Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ugniagesio gelbėtojo Dmitrijaus širdyje klesti meilė beglobiams gyvūnams

Prieš keletą metų numalšinę gaisrą viename Vilniaus Kalvarijų gatvės daugiabučių, ugniagesiai bute pastebėjo gulintį katinėlį, kuris jau nerodė gyvybės ženklų. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesys gelbėtojas Dmitrijus Šichovcevas pačiupo jį ir išbėgo į lauką. Ten jam prie nosies pridėjo kvėpavimo aparato žarnelę ir po kelių minučių katinėlis atsigavo.
Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas
Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Atsigavusį katinėlį atidavėme jo šeimininkų kaimynei. Po kurio laiko katino šeimininkai persikraustė gyventi pas gimines ir pasiėmė augintinį.

Teko su juo susitikti ir dar kartą, kai kartu su gyvūnų globos organizacijos darbuotoja vežėme šiai socialiai remtinai šeimai maisto. Tuomet nupirkau ir išgelbėtam katinui lauktuvių. Jis jau buvo gražus, atsigavęs, išsiprausęs“, – šios istorijos tęsinį papasakojo Dmitrijus, jau daugelį metų savanoriaujantis gyvūnų globos organizacijose.

Pasak Dmitrijaus, gesindamas gaisrus jis visada atkreipia dėmesį ir į tuose namuose gyvenančius gyvūnus: „Gaisro metu jie būna išsigandę ir dažniausiai pasitiki ugniagesiais.

Kartą Lentvaryje gyvenamajame vagonėlyje kilus gaisrui žuvo žmogus ir be šeimininko liko šuniukas. Jis glaudėsi tame pačiame vagonėlyje. Atvykę su kolege iš gyvūnų globos organizacijos pasiėmėme tą šunį ir apgyvendinome gyvūnų prieglaudoje.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas
Asmeninio archyvo nuotr. /Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas

Ugniagesio gelbėtojo teigimu, į gyvūnų globos reikalus jis pateko netikėtai: „Kartą žiemą paskambino vienas kolega ir pasakė, kad prie jo namų automobilis partrenkė šunį. Jis paprašė padėti jį nuvežti į veterinarijos kliniką.

Tada pradėjau domėtis, ką su tuo šuneliu daryti, ir nuvežėme jį į gyvūnų prieglaudą. Darbuotojos, pamačiusios tvirtus vyrus, paprašė padėti atlikti prieglaudoje kai kuriuos remonto darbus. Sutikome. Kitą kartą vėl paskambino. Ir vėl atskubėjome į pagalbą. Taip susibičiuliavome.“

Šiuo metu D.Šichovcevas savanoriauja gyvūnų globos organizacijoje, kurią įkūrė jo draugai. „Kadangi neturime pakankamai didelių patalpų šunims laikyti, tad dažniausiai priglaudžiame kates.

Nuo karantino pradžios gyventojams esame perdavę apie 400 beglobių kačių. Jas labai greitai pasiima. Šiuo metu globos namuose Verkių gatvėje gyvena apie 10 kačių.

Jas surandame bendraudami su gyventojais, kurie šeria benames kates. Laukinių neliečiame, o naminėms ieškome vietos, kur apgyvendinti. Netrukus galėsime priglausti ir apie 30 šunų, dabar statome patalpas jiems laikyti. Šiuo metu beglobius šunelius paglobojame savo namuose“, – sakė ugniagesys.

Asmeninio archyvo nuotr. /Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas
Asmeninio archyvo nuotr. /Ugniagesys Dmitrijus Šichovcevas

Dmitrijus savo namuose irgi laiko du šunis. „Jie abu mišrūnai, buvę beglobiai. Vieną parsivežiau iš gaisro. Jis buvo pririštas prie sudegusio tvarto. Buvo jaunas, kokių 8 mėnesių, draugiškas, linksmas. Palaikiau tris dienas ir pasilikau, nes gaila buvo atiduoti“, – teigė jis.

31 metų gyvūnų gelbėtojas D.Šichovcevas ugniagesiu dirba 9-erius metus. Pasak 3-iosios komandos viršininko Andžejaus Romeiko, Dmitrijus – puikus ir patikimas darbuotojas, greitai perprantantis darbo specifiką, imlus mokslams ir naujovėms.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą jis yra apdovanotas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos