„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tomas papasakojo, kaip gyvena atsargos kariai: „Gyvenimas pasikeitė kardinaliai“

„Išėjau iš kariuomenės iškelta galva, bet skaudančia širdimi“, – sako tarnybą baigęs atsargos karys Tomas Žemgulys.
Tomas Žemgulys
Tomas Žemgulys / Asmeninė nuotr.

Lapkričio 23 d. yra minima Lietuvos kariuomenes diena – šia proga Tomo pasakojimas apie tai, ką veikia ir kaip jaučiasi tarnybą baigę atsargos kariai.

„Daugiau nei 12 metų teko dirbti įvairiose verslo srityse, vadyboje, tiekime, prekybos atstovu, komercijos direktorium. Tuo pačiu 9 metus tarnavau Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgose. Po to išėjau ir 7 metus tarnavau karinėse jūrų pajėgose, o nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio nutraukiau karo tarnybos sutartį ir buvau išleistas iš profesinės karo tarnybos į atsargą“, – sako Tomas.

Asmeninė nuotr./Tomas Žemgulys
Asmeninė nuotr./Tomas Žemgulys

Pasak jo, gyvenimas po kariuomenės pasikeitė kardinaliai. „Vietoj kario uniformos užsidėjau baltus marškinius, o kariuomenė liko praeitis, bet širdyje aš likau kariu ir kovotoju už mūsų valstybės laisvę. Nereiškiu jokios nuoskaudos, tačiau net keista, jog niekas, kol esu išėjęs į atsargą, manęs nepaklausė kaip aš gyvenu“, – neslėpė buvęs karys.

Jis džiaugėsi, kad jo situacija yra gera – vyras gyvena siekdamas naujų gyvenimo tikslų. Deja, nuoskaudų yra.

„Kariuomenei esi reikalingas, kol esi joje, o kai išeini – lieki pamirštas. Tokių pamirštų karių yra daugybė, o kaip ir kur jie gyvena, kaip jiems sekasi įsitvirtinti darbo rinkoje ir panašiai, kitas klausimas“, – kalbėjo Tomas.

Šeimoje ugdo patriotiškumą

Tarnaudamas kariuomenėje jis buvo vaiko priežiūros atostogose, kas leido užmegzti artimą ryšį su atžalomis. Kalbėdamas apie tėvystę, Tomas pabrėžia, kad viena iš užduočių tėvams – ugdyti vaikų patriotiškumą.

„Ar jūsų vaikai žino, kad pasaulyje yra valstybių, kuriose vaikams virš galvų skrieja kulkos, kur jie negali pasirinkti kito gyvenimo. Patriotiškumo ir tautiškumo ugdymas yra mūsų – tėvų reikalas ir pareiga. Vaikai negimsta patriotais, juos reikia ugdyti patriotais, kad užaugę būtų garbingais žmonėmis“, – įsitikinęs jis.

Vaiko priežiūros atostogose jis buvo du kartus. „Su pirma dukra vaiko priežiūros atostogose buvau metus laiko, po to metams grįžau į darbą kariuomenėje, o vėliau dviems metams vėl išėjau su antrąja dukra į vaiko priežiūros atostogas. Mūsų šeimoje tokia situacija, jog žmona intensyviai dirba versle, tad į vaiko priežiūros atostogas palankiau buvo eiti man, o ne jai. Tai buvo šeimos sprendimas“, – pasakojo Tomas.

Pasak jo, dėl tokio sprendimo jis sulaukė įvairių vertinimų ir komentarų sulaukiau – tiek teigiamų, tiek neigiamų. Tačiau jam pačiam niekada nekilo klausimas, ką daryti.

„Kas gali nenorėti auginti savo vaikų? Yra įvairiausių skeptikų, kurie į gyvenimą ir šeimą žiūri taip, tarsi moteris turi būti namų „vergė“, turinti daryti vyrui valgyti, skalbti kojines, vaikus auginti. Nežinau, iš kur tokie stereotipai, kas juos sugalvojo ir kur taip parašyta? Esu dėkingas savo žmonai už nuostabias dukras ir stiprų palaikymą, kad išėjęs iš kariuomenės kurčiau savo verslą“, – sakė Tomas.

Rado Lietuvoje naują verslo nišą

Į kariuomenę nebegrįžęs vyras nenorėjo dirbti samdomu darbuotoju, todėl įkūrė verslą.

„Labai džiaugiuosi, nes šiuo metu jau tvirtai galiu save vadinti naujos pramogos Lietuvoje – golfo takelių kūrėju. Sumanymas pradėti gaminti golfo takelius nebuvo spontaniškas. Dirbant versle ir atliekant karinę tarnybą, vis susimąstydavau, jog kasdienybėje taip trūksta kažkokio užsiėmimo, kuris praskaidrintų mintis, padėtų susikoncentruoti, gerintų tiek kolegų, tiek darbuotojų ir jų vadovų tarpusavio santykius. Taip bemąstant ir atlikus daug bandymų bei rinkos tyrimų, gimė modulinių golfo takelių idėja, kuriuos šiandien vis labiau įvertina verslo bendruomenė“, – apie idėją pasakojo verslininku tapęs buvęs karys.

Asmeninė nuotr./Naujas Tomo Žemgulio verslas – golfo takeliai
Asmeninė nuotr./Naujas Tomo Žemgulio verslas – golfo takeliai

Jo nuomone, dabartiniai darbuotojai, dirbantys „atviruose“ biuruose, nemoka kartu atsipalaiduoti. Todėl jiems būtinos bendros pramogos.

„Siekiu, kad mano gaminami golfo takeliai teiktų gerą emociją organizacijos kolektyvui, padėtų formuoti darbuotojų komandinį darbą, suteiktų galimybę paįvairinti kasdienes kavos pertraukėles ar net taptų išskirtiniu įmonės įvaizdžio akcentu“, – sakė Tomas.

Kariuomenės dienos proga – linkėjimas atsargos kariams

Kaip atsargos karys visiems atsargos kariams, linkiu visokeriopos sėkmės, ryžto siekti savo užsibrėžtų tikslų, ne tik kuriant verslus, bet ir integruojantis į visuomenę ir tvirtais ir užtikrintais kariškais žingsniais žengti pirmyn, kad ir kaip sunku bebūtų. Taip pat linkiu nebijoti rizikuoti ir kurti geros ir sąžiningos valstybės ateitį. Tikiu, kad, kaip ir manyje, taip ir pas jus širdyse plevėsuoja trispalvė ir linkiu, kad atsidavimas Tėvynei išliktų ir išėjus į atsargą“, – linkėjimus kariams siuntė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs