„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 09 24

Operacinės slaugytojas ir muzikantas I.Urbonavičius: tik tada, kai esi sveikas, tau reikia kitų dalykų

„Kartais žmonės svarsto, ką jie savo gyvenime keistų, jei galėtų laiką atsukti atgal. Apie tai pagalvoju ir aš – kad keisčiau. Visų pirma, eičiau tiesiu taikymu į mediciną“, – sako 51 metų kaunietis Irenėjas Urbonavičius. Iš viso šešias su puse specialybės turintis Irenėjas – muzikantas, mokytojas, medikas ir dar jame yra šiek tiek suvirintojo. Pastarųjų studijų nebaigė, tik – kursus. Kam? „Nes prie ūkio gali prireikti“, – juokiasi vyras, kurio gyvenimo variklis yra smalsumas ir noras mokytis.
Irenėjas Urbonavičius
Irenėjas Urbonavičius / Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ ir asmeninio archyvo nuotr.

I.Urbonavičiaus įgytos specialybės – muzikantas, pučiamųjų orkestro dirigentas, pedagogas (moko groti fleita), taip pat masažuotojas, paramedikas ir slaugytojas.

Šis ruduo į Irenėjo gyvenimą įnešė daug pokyčių. Gal net – esminių. Po 32 metų, praleistų Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, šiemet jis iš darbo išėjo, taip pat atsisakė darbo Kauno miesto pučiamųjų orkestre „Ąžuolynas“. Fleita grojęs vyras sako dabar gausiantis rentą, o daugiausiai dėmesio toliau skirs savo kitam itin mylimam darbui – medicinai.

I.Urbonavičius dirba LSMU Kauno klinikų Radiologijos klinikos Intervencinės radiologijos skyriuje operacinės slaugytoju. Taip pat – Kauno A.Kačanausko muzikos mokykloje mokytoju.

Tad šie metai, sako kaunietis, nebus tokie intensyvūs, kai slaugytojo drabužius kartais net tą pačią dieną tekdavo pakeisti į muzikanto kostiumą. „Antra vertus, dabar padidėjo krūvis Kauno klinikose“, – šypteli pašnekovas. Tačiau neabejoja – gyvenime tikrai atsiras daugiau laiko pabūti tyloje, bendravimui su dukterimis ir namų karalienei – katei Herbatai.

15min pokalbis su I.Urbonavičiumi – apie jo specialybes, meilę muzikai ir medicinai bei tai, kuo vertinga tyla.

– Šiemet kaip muzikantas jau nepraversite Kauno valstybinio muzikinio teatro durų. Kokius prisiminus išsinešate?

– Gerus. Kartais sakoma, kad darbas – antri namai, bet man tai buvo pirmi namai.

Muzikiniame teatre, būdavo, praleisdavau daugiau laiko nei namuose. Repeticijos, spektakliai, be to –individualus darbas ruošiantis spektakliams. Namuose juk nenervuosi kaimynų grojimu, todėl tekdavo eiti į teatrą.

– Spėčiau, kad dažnai pokalbis su pirmą kartą sutiktu žmogumi prasideda nuo to paties – klausimo apie jūsų vardą. Jis išties retas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“