Aš čia jau beveik dvejus su puse metų ir esu įsimylėjęs natūralią aplinką bei visos šalies ramybę, kuri mane traukia. Mano, kaip mokslininko, rezidavimas čia suteikė galimybę keliauti po Europą – per šį laikotarpį aplankiau Vokietiją, Lenkiją, Švediją ir Suomiją, ir jaučiau, kad mano dėstytojams nuoširdžiai rūpi mano akademinė sėkmė, todėl buvau patenkintas ir dėkingas, kad pasirinkau idealią vietą mokslui, kad galėčiau augti ir tobulėti. tobulinti savo talentus, kad atitikčiau dabartinius rinkos poreikius.
Kiekviena šalis turi tam tikrų privalumų ir trūkumų, tad kol esu čia, jaučiuosi kaip namie ir prisidedu prie kiekvieno čia organizuojamo renginio. Žmonės Lietuvoje yra nuoširdūs ir komunikabilūs, todėl jaučiuosi čia kaip namuose, be to, aš susiradau nuostabių draugų ir jaučiuosi kaip jų šeimos dalis. Kiekvieną savaitgalį susirenkame linksmintis ir keliaujame po šalį, kad pamatytume nuostabų šalies kraštovaizdį. Todėl tikrai galiu teigti, kad šie susitikimai man atskleidė meilius prisiminimus ir patirtis apie mano laiką Lietuvoje.
Visada turiu ką papasakoti savo draugams Lietuvoje ir namiškiams apie gyvenimą čia, pasivaikščiojimus po miestą ir apylinkes. Atsižvelgiant į visus šiuos gerus aspektus, esu susidūręs ir su bloga patirtimi. Vis tik būnant musulmonu nėra pakankamai lengva būti arti Lietuvos žmonių, jie šiek tiek atsitraukia nuo kitą religiją išpažįstančių asmenų. Tačiau, kai lietuviai daugiau susipažįsta su šia religija, sužino daugiau faktų – jaučiasi daug geriau, nes islamo religiją žinojo tik per žiniasklaidą, skleidusią islamo fobiją visame pasaulyje. Be to, kaip studentui, labai sunku rasti nuomojamą butą, nes lietuviai nėra draugiški išsinuomoti savo butą užsieniečiui, tuo labiau kitą religiją išpažįstančiam asmeniui.
Apibendrinant galiu pasakyti, kad Lietuvoje labiau jaučiuosi kaip svetingai priimtas svečias, o gal net ir kaip bendros šeimos narys.
„Paprasti mainai gali sugriauti sienas tarp mūsų, nes kai žmonės susirenka, kalbasi vienas su kitu ir dalijasi bendra patirtimi, atsiskleidžia jų bendras žmogiškumas“.
Parengta įgyvendinant projektą „Būkim pažįstami“.