Kaip teigia pati Kinda, ji nuo pat vaikystės svajojo studijuoti ir gyventi užsienyje, todėl domėjosi kitų šalių kultūra. Pirma mintis išgirdus Lietuvos vardą, anot Kindos buvo: Tai – Europa ir ten šalta. Interneto naršyklėje bandydama išsiaiškinti, kaip šalta iš tiesų čia būna, ji pamatė Vilniaus senamiesčio vaizdus. Tada apsisprendė: „Nors čia ir šalta, bet gražu“. Pagyvenusi Lietuvoje, mergina įsitikino, kad lietuviai tik iš pažiūros atrodo paniurę, – artimiau bendraujant jie atsiveria.
Baigusi bakalauro studijas Damaske, Kinda ėmė ieškoti, kur galėtų tęsti mokslus. Nors ir turėjo gerą darbą telekomunikacijų bendrovėje, gyvenime ji norėjo išbandyti naujus iššūkius: studijuoti užsienyje, bendrauti su kitų tautybių žmonėmis, gyventi naujoje bendruomenėje. Taip 2013 metais mergina atvyko į Lietuvą pagal Erasmus studentų mainų programą.
Pasak Kindos, šalies kultūrą ir žmones galima pažinti tik gyvenant tame krašte ir toje bendruomenėje. „Manau, kad dabar jau suprantu, ką reiškia būti lietuviu. Susipažinau su jūsų istorija bei šiek tiek politika, žmonių gyvensena ir savimone“ – teigia mergina.
Pirmuosius kelis mėnesius studijuodama tarptautinėje programoje, kurioje mokėsi jaunuoliai iš septyniolikos šalių, Kinda teigia patyrusi akivaizdžią skirtį tarp dviejų studentų grupių, – užsieniečių ir lietuvių. „Lietuviai buvo malonūs, bet jie visą laiką leisdavo kartu, kalbėdavo lietuviškai, todėl užsieniečiai daugiausia bendravo tarpusavyje. Po penkių mėnesių daug kas pasikeitė. Supratau, kad lietuviams reikia laiko pažinti kitus žmones. Kai jie juos pažįsta, jie atsiveria, o tada tampa tikrais draugais“.
Sirė linki lietuviams daugiau optimizmo
Kindos požiūriu, tikrasis lietuvių būdas ne iškart atsiskleidžia: tai priklauso nuo santykių lygmens. „Pavyzdžiui, gatvėje žmonės niekada nesišypso. Ir aš, nors dažniausiai šypsodavausi, po kurio laiko tai ėmiau daryti kur kas rečiau. Bendraudama su kolegomis ir kaimynais, suvokiau, kad pati turiu įdėti pastangų ir parodyti iniciatyvą. Taigi sutikusi ėmiau sveikintis su bendradarbiais, kaimynais ir po kurio laiko pastebėjau, kad jie atsako tuo pačiu. O kalbant apie mano draugus, galiu teigti, kad jie yra komunikabilūs, veiklūs, smagūs ir linksmi. Todėl manau, kad lietuviai visai nėra niūrūs ir uždari, tai tiesiog priklauso nuo to, kokiomis aplinkybėmis juos sutinki: iš pažiūros jie atrodo šalti ir neprieinami, tačiau bendraujant atsiveria“ – sako sirė.
Pasak merginos, jaunimas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, neturi bendravimo barjerų. Tačiau jai iš pradžių pasirodė, kad šeimos ryšiai, priešingai nei Sirijoje, čia nėra stiprūs. „Buvau susidariusi įspūdį, kad šeimyniškiai nepalaiko artimų ryšių, retai susitinka ir bendrauja. Tačiau kartą mano draugai pakvietė mane atšvęsti Kalėdų kartu su jų šeima. Mes praleidome puikų vakarą valgydami ir bendraudami. Nustebau, kaip šiltai mane priėmė šeima, kokia šiluma tvyro namuose. Vėliau ne kartą patyriau tokį šiltą priėmimą“ – dalijasi prisiminimais sirė.
Kinda taip pat pastebėjo, kad daugelis lietuvių yra nusivylę tuo, kas vyksta gyvenime, darbe, ir netiki, kad gali kažką pakeisti. Todėl nieko ir nedaro, tik skundžiasi arba tiesiog paniurę sėdi sudėję rankas. „Tikiuosi, kad ilgainiui šis požiūris keisis, nes šalyje vyksta pokyčiai, kurie sudaro žmonėms galimybes jaustis laimingais, turėti geresnę gyvenimo kokybę. Tiesiog tai požiūrio klausimas“, samprotauja sirė, linkėdama lietuviams daugiau optimizmo.
Artimiau su Kinda galite susipažinti socialiniuose tinkluose #BūkimPažįstami
Parengta įgyvendinant projektą „Lietuvos identitetas – tautų mozaika“