Libido yra šiek tiek sudėtingiau nei įprastas sekso troškimas
Kai kada žmonės nenori mylėtis, tačiau fiziškai jie gali užsiimti seksu, rašoma buzzfeed.com. Kitais atvejais, noro gali būti daug, tačiau kūnas nereaguoja. „Dažnai žmonės nesupranta, kad libido susideda iš kelių dalių. Viena jų mentalinė – noras, kita fizinė – susijaudinimas. Pasitaiko, kad jos dirba atskirai“, – sako seksologė Logan Levkoff.
„Normalus“ libido neegzistuoja
Daugelis tiki, kad noras mylėtis turi kilti spontaniškai. Tačiau mes visi esame skirtingi, kaip ir mūsų kūnai. Vadinasi, normalus seksualinio troškimo lygis neegzistuoja. Geismas gali būti spontaniškas, tačiau dažniausiai jis kyla stimuliacijos procese. Be to, kartais reikia įdėti daug pastangų, kad pasiektume tinkamą nuotaiką intymioms akimirkoms.
Noras palaikyti idealų libido gali pakenkti savivertei
Šis suvokimas logiškai atkeliauja iš prieš tai buvusio punkto. Kadangi libido neturi normalumo apibrėžimo, vadinasi, tiek žemas, tiek aukštas, tiek vidutinis seksualinis troškimas arba jo nebuvimas yra normalu. Žmonės, kurie kankinasi dėl to, kad jų libido neatitinka kažin kokių mistinių idealų, dažnai kenkia santykiams, savivertei ir apskritai seksui.
Jeigu jūsų partnerio libido žemesnis negu jūsų, tai nereiškia, kad jis jūsų nenori
Lengva pasiduoti toksinėms mintims, kad kas kartą, kai jūs norite savo mylimo žmogaus, o jis ne, tai reiškia yrančius santykius ar atšalimą. Iš tikrųjų, tai gali būti susiję su žemesniu libido, o ne su jūsų patrauklumu. Priimkite faktą, kad libido gali skirtis, kitaip jūsų laukia sunkumai tiek seksualiniuose santykiuose, tiek bendravime.
Libido gali pasikeisti dėl medicininių priežasčių
Visa tai, kas susiję su kraujotaka, hormonais, fiziniu skausmu ar diskomfortu, gali paveikti libido. Taip pat verta paminėti tokias medicinines priežastis kaip vaistus, antidepresantus, kontraceptines tabletes, psichinius ir chroniškus sutrikimus, diabetą, policistinį kiaušidžių sindromą, todėl jeigu pastebėjote, kad geismas kardinaliai pasikeitė, metas apsilankyti pas specialistą.
Libido gali paveikti kasdieniai veiksniai
Remiantis ginekologės Raquel Dardik žodžiais, yra nemažai tyrimų, kurie atskleidžia, jog seksualinį geismą gali paveikti skirtingi faktoriai. Ir vienas jų paplitęs labiausiai – tai stresas. Kuo didesnis moters streso lygmuo, tuo žemesnis jos libido. Geismas gali pakisti ir dėl darbo grafiko bei mitybos, todėl jeigu pastebite pokyčius, reikėtų paanalizuoti, kas pastaruoju metu vyksta jūsų gyvenime, kas galėjo sukelti tam tikrus pakitimus.
Libido gali pasikeisti su amžiumi
Bėgant metams keičiasi mūsų kūnas, smegenys, todėl visa tai paveikia ir libido. Kaip pastebi ginekologė R.Dardik, moterims menopauzės metu keičiasi vaginalinis audinys, dėl to seksas gali tapti skausmingas. O dėl šios priežasties gali sumenkti geismas lytiniams santykiams.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip seksas keičiasi po drauge nugyventų 5, 20 ar 40 metų? Poros dalijasi patirtimi
Libido nėra susijęs su lyties stereotipais
Yra daug stereotipų apie seksą ir lytį, pavyzdžiui, kad vyrai visą laiką nori sekso, o moterys – ne. Ar pavyzdžiui, kad jeigu moteris labai seksuali, jos libido aukštas, tai jai turėtų būti gėda, neva moterys tokios negali būti.
Tačiau realybė visiškai kitokia – mažesnis ar didesnis sekso troškimas nepriklauso nuo jūsų lyties, todėl nereikėtų paisyti stereotipų ar manyti, kad kažkas su jumis negerai.
Libido nėra tas pats, kas orgazmas
Seksualinis troškimas nėra orgazmo garantija, pažymi L.Levkoff. Visiškai gali nutikti taip, kad žmogus proceso viduryje atitrūks, pajus diskomfortą ir tuomet kelias į finišo tiesiąją taps apsunkintas. Tačiau iš sekso, kuris prasidėjo be geismo, galima patirti orgazmą, kadangi daug kas priklauso nuo situacijos ir nusiteikimo.
Neigiamos seksualinės patirtys nėra susijusios su libido
Jeigu gyvenime pasitaikė viena kita karti seksualinė patirtis, tai dar nieko neatskleidžia apie jūsų libido. Svarbiausia atrasti, kas jums patinka, o kas ne, kad žinotumėte, ko trokštate su realiu partneriu.
Jeigu jūsų libido žemas, o seksualinė patirtis su partneriu ne pati geriausia, kažin ar jūs galėsite jo norėti labiau. Ir atvirkščiai, nuostabūs seksualiniai momentai, patirti su tam tikru žmogumi, gali jus uždegti net tada, kai seksui neturėjote jokios nuotaikos, pastebi L.Levkoff.
Jeigu norite aukštesnio libido, supraskite, kodėl
Kartais noras, kad libido būtų aukštesnis susijęs su partnerio reikalavimais, noru jam įtikti arba savo asmenine patirtimi. Kadangi priežastys yra skirtingos, vadinasi, ir jų sprendimo būdai turi būti skirtingi.
„Aš rekomenduoju žmonėms kreiptis į sekso terapeutą, kad išspręstumėte problemas, susijusias su libido, dažniausiai jos būna žmogaus galvoje“, – sako ginekologė R.Dardik.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė R.Bačiulytė: kodėl kai kurios moterys mano, kad meilę reikia užsitarnauti aukojantis?
Libido pokyčius galima pastebėti, jeigu žinote apie savo troškimus ir ypatybes
Tam, kad suprastumėte savo libido lygį, reikia gerai žinoti apie savo seksualinius troškimus. Kaip dažnai jūs susijaudinate? Kaip dažnai masturbuojatės? Remdamiesi šia ir panašia informacija apie save, jūs žinosite, kaip veikia libido ir kada reikėtų kreiptis į specialistus pagalbos.