Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

18-os verslą pradėjęs Dominykas: „Sėkmės istorija yra rezultatas. Daugelis nežino, kiek kartų buvo suklysta“

Kauniečiui Dominykui Druskiui dabar – 24-eri. Pirmąjį savo verslą jis pradėjo būdamas 18 metų. Mokytojų šeimoje augęs vaikinas sako, kad tėvai į tokį jo sumanymą žvelgė su nerimu. „Buvo visko – ir skaudžių pamokų, ir minčių viską baigti. Dabar galvoju, kad jei tuomet būčiau sustojęs, tai būtų didžiausia mano klaida“, – sako kaunietis.
Dominykas Druskis
Dominykas Druskis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dominykai, pirmąjį savo verslą pradėjote būdamas aštuoniolikmetis? Kas tai buvo?

– Taip, ir neturėdamas tam nei pakankamai lėšų, nei žinių. Turėjau tik šiek tiek santaupų. Gal tai buvo jaunatviškas maksimalizmas?

Mano tėvai yra mokytojai, todėl aplink mane nebuvo žmonių, kurie būtų verslininkai ir galėtų patarti. Tačiau nepaisant visko, startavau. Mano startas su dideliais iššūkiais buvo sėkmingas.

Tai buvo nanotechnologijų dangos. Labai inovatyvu ir nauja Lietuvoje. Pirma sunki užduotis – surasti, iš kur galėtume gauti produkcijos. Antra – kaip parduoti. Tiekėjų paieškos mums, mokyklinukams, (man ir draugui) buvo sunkios. Pirmas tiekėjas – įmonė iš Slovakijos. Pirmi investuoti pinigai – iš santaupų. Pirma siunta – sudėtinga.

Daugeliui žmonių trūksta kantrybės laikytis savo pasirinktos krypties. Jeigu tu turi idėją, nebijok svajoti, nebijok bandyti.

– O kaip tokį jūsų norą – pradėti verslą – žvelgė tėvai?

– Atsargiai. Jie klausė: o jei nepavyks, jo jei susidursiu su sunkumais?

– Turimų santaupų verslo pradžiai užteko?

– Svarbiausia buvo sunkus darbas – daug dirbti ir stebėti procesus. Pinigų kiekį aš pasididinau iš pačių klientų. Pavyzdžiui, gauname užsakymą, o man trūksta lėšų įsigyti produktui. Tada skambini klientui, tariesi dėl vėlavimų, kol gaunu užtektinai lėšų iš kitų klientų.

Aišku, klientai to, kad mums trūksta lėšų, nežinodavo. Taip ir įsivažiavome. Startas iš tiesų buvo beveik nuo nulio. Reikėjo sukti galvą, kaip greičiau atstoti ant kojų. Tačiau po trijų metų pirmąjį verslą pardavėme, ir ėmiausi kito.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis

– Dabar, atsukęs laiką atgal, galite pasakyti – ar sunku, ar rizikinga kurti verslą neturint nei žinių, nei pinigų?

– Aš manau, kad gyvendami technologijų amžiuje turime visas galimybes pradėti ir vystyti verslą, net jei startui neturime pradinių lėšų.

Galiu drąsiai teigti, kad kiekvienas žmogus yra nešiojęsis galvoje milijono vertės idėją, tad, mano nuomone, pagrindinis klausimas turėtų būti: ar aš esu pasiryžęs kurti verslą ir pradėti viską nuo nulio? Ar pajėgsiu siekti savo išsvajotų tikslų, jei net ir bus sunkiau negu atrodė? Ar tiesiog norėsis viską užbaigti? Čia yra kertiniai klausimai.

– Jums nebuvo noro viską baigti?

– Buvo įvairių minčių. Tačiau jei tada, kai tokios mintys buvo, būčiau nuleidęs rankas, tai būtų didžiausia mano gyvenimo klaida.

Kalbant apie tai, kad gyvename technologijų amžiuje, mums suteikti visi įrankiai verslui, tik reikia jais pasinaudoti ir pradėti.

Šiais laikais leidžiama klysti, todėl nereikia bijoti, kad sėkmė neaplankys čia ir dabar. Svarbu nesustoti.

Mūsų protas yra įpratęs gauti sėkmę bei laimę čia ir dabar. O nusivilti man teko ne kartą. Tačiau tikėjau, kad visa tai laikina, todėl pasidalinsiu posakiu, kuris mane vis motyvavo: „Tamsiausia valanda yra prieš aušrą.“

– Kalbate tarsi motyvacinių seminarų pranešėjas.

– Aš ir juose dalyvauju – kaip dalyvis. Kiekvieną laisvą minutę stengiuosi skirti naujoms žinioms ir tobulėjimui, knygų skaitymui.

– Ar studijuojate?

– Šiuo metu esu sustabdęs studijas, nes, įsibėgėjus verslui, paprasčiausiai nespėju. Studijuoju teisę ir finansus.

Nereikia bijoti, kad sėkmė neaplankys čia ir dabar. Svarbu nesustoti.

– Minėjote, jog pirmąjį savo verslą pardavėte. Kodėl?

– Buvome visiškai nauji ir žali rinkoje. Buvo daug abejonių, klausimų. Reklamavomės socialiniuose tinkluose ir taip supratome, kad mes neturime geografinių ribų.

Judėjome į priekį, toliau ieškojome ir tobulėjome, bendradarbiavome su Kauno technologijos universitetu. Daugelis pradėjo klausti, ar galėtų patys impregnuoti paviršius mūsų produktais. Pasipildžius kolektyvui, greta pradėjome vystyti ir aptarnavimo darbus.

Greitai plėtėmės, todėl ir susidūrėme su strateginiais trūkumais. Investuodami į plėtrą pervertinome savo galimybes ir teko skaudžiai pasimokyti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis

– Kokios tos pamokos buvo?

– Išteklių ir pajamų nesužiūrėjimas, noras pasipelnyti iš trūkumų. Todėl, prasidėjus sunkumams, ir įžvelgiau naują verslo kryptį, kuri man buvo netgi arčiau širdies.

Kiekvienas esame ir turime būti savo gyvenimo, likimo šeimininkais ir jeigu turime versle sunkumų, galime prisiimti visą atsakomybę patys ir daryti viską, kad daugiau tai nepasikartotų.

Nors aš ir pasirinkau kitą, man nežinomą, verslo kryptį, tačiau taip pat ir supratau, kad tam tikra nesėkmė yra tiesioginis kelias į sėkmę, jeigu mes tik nesustojame ir judame pirmyn.

– Koks yra antrasis verslas?

– Siuntos.

– Tačiau, kalbant apie siuntas, ar nėra perpildyta rinka?

– Daugeliui taip atrodo. Kiekvienoje situacijoje galima įžvelgti naujovių, kurios veda mus link didžiųjų pergalių. Taip sukūrėme esiuntimas.lt platformą, kuri šiai dienai sėkmingai plečiasi rinkoje.

Beje, šią trumpalaikę nesėkmę ir pamoką su pirmu verslu tik kiek vėliau priėmiau kaip dovaną ir pasidariau išvadas. Naują verslą pradėjau tuo metu būdamas nepavydėtinoje situacijoje.

Kurdamas antrąjį savo verslą aš žvelgiau ne į Lietuvos, o į pasaulio rinką. Dabar dirbame ir plečiamės Europoje bei JAV.

Kalbant apie rinką, Lietuvoje buvo ne itin patogu skubiai išsiųsti prekes į užsienį. Be to, viskas šiandien keliasi į e-komerciją, todėl gimė idėja apjungti visus siuntų vežėjus į vieną vietą ir siūlyti siuntų paslaugas mūsų platformoje.

Iš savo patirties jautėme, ko trūksta įmonėms, žmonėms siunčiant prekes: patogumo, greitumo, geros kainos, siuntos atsekamumo ir kuo mažiau praleisto laiko. Mūsų sistema apjungė visus vežėjus, todėl klientas gali pasirinkti vežėją, pristatymo būdą, optimaliomis kainomis išsisiųsti siuntą, neturėdamas su vežėju sutarties.

– Ką galėtumėte patarti jaunam verslininkui, kuris tik startuoja arba tam, kuris dar tik svarsto?

– Kantrybės ir ištvermės. Dar būtinai investuokite į save. Jeigu yra idėja, kitas žingsnis yra strategija, kaip visa tai vystyti.

Patarčiau mažiau laiko skirti nebūtinoms pramogoms, o daugiau – investicijoms į save.

Man pačiam asmeniškai labai padėjo investicija į save: knygų skaitymas ir meditacija. Kiek nustebau, kad didieji lyderiai, kiek teko domėtis, vadovaujasi savitaiga, meditacija. Tokie paprasti dalykai mums gyvenime pasitarnauja.

Patarčiau mažiau laiko skirti nebūtinoms pramogoms, o daugiau – investicijoms į save.

Stengiuosi kiekvieną rytą paskirti bent 10–15 minučių meditacijai, nors pradžioje pats į tai žiūrėjau skeptiškai. Meditacijos esmė: susitelkimas, savitaiga ir paprasčiausia padėka už viską. Po jos jaučiu dėkingumą ir ramybę.

Kai yra tokie jausmai, tu nejauti perteklinio jaudulio, pykčio, susierzinimo. Tai atrodo paprasta, bet iš tiesų labai veiksminga, padeda ne tik versle, bet ir gyvenime.

Savitaiga mūsų pasąmonei primena, ko mes trokštame gyvenime, ir padeda to siekti, o dėkingumas taip pat labai svarbus, nes padeda šypsotis ir skleisti pozityvumą bendraujant su verslo partneriais ar klientais.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dominykas Druskis

Knygos padeda tikslingai siekti užsibrėžtų tikslų. Man asmeniškai įdomiausi autoriai Tony Robbinsas, Brianas Tracy, Napoleonas Hillas, Grantas Cardone ir kiti.

Sėkmės istorija jau yra rezultatas. Daugelis žmonių nežino, kiek iki sėkmės yra padaryta, išmokta, nemiegota, klysta ir vėl bandyta.

Daugeliui žmonių trūksta kantrybės laikytis savo pasirinktos krypties. Jeigu tu turi idėją, nebijok svajoti, nebijok bandyti. Gal tavo idėjos kaip tik reikia kitiems? O gal mėgindamas tą idėją vystyti pamatysi, kad vis tik ji nebuvo tokia ir svarbi, bet ji atskleis ir padiktuos tikrąjį kelią?

Svarbiausia pradėti ir daryti. Sėkmės istorija neprasideda tą pačią dieną, reikia nusiteikti, kad bus visko, bet bus verta.

Labai svarbu, kad norėdami gauti, turite duoti. Tad stenkitės duoti, padėkite nesitikėdami gauti grąžos, padėkite verslo partneriams, šeimoms nariams, draugams, žmonėms, kurie pateko į nepavydėtinas situacijas, ir pastebėsite, kad tai yra taip pat mūsų sėkmė ir džiaugsmas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs