04 13

Kunigo ir vienuolio išpažintys: ar įmanoma išsižadėti geismo ir savęs netenkinti?

Ar celibatas, kuris yra savanoriškas seksualinio susilaikymo įžadas, fiziologiškai įmanomas? O kaip su savęs tenkinimu – ar tai taip pat nuodėmė? Tokius klausimus kelia portalas TVNET.lv, kartu su ekspertais apžvelgiantis, kas yra celibatas ir kaip jis veikia žmogaus organizmą.
Celibatas
Celibatas / Pexels.com nuotr.

Suprasti akimirksniu

  • Celibatas yra kelių religijų (krikščionybės, jogos, budizmo ir kt.) dvasininkų praktika, kurią pasirinkę žmonės savanoriškai apsisprendžia susilaikyti nuo lytinių santykių, kad niekas jų kasdieniame gyvenime neatitrauktų nuo vienintelės gyvenimo misijos – tarnauti Dievui.
  • Krikščionybėje tai yra būtina sąlyga tam tikriems hierarchijos rangams gauti, o kitose – tik rekomenduojama galimybė.

Celibatas reiškia nuolatinį gyvenimą be sekso. Nors daugelis žmonių terminus „celibatas“ ir „susilaikymas“ vartoja pakaitomis, tarp jų yra skirtumas. Celibatas nereiškia susilaikymo nuo lytinių santykių – jis gali būti laikinas, kaip, pavyzdžiui, kurį laiką susilaikyti nuo saldumynų ar socialinių tinklų. Taigi, laikinas susilaikymas nuo lytinių santykių nėra tas pats, kas celibatas, kuris apima visą gyvenimą be šių kūniškų malonumų.

Katalikų kunigas, davęs įžadus, privalo susilaikyti nuo bet kokių lytinių santykių ir savo gyvenimą skirti Dievui bei Bažnyčios sekėjams. Budistų vienuoliams galioja panašios dvasinių vadovų taisyklės. Abiejose religijose savęs tenkinimas taip pat laikomas celibato pažeidimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis