Ypatingai džiaugiamės, jog juodieji gandrai pirmą kartą apsigyveno 2014 metais iškeltame dirbtiniame lizde!
Tais metais, vykdant retų rūšių apsaugos priemonių įgyvendinimo projektą, buvo iškelti trys dirbtiniai lizdai anksčiau juodųjų gandrų gyventoje teritorijoje, kurioje buvo žinomas nunykęs senas lizdas.
Juodieji gandrai yra paslaptingi sengirių gyventojai, vengiantys žmonių trikdymo ir kaimynystės. Jie renkasi atokias, sunkiai įžengiamas, drėgnas vietas, dažnai netoli upelių ar pelkių.
Senųjų miškų plotai sparčiai mažėja, todėl tinkamų vietų ir medžių lizdams krauti gandrams lieka vis mažiau. Žinodami tinkamas išlikusias vietas galime juodiesiems gandrams padėti iškeldami jiems dirbtinius lizdus.
„Prieš 10 metų iškelti lizdai buvo kasmet stebimi, tačiau buvo registruojami tik pavieniai apsilankymai. O šiemet laukė džiugi staigmena – viename iš lizdų auga net trys juodieji gandriukai. Saugomos teritorijos, tokios kaip Neries regioninis parkas, yra itin svarbios juodųjų gandrų išlikimui.
Tokiose teritorijose sudaromos sąlygos šių retų paukščių apsaugai ir tinkamų buveinių išsaugojimui.
Parke vykdomas nuolatinis monitoringas ir įvairios gamtosaugos priemonės, kurios padeda užtikrinti, kad šie paslaptingi paukščiai galėtų sėkmingai veistis ir išlikti.
Tokie projektai ir dirbtinių lizdų įrengimas yra puikus pavyzdys, kaip galima aktyviai prisidėti prie biologinės įvairovės išsaugojimo“, – pasakojo Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos ekologė Justyna Barščevska.