10 dažniausių priežasčių, kodėl poros pykstasi

Iš pradžių pora išgyvena medaus mėnesį, kuris, atrodo, niekad nesibaigs. Na, o vėliau prasideda realybė, kuri irgi gali būti labai maloni. Tačiau – kodėl dažniau tenka sukryžiuoti špagas, o ne džiaugtis laime ir meile?
Nelaiminga pora
Nelaiminga pora / Vida Press nuotr.
Temos: 3 Seksas Santykiai Pora

Kaip rd.com rašo Jenn Sinrich, štai kokias dažniausiai pasitaikančias poros konfliktų priežastis atskleidžia santykių ekspertai ir psichologai.

Pinigai

Tyrimų duomenimis, pinigai – tai dažniausiai pasitaikanti barnių priežastis. Ir, žinoma, tame nėra nieko keisto, kai gyvename su antrąja puse ir tenka dalytis visomis išlaidomis. Kaip sako psichologė Nikki Martinez, „mes visi atkeliavome iš skirtingų finansinių pasaulių“. Tarkime, jūsų tėvai buvo taupūs, jūs perėmėte tokį pat požiūrį į pinigus, o antrajai pusei atrodo nieko tokio išlaidauti kiekvieną dieną ir pirkti tą akimirką akis patraukusius pirkinius.

Psichologės nuomone, kiekvienas mes turime savo idealą, kaip valdyti savo pinigus. Ką galite padaryti? Aptarti, kokiu būdu jūsų pora tai darys.

Intymumas

Jeigu gyvenate po vienu stogu ne vienus metus ir daug laiko būnate kartu, jums gali atrodyti, kad būnate dviese net per daug. Tačiau ar pakankamai laiko skiriate intymumui?

„Tai didžiulė problema, dėl kurios poroje atitolstama vienas nuo kito. Kuo ilgesni tarpai – tuo kyla didesnė įtampa, nepasitenkinimas, nemaloni savijauta“, – tikina psichologė. Jos nuomone į santykius reikia žiūrėti kaip į augalą, kuriam nuolat reikia vandens, priežiūros ir šilumos.

Laikas kartu ir ne kartu

Nesvarbu, kokiame santykių etape bebūtumėte, tačiau laiko leidimas kartu yra būtinas – jo neturi būti nei per daug, nei per mažai. Kaip išlaikyti subtilų balansą? „Yra sveika turėti užsiėmimų ir draugų už santykių ribų, o antroji pusė tai turi suprasti ir priimti bei palaikyti“, – tikina N.Martinez, siūlanti šį klausimą aptarti su partneriu, kad santykiai klostytųsi darniai.

Komunikacijos trūkumas

Žmonės, kuriantys santykius, gali patirti nuolatinių sunkumų kalbėdami apie savo problemas, sako psichiatras Grantas Brenneris. „Tai gali būti susiję su paprasčiausiu savaitgalio planavimu arba apimti tokias sritis, kaip santykių ateitis, gyvenimas kartu, seksas, vaikai, finansinės problemos. Tačiau, be aiškumo, pokalbio ir klausymosi, jūsų asmeniniai poreikiai taip ir gali likti nepatenkinti.“

Nesugebėjimas susidoroti su emocijomis

Kaip ir komunikacijos trūkumas, taip pat ir emocijų nevaldymas santykiams gali pridaryti daug žalos. „Kai vienas ar abu poroje turi sunkumų identifikuoti ar kalbėti apie savo emocijas konstruktyviai, tai veda į pražūtį ir gali persikelti į kitas santykių sferas, tarkime, intymumą“, – mano G.Brenneris.

Žlugdantys buities darbai

Taip, jie išties žlugdo santykius, kai viskas tvarkoma tik vieno žmogaus. Tad jeigu kuriate santykius, turite pagalvoti ir apie tai, kaip tvarkysitės buityje. Seksologė, santykių ekspertė ir knygos Erotic Integrity: How to be True to Yourself Sexually autorė Claudia Six rekomenduoja kiekvienam susidaryti darbų sąrašą ir jo laikytis, na, o jeigu tai neveikia, tuomet pasisamdykite namų tvarkytoją. „Tai kainuoja gerokai pigiau nei skyrybos“, – teigia ji.

Svečių gausa

Jeigu kasdien grįžtate namo ir aptinkate būrį draugų ar šeimos narių, antrosios pusės bendradarbių, ir jus tai erzina, netylėkite. „Kiekvienas mūsų turi tam tikras ribas – kada, kiek ir su kuo nori leisti laiką. Daugelis žmonių savo namus mato kaip poilsio oazę“, – pastebi N.Martinez. Ji pataria pasikalbėti su partneriu apie tai, kaip dažnai pas jus gali lankytis svečiai, kiek jums reikia asmeninės erdvės ir laiko tik sau.

Miegas ne kartu

Vieni esame vyturiai, o kiti – pelėdos, ir toks nesutampantis „grafikas“ gali smarkiai paveikti santykius. „Miegodami skirtingu metu, skirtinguose kambariuose jūs į šoną nustumiate savo intymius poreikius“, – teigia N.Martinez. Pasak jos, žmonės pradeda santykiuose jaustis vieniši, kadangi miegoti eina vieni ir nepatiria fizinio kontakto su savo partneriu. Štai kodėl psichologė pataria pasakyti partneriui, koks jums svarbus miegas kartu.

Neišspręstos problemos

Yra kelios neišspręstų problemų sritys, o skyrę dėmesio jų išsiaiškinimui, jūs augsite tiek asmeniškai, tiek pagerės santykių kokybė, sako G.Brenneris. Pirmiausia jis siūlo išsivaduoti nuo paranojos, kuri gaubia santykius ir atskleidžia, kad pirmoji neišspręstų problemų sritis apima laiką iki poros susitikimo.

„Dažniausiai tai yra emocinės problemos, susijusios su intymumu šeimoje ar buvusiais romantiškais santykiais. Pavyzdžiui, praėjusiuose santykiuose buvo patirta neištikimybė, todėl naujuose gali būti sunku pasitikėti savo partneriu“, – teigia specialistas.

Kita problemų sritis yra susijusi su dabartiniais santykiais ir anksčiau nutikusiomis, tačiau taip ir besivelkančiomis problemomis, kurios liko neišspręstos. Tarkime, pora išsiskyrė, paskui susitaikė, tačiau jie taip ir nesikalbėjo, neišsiaiškino, kodėl taip nutiko. „Tai kelia klausimą dėl asmenų patikimumo ir pačių santykių stabilumo“, – sako G.Brenneris.

Seksualinės problemos

Kaip pastebi G.Brenneris, dauguma porų patiria seksualinį nepasitenkinimą, tačiau to taip ir nepasako savo partneriams. „Tokie žmonės gali taip ir gyventi kankindamiesi, niekam nieko nesakydami, kartais net sukurdami kitus santykius, kuriuos laiko paslaptyje, o visa tai priveda prie dar didesnių problemų; jie gali būti nepatenkinti seksu, tačiau gali nieko neprašyti ir nesakyti“, – sako psichiatras.

Seksualinis patrauklumas ir seksualumas – tai sveikų santykių požymis, todėl jeigu pajutote, kad jūs ar jūsų partneris priešinasi seksui, nepalikite to likimo valiai, o kreipkitės į sekso terapeutą ir kitą specialistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis