Petronėlės garbei
Pradėję duonos verslą 1996 metais, Kisieliai bandė kepti įvairią duoną. Tačiau vėliau suprato, kad geriausia būtų tai, ką padiktavo proseneliai.
„Tradicinė duona yra ta, kurią kepdavo mūsų senoliai. Iš pat pradžių kepėme įvairią duoną, bet vėliau apsistojome ties tradicine. Mus ją kepti išmokė iš Nibragalio kilusi Petronėlė Kurulienė. Ji perdavė mums savo patirtį, žinias, todėl jos garbei pavadinome vieną iš gaminių – „Petronėlės duona“. Ši duona gavo kulinarinio paveldo sertifikatą. Petronėlė tapo mūsų veidu, reklama. Nuo jos prasidėjo mūsų naminės duonos kepimas ir sėkmė“, – pasakojo A.Kisielienė.
Radviliškių kaimo kepykloje dirba 48 darbuotojai. Visi jie duonos gaminius, konditeriją ruošia rankomis, su meile. „Iš senovės yra kilusi mintis, kad žmogaus vidinė šiluma persiduoda duonai. Tad mūsų gaminiai tokie ir yra – gaminti su meile. Mašinos skirtos tik pjaustymui, pakavimui“, – atskleidė verslininkė.
Be chemijos
Visi gaminiai – natūralūs. „Chemijos visi, manau, jau atsivalgė, todėl dabar lietuviams svarbu natūralumas. Štai tokia mūsų duona – natūrali ir rankų darbo. Pagrindinė kepyklos kryptis – duona ir lietuvių liaudies tradicijos, o juk senais laikais chemijos niekas ir nenaudojo. Mes kepame būtent tradicinę duoną, tuo norime išsiskirti iš kitų. Kitu atveju mes negalėtume konkuruoti su didžiosiomis kepyklomis“, – pripažino A.Kisielienė.
„Mūsų išskirtinis gaminys – grikių duona. Ji pažymėta „Rakto skylutės“ simboliu, kas reiškia, kad ji sveika organizmui, palanki sveikatai. Joje daug skaidulų, mažai cukraus ir druskos. Taip pat populiari sėlenų duona, kuri irgi pasižymi tokiu simboliu. Ruginė viso grūdo duona – visai be cukraus“, – sveikiausius produktus pristatė moteris.
Kisielių šeima kepyklos ir namų teritorijoje turi net 24 bičių avilius. „Bičių suneštą medų naudojame kepdami grybukus. Jie pas mus tradiciniai, meduoliniai. Vien natūralios medžiagos. Iš mūsų grybukus perka net kitos kepyklos ir tiekia prie kavos“, – džiaugėsi A.Kisielienė.
Tradicijų perdavimas
Verslininkė taip pat veda edukacines programas. Jos vyksta pirmajame poros gamybos pastate, kuris dabar jau nebetinkamas šiai veiklai. Štai todėl visa gamyba persikėlė į naujesnį, daug didesnį, pastatą.
„Edukacinės programos dabar nevyksta dėl karantino, bet esu labai jų pasiilgusi. Laukiu, kada vėl galėsiu teikti žinias, pasakoti, rodyti. Pas mus atkeliaudavo ir vaikai, ir suaugusieji. Yra tekę turėti svečių net iš užsienio: Amerikos, Prancūzijos, Vokietijos. Jiems rodome ir leidžiame patiems gaminti, prisidėti prie gamybos savomis rankomis“, – pasakojo A.Kisielienė.
E-parduotuvė
Radviliškių kaimo kepykloje visas vadovaujamas pareigas užima šeimos nariai: Albinas, Audronė ir sūnus Vidmantas. Sūnus atsakingas už komerciją, viešuosius pirkimus, elektroninę parduotuvę.
„Karantinas pastūmėjo įkurti e-parduotuvę. Viskas buvo uždaryta, o reikėjo realizuoti produktus, juos parduoti. Na, o dabar klientai mūsų parduotuvėje perka viską: nuo duonos iki konditerijos. Ir klientai iš visos Lietuvos: Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių, Kauno ir kt. Iš Klaipėdos perka kiek mažiau, bet ir ten važiuojame bent kartą per savaitę. Į visus miestus produktus pristatome mes patys, kadangi paštomatais siųsti šviežių gaminių nepavyko. Per paštomatą produktai į galutinį tikslą atkeliauja jau pasenę. Juk duona – gendantis produktas“, – pasakojo sūnus.