– Ar galėtumėte trumpai papasakoti apie savo karjerą? Kaip tapote drag atlikėju?
– Na, ketverius metus mokiausi scenos menų mokykloje, su dviejų draugų pagalba įkūrėme savo teatro kompaniją ir iš karto pradėjome dirbti. Ši kompanija veikė šešerius metus, tačiau išgyventi dirbant aktoriumi buvo taip sunku, kad teko ieškoti kitų būdų. Sudalyvavau keliuose smagiuose drag pasirodymuose, ir tariau sau: „Kodėl nepamėginus užsidirbti šiek tiek pinigų?“ Kas prasidėjo kaip papildoma veikla, galiausiai tapo mano kasdieniu darbu. Esu dirbęs televizijoje, dideliuose pasirodymuose, vakarienėse, miuzikluose, visur. Mano alter ego, Sharonne, padėjo man geriau pažinti save.
– Kuo jums svarbus pasirodymas „Baltic Pride“? Kuris jūsų pasirodymas Pride renginiuose labiausiai įsiminė? Ar esate pasirodęs televizijos laidose?
– Manau, kad Pride yra labai svarbi diena švęsti, ypač šalyse, kur LGBT bendruomenė nėra taip gerai matoma, kaip norėtume. Noriu pasakyti, kad ne visur yra taip pat, kaip Niujorke, Barselonoje ar Paryžiuje. Deja, yra daug vietų, kur visuomenė ar valdantieji negerbia kiekvieno piliečio teisių, ir mano, jog visuomenė gali būti skirstoma į „geresnius“ ir „blogesnius“ piliečius. Mes turime kovoti už laisvę, žmogaus teises, už toleranciją kiekvienam žmogui visame pasaulyje.
Įsimintiniausias mano pasirodymas vyko praėjusiais metais. Mano tėtis išėjo anapilin birželio 28-ąją, tą pačią dieną, kai Barselonoje šventėme Pride, ir buvau toks priblokštas, kad man pasirodė neįmanoma pasirodyti prieš tokią didžiulę ir nuostabią auditoriją, vesti renginį ir dainuoti. Jis nusprendė išeiti būtent tą dieną, kai mes švenčiame laisvę ir meilę. Iš pradžių, kai buvau jaunesnis, jam buvo labai sunku priimti mano homoseksualumą. Bet galiausiai jis tai priėmė. Manau, kad turėjau ten būti dėl jo, dėl savęs, ir dėl savo žmonių. Skyriau jam dainą „High Energy“, nes jo meilė mane išties sustiprino, jaučiausi jam labai artimas.
Esu pasirodęs ir ne vienoje televizijos laidoje. Pastaroji vadinosi „Tu cara no me suena todavía“. Šioje laidoje žmonės įkūnija žinomus personažus. Man pavyko laimėti pirmąją vietą ir patekti į finalą.
– Ar esate susipažinęs su LGBT žmogaus teisių situacija Lietuvoje? Ar manote, kad greitai sulauksime teigiamų pokyčių? Ar laukiate savo pasirodymo Lietuvoje?
– Be abejo, tikiu, kad greitai bus matomas progresas. Manau, kad dabar esame stipresni. Pastebiu teigimus pokyčius visame pasaulyje. Galbūt yra valstybių, kurios dar nepriima visų meilės rūšių, nes vis dar klasifikuoja žmones. Bet tai iš lėto keičiasi ir mūsų skaičiai auga, tampame drąsesni ir kartu keliame savo rankas aukštyn tam, kad pasakytume, jog egzistuojame. Nekantriai laukiu savo pasirodymo Lietuvoje, kur buvau pakviestas dalyvauti, ir negalite įsivaizduoti, koks esu laimingas, galėdamas čia surengti pasirodymą.
– Ko galime tikėtis „Baltic Pride“ festivalio „Pasididžiavimo balsų“ renginyje? Ar turite paruošęs mums kokių nors staigmenų? Ar galėtumėte plačiau papasakoti apie bendradarbiavimą su LaDiva Live?
– Negaliu jums nieko pasakyti apie staigmenas, bet esu tikras, kad jų bus nemažai. Turėjau galimybę sutikti LaDiva Live Barselonoje prieš kelerius metus, ir tapau jos ištikimu gerbėju. Jos balsas, išvaizda ir asmenybė mane jaudina. Praėjusiais metais pagaliau dainavome kartu ir supratome, kad norime ir vėl kartu pasirodyti. Pagaliau turime tam progą.
– Ar galėtumėte papasakoti linksmiausią pasirodymų metu nutikusią istoriją?
– Tiesą sakant, turėjau galimybę būti didelio renginio, kuris vyko visoje Ispanijoje, vedėju. Pagrindinė renginio vedėja praėjusiais metais buvo mano brangi draugė labai garsi Ispanijoje aktorė ir komikė „La Terremoto de Alcorcón“. Pamenu, vieną dieną pora vaikinų be galo mėgavosi renginiu, ir kai jis baigėsi, žiūrovai laukė, kad galėtų nusifotografuoti su vakaro žvaigždėmis. Ir tiedu vaikinai man pasakė, kad jiems labai patiko pasirodymas ir kad jie yra mano gerbėjai. Nusifotografavome kartu, ir kitą dieną „Instagram“ pamačiau, kad jie buvo labai laimingi apsilankę „La Terremoto“ pasirodyme, ir pažymėjo mane, lyg aš būčiau ji. Tai buvo juokinga. Jie manė, kad esu moteris.
– Ar Eurovizijos dainų konkurse jūsų šaliai yra atstovavę LGBT draugiški atlikėjai?
– Yra buvę legendinių dainininkų, atstovavusių mano šaliai Eurovizijoje, bet pastaruoju metu atranka buvo šiek tiek kontraversiška, kadangi buvo nuspręsta vykdyti atranką per talentų šou. Kartais tie atlikėjai būna labai jauni ir nelabai susidomėję konkursu, ir fanams tai atrodo neteisinga. Svajoju apie tai, kad mano šaliai atstovautų kažkas panašaus į Conchita Wurst arba Dana International, jos yra mano deivės. Myliu jas abi.
- Kodėl, jūsų nuomone, drag kultūra populiaresnė JAV nei Europoje? Ar manote, kad Europoje reikalingi tokie drag šou kaip „Ru Paul‘s Drag Race“? Ar manote, kad šios laidos koncepcija pasiteisintų Europoje? Kokiais būdais būtų galima populiarinti drag kultūrą?
- Amerikiečiai yra pramogų pasaulio karaliai. Ru Paul metų metus sunkiai dirbo. Manau, kad jis tikrai vertas visų gerų dalykų, kuriuos dabar patiria. Bet kokiu atveju, JAV yra didelė šalis, kurią sudaro daug valstijų. Svarbiausias žingsnis populiarinant drag kultūrą yra drąsos turėjimas. Mums reikia, kad prodiuserių kampanijos būtų drąsios ir pradėtų tikėti drag atlikėjų potencialu.
– Ko norėtumėte palinkėti Lietuvos LGBT bendruomenei?
– Linkiu Lietuvai to paties, ko ir visam pasauliui. Negalima žmonių bausti už buvimą kitokiais. Valdžia turėtų ginti savo piliečius, rūpintis visuomene, ypač kai kalbama apie žmogaus teises. Laisvė, tolerancija ir meilė yra reikalingos visur.