14 žingsnių tapti laimingu darbe (ir ką daryti, jei darbe jaučiatės nelaimingi)

Kaip telegraph.co.uk rašo Tracey Woodward, „manau, kad laimė yra kažkas, su kuo esame gimę, ir kad laikui bėgant, ji gęsta, kadangi pasimetame gyvenimo smulkmenose“. Daugumai žmonių yra sakoma, kuo jiems būti – ir tada vieną rytą jie pabunda ir supranta, kad jie nelaimingi.
Darbo kolektyvas.
Darbo kolektyvas. / 123RF.com nuotr.

T.Woodward klausia: kodėl man taip nenutiko? Manau, todėl, kad mane skatino būti tuo, kuo noriu būti. O aš visada norėjau dirbti prie prekystalio, pardavinėti kosmetiką ir padėti žmonėms gerai jaustis bei patikti patiems sau.

Visada sau žadėjau, kad jei pabudusi nenorėsiu eiti į darbą, jį pakeisiu; šio pažado laikausi visą gyvenimą: jis per trumpas būti nelaimingai.

Ir man tai puikiai sekėsi. „Debenhams“ parduotuvėje, esančioje Kroidono mieste (Jungtinė Karalystė), kurioje pradėjau dirbti prie „Clinique“ kosmetikos stendo, turėjau ištikimų klientų bazę, ir mano karjera judėjo pirmyn vien todėl, kad neturėdama išsilavinimo (iki 14 metų nemokėjau nei skaityti, nei rašyti), labai norėjau mokytis ir suprasti daugiau.

Grožio sektoriuje dirbau tikriausiai visose pardavimų srityse, ir kiekviena suteikė galimybę padėti kitiems ir tuo pačiu padėti sau pačiai.

Šiandien esu SPA ir odos priežiūros prekės ženklo „Aromatherapy Associates“ generalinė direktorė. Visada sau žadėjau, kad jei pabudusi nenorėsiu eiti į darbą, jį pakeisiu; šio pažado laikausi visą gyvenimą: jis per trumpas būti nelaimingai.

Tad štai patarimai, padėsiantys būti laimingais darbe ir visą laiką mylėti tai, ką darote.

1. Nebandykite atskirti darbo ir asmeninio gyvenimo, kadangi vienas visada užgoš kitą, o ir riba tarp jų visada bus neaiški – taip daug paprasčiau, nei būti teisėju savo pačių gyvenime.

2. Rūpinkitės savo gerove – ji būtina jūsų laimei. Aš nuoširdžiai tikiu, kad rūpindamiesi savimi, rūpinatės ir savo sveikata.

3. Stenkitės susitelkti į dabartį. Privalote ir versle, ir gyvenime turėti planą. Tačiau jei žiūrėsite per daug į priekį, galite prarasti gyvenimo dabartyje privalumus – juk būtent dabartyje slepiasi pokalbiai, įkvėpimas, laimė, ramybė ir sėkmė – būtent čia ir dabar. Gyvenimas ir pergyvenimas dėl ateities yra labai vieniša vieta, ypač, jei ten esate tik vieni patys.

4. Atminkite, kad reikalų atidėliojimas yra laiko vagis; niekada nepraleiskite galimybės įgyvendinti kažką geresnio, kažką didingo.

5. Visada pripažinkite nesėkmę; gyvenime jų būna, ir tame nėra nieko baisaus.

6. Prašykite to, ko norite, ne tik versle bei asmeniniame gyvenime, bet ir savo galvoje. Priešingu atveju abejojimas savimi duos jums visai ką kita.

7. Turėkite savo svajonių ir siekių „pirkinių sąrašą“. Dabar tokį turiu savo telefone, tačiau ilgus metus tokį turėjau savo dienoraštyje – prie kai kurių uždėdavau varneles, kažką pridėdavau, ir švęsdavau, kai pavykdavo pasiekti tikslo. Sulaukusi 50-ties savo sąraše turėjau tik vieną dalyką, tačiau būdama beveik 52-jų sąraše jų yra daug daugiau (jame yra punktas „išmokti Beyonce šokį“).

8. Kelkite realistiškus tikslus, kitaip jie jus nugalės.

9. Nebijokite nerimo ir baimės; dauguma dalykų, dėl kurių nerimaujate, neįvyks. Pripažinkite juos ir eikite toliau, nešvaistykite laiko mintims apie neigiamą baigtį – tai pavagia jūsų laimę.

Kaip kovoti su nerimu

Dr. Rachel Andrew pataria paaugliams, kaip kovoti su nerimu:

  • Kreipkitės į specialistus, jei manote, kad jums to reikia;
  • Priminkite sau, kad nerimas formuoja tik dalį jūsų stiprybių, talentų ir gebėjimų;
  • Pabandykite nuolat praktikuoti sąmoningumą ir išlikti šioje akimirkoje. Naudokite šį įgūdį kaskart, kai nerimas privers nuolat galvoti apie ateitį ir blogiausią scenarijų;
  • Stenkitės susitelkti į dabartį ir labiau suvaldomas situacijas;
  • Pailsėkite nuo socialinių tinklų arba bent jau keletą kartų per dieną išjunkite įspėjimus.

10. Įkvėpkite kitus ir neklajokite mintimis – besąlygiškai duodami jausitės daug geriau nei derėdamiesi.

11. Versle visada būkite sąžiningi dėl savo lūkesčių ir geidžiamos baigties – ne visi žino, apie ką galvojate. Supraskite, kad ne visi jausis taip pat, kaip jūs, ir tame nėra nieko blogo; tai skatina atvirą ir drąsų pokalbį. Būtent čia ir nutinka netikėtas mokymasis, ir jis gali suteikti labai daug malonumo.

12. Priimkite tai, kad jūs ne visada teisūs.

13. Kiekvieną rytą žiūrėdami į veidrodį sakykite, kad mylite savo darbą. Tą akimirką, kai negalėsite sau to pripažinti, turite sukaupti drąsą pakeisti savo kelią. Skatinkite visus savo pažįstamus daryti tą patį.

Kaip visada sakydavo mano mama: „Jei manai, kad gali, tai padarysi, o jei manai, kad negali, tai ir nepadarysi.“

14. Dažnai juokitės, ypač su žmonėmis, kurie jums rūpi. Tai suvienija jus labiau, nei manote.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų