„Aš pajaučiau tokį didžiulį malonumą būt šalia žmogaus pokalby, kol jisai renkasi, kaip jis nori gyvent. Ir man va tas momentas, kad aš būnu šalia ir liudiju, kai žmogus renkasi. Pavyzdžiui, paskambina žmogus, kuris galvoja apie savižudybę ir jis renkasi: žudytis ar gyventi.“, – pasakoja laidos ekspertas, psichologas ir lektorius Antanas Grižas. „Genčių“ projekto bedra-įkūrėjas atvirauja, kad jam pačiam daugelis vyriškumo klausimų buvo aktualūs, dėl to jis gali geriau pajausti žmones, kurie kreipiasi norėdami savyje atrasti savo vyriškumo idealą, atramą.
Paskambina žmogus, kuris galvoja apie savižudybę ir jis renkasi: žudytis ar gyventi
Laidoje bus nagrinėjama, koks pokalbis gali pagydyti ir nuo ko tai priklauso: „Žinote, galima nueiti pas tėvus, draugus, kolegas, bet jie patys gali neturėti jokio supratimo, ką su tuo turiniu daryti. Yra daug akcijų, kurios skatina netylėti, bet labai mažai informacijos, kaip kalbėti ir kaip pagarbiai klausytis.“, – pasakoja Viktorija Kuliomina.
Anot psichologo Antano Grižo, žmonės dažnai yra linkę į kraštutinimus ir pasirenka aukos vaidmenį, kai suglemba ir trokšta, kad būtų išgelbėti: „Išklausančiųjų patarimai taip pat labai slidus dalykas, nes jų nauda yra labai abejotinos kokybės ir nebūtinai atitinka žmogaus tikrą poreikį – pirmiausia būti išgirstam.“
Kodėl psichologai renkasi pasakoti apie save? Ką reiškia „sužeisto gydytojo“ terminas? Kaip žmogus renkasi, ar pasitraukti iš gyvenimo? Koks pokalbis gydo? Visi atsakymai jau šį trečiadienį, 21 val. populiariosios psichologijos laidoje „Ką pasakytų Froidas?” per 15min.