Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Ekspertei, net ir einant gatve, akis bado netinkami moterų pasirinkimai: į ką atkreipti dėmesį renkantis liemenėlę?

Kai liemenėlių ekspertės Vaivos Tylienės pasiteirauju, kiek pinigų verta skirti kokybiškai liemenėlei, ji klausia, kiek įprastai skiriu batams? Juk dėvėti liemenėlę, visai kaip ir batus, turi būti patogu, gražu, bet dar ji turėtų pritikti prie išorinio moters garderobo. Taigi, kaip surasti liemenėlę, kuri nepadarytų gėdos?
Vaiva Tylienė
Vaiva Tylienė / Asmeninio arch.nuotr.

Dešimt metų gydytoja dirbusi pašnekovė, yra išmėginusi save ir banke, bet galiausiai laimę rado privačiame versle, ėmusi gelbėti moterų grožį ir sveikatą.

Šiandien Vaiva su kolege netoli Nacionalinio operos ir baleto teatro įsikūrusioje parduotuvėje „Silueta“ padeda ponioms ir panelėms išsirinkti prie jų kūno linkių dailiai gulančias liemenėles, maudymosi kostiumėlius.

Garsas apie šias specialistes Lietuvoje sklinda jau ne vienerius metus, todėl lankytojos jas siekia iš atokiausių Lietuvos kampelių.

– Ar nekompleksuoja moterys dėl savo krūtinės liemenėles besirinkdamos?

– Su kolege pajuokaujame, kad kai atėjusi klientė pasakys, kad su ja viskas gerai ar kad ji tobula, atsikimšime šampano.

Viena skundžiasi savo pilvuku, kita krūtine, – moterys randa, dėl ko prie savęs prisikabinti.

Tačiau parinkinėjant joms liemenėles atsipalaiduoja ir nekompleksuoja, seniai nebuvo, kad neįsileistų į matavimosi kabiną.

– Vienas iš kokybiškos liemenėlės kriterijų, matyt, yra ir kaina. Kiek pinigų reikėtų jai skirti?

– Neblogą liemenėlę galima nusipirkti rasti ir už 30-40 EUR. Tačiau tikrai tinkanti, kokybiška ir graži liemenėlė, kaip ir batai, gali kainuoti ir virš šimto eurų. Dauguma moterų, suprasdamos, kaip jų išvaizdą ir savijautą pakeičia šis pasirinkimas, leidžia sau šį pirkinį.

Nors pasitaiko tvirtinančių, kad tiek investuoti į drabužį, kurio nesimato, neverta, bet kur kas daugiau suprantančių, kad su ja galima koreguoti figūrą.

Kriterijų renkantis liemenėlę yra daug: žinoma, ji turėtų būti kokybiška, tačiau kartu ir patogi, pačiai moteriai graži, tinkamai atrodytų ir po drabužiais. Bet visų svarbiausia, kad tinkamai parinkta liemenė gali padailinti kūno linijas, su ja ne tik krūtinę galima vizualiai padidinti ar sumažinti, bet ir koreguoti visa siluetą, labiau priartinti prie daugelio taip geidžiamo „smėlio laikrodžio“.

Kartais didesnės krūtinės savininkės neranda reikiamo dydžio, todėl perka didesnės apimties liemenėlę, o tada visą jos svorį sukabina ant pečių, taip su laiku pasipila nugaros ir stuburo problemos.

– Į ką reikėtų atsižvelgti norint išsirinkti prie kūno linijų derančią liemenėlę?

Pirmiausiai, svarbu išsirinkti tinkamą liemenėlės dydį. Jos apačioje esanti juosta, turėtų tvirtai apgulti, nes ji turėtų atlaikyti apie 80–90 proc. krūtinės svorio, tuo metu petnešėlėms turėtų tekti likęs 10–20 proc.

Bet, jei jau kalbame apie labiausiai prie kūno linijų derančią liemenėlę, ypač svarbu ne tik dydis, bet ir modelis.

Jei renkatės pati, labai svarbu pasižiūrėti, kaip liemenėlė atrodo po drabužiais. Na, o mes klientėms duodame pasimatuoti įvairius modelius, paaiškiname jų skirtumus ir padedame rasti labiausiai tinkantį.

– Kokią žalą sveikatai gali daryti netinkamai pasirinkta liemenėlė?

– Išskirčiau dvi pagrindines situacijas, kai netinkama liemenėlė gali netgi kenkti sveikatai.

Pirmiausiai tai netinkamas liemenėlės dydis didesnę krūtinę turinčioms moterims. Labai dažnai didesnės krūtinės savininkės neranda tinkamo kaušelio dydžio, todėl perka didesnės apimties liemenėlę, o tada visą jos svorį sukabina ant pečių, taip su laiku pasipila nugaros ir stuburo skausmai, rankų tirpimas. Suradus tinkamą liemenėlės dydį moteris iš karto pasijaučia geriau. Tikrai ne vienas atvejis, kai pas mus atėjusi moteris sako perkanti 90 D dydį, o ių mūsų išeina su 75 K ar 75 L. Beje, dar ir gerokai nustebusios, kad tokių dydžių iš viso būna ir juo labiau kad galima įsigyti Lietuvoje.

Kita situacija, tai netinkamas liemenėlės modelis, kai lankeliai yra per siaurai ir bedasi į krūtinės audinį ir taip jį traumuoja.

Pagrindinis dalykas, parodantis, kad liemenėlė jau netinkama dėvėti, krintančios petnešėlės.

– Ar nurodote moterims, kurias konsultuojate, kada jos turėtų atsisveikinti su liemenėle?

Įprastai liemenėlė atlaiko iki 180 – 240 dėvėjimo dienų. Kokybiškos ilgiau, taip pat ilgiau liemenėlė tarnaus jei nedėvėsite jos pačios kasdien. Ilgainiui elastanas praranda savo elastingumą, todėl ir kokybiškiausia liemenėlė su laiku išsitampo. Atsisveikinti su liemenėle laikas tada, kai jos juosta jau per laisva ir nebelaiko krūtinės. Pagrindinis požymis, parodantis, kad liemenėlė jau netinkama dėvėti, tai krintančios petnešėlės.

– Į ką vertėtų atkreipti dėmesį matuojantis liemenėlę?

Gana dažnai moterys, matuodamosi liemenėlę žiūri, kaip ji atrodys ant kūno, bet neužsivelka ant jos viršutinio drabužio. Labai svarbu įvertinti, kaip ji atrodys apsivilkus jūsų mėgstamus viršutinius drabužius, ar graži krūtinės forma, ar nesimato siūlių ar nėrinių, kaip atrodo visas siluetas.

– Kaip vertinate iniciatyvas nedėvėti liemenėlės? Retkarčiais vis pasigirsta tokių raginimų...

Jei moters krūtinė maža, žinoma, gal ir patogu, nereikia nė liemenėlės. Bet moterims su didesne krūtine tai tiesiog nepatogu. Tokiose iniciatyvose nieko blogo nematau, tai jau kiekvienos moters individualus pasirinkimas.

– Ką pasakytumėte apie liemenėlės dėvėjimą, kaip buvusi gydytoja? Kiek tai sveika?

Mokslas nieko daug šia tema nesako, bet, jei jūsų liemenės lankeliai bedasi į krūtinę, tada geriau be liemenėlės, arba, jei liemenėlė pečius spaudžia... taip užspaudus visus nervus ima tirpti rankos, ima skaudėti pečiai... Labai svarbu išsirinkti tikrai jums tinkantį apatinį trikotažą.

Tai čia sakyčiau individualu. Tinkamai parinkta liemenėlė nė vienai nepakenks. Bet turi tikti.

– Kaip tinkamai pasirinkti liemenėlę?

Renkantis liemenėlę svarbu atsižvelgti, kad krūtinė nekristų, liemenėlės priekis neatšoktų, o jos nugara nepakiltų.

Dėvint jums tinkamą liemenėlę krūtinė vizualiai sumažėja, o su netinkama nukąra iki bambos. Tinkamai pakėlus krūtinę turėtų matytis ir gražiai išryškėjęs liemuo.

V.Tylienės patarimai norinčios atrasti tinkamą liemenėlę:

Pašnekovės arch,nuotr./Liemenėlės
Pašnekovės arch,nuotr./Liemenėlės

Renkantis liemenėlę ypač svarbu pasižiūrėti, kaip ji atrodo po drabužiais. Nuotraukoje matote, kad pakeitus liemenėlę ne tik krūtinė atrodo dailesnė, bet ir pailgėja liemuo, jis taip pat atrodo lieknesnis.

Asmeninio arch.nuotr./Kaip išsirinkti liemenėlę?
Asmeninio arch.nuotr./Kaip išsirinkti liemenėlę?

Labai dažnai moterys renkasi per laisvą liemenėlės apimtį, tuomet net ir gero dydžio kaušeliai gerai nelaiko krūtinės. Pakeitus modelį ir sumažinus apimtį krūtinė ir visas siluetas atrodo dailiau, o moteris jaučiasi patogiau.

Asmeninio arch.nuotr./Liemenėlės didesnės krūtinės turėtojoms
Asmeninio arch.nuotr./Liemenėlės didesnės krūtinės turėtojoms

Didesnių krūtinių savininkėms dažnai būna sunku rasti savo dydžio liemenėlę, tad jų liemenėlės dažnai būna per didelės apimties ir per mažo kaušelio.

Taip ne tik krūtinė neatrodo dailiai, bet ir didžioji dalis krūtinės svorio tenka petnešom, tad labai spaudžia pečius, o su laiku gali atsirasti ir rankų tirpimas, nugaros skausmai, netgi kuprelė.

Parinkus tinkamą liemenėlės dydį didžioji krūtinės svorio dalis tenka liemenėlės juostai, tad taip nebespaudžiami pečiai, moteris iš karto pasijaučia daug geriau, o ir išvaizda labai ryškiai pagerėja.

Didelių krūtinių savininkėms liemenėlę galima būtų lyginti su kuprine. Jei į ją prisikrausime ko nors labai sunkaus ir nešime tik ant pečių, labai greitai jie pavargs ir pradės skaudėti.

Bet jei stipriau užsegsime dirželiais ir per juosmenį, tą patį svorį nešti bus nepalyginamai lengviau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus