1. Nuobodžių žmonių pokalbiai nesubalansuoti
Užuot atradę kalbėjimo ir klausymo ritmingumą, nuobodūs žmonės pasirenka vieną kraštutinumų: arba tik kalba, arba tik klauso.
2. Nuobodūs žmonės nesugeba nustatyti, ar kiti žmonės yra įsitraukę į pokalbį
Jei esate empatiškai nuobodus, tikriausiai nemokate skaityti kito asmens kūno kalbos.
Garrickas Saito sako, kad žmogus tampa nuobodus, kai jis nuolat kalba ir ignoruoja signalus bei kūno kalbą, kurie sako (galbūt nepakankamai garsiai): „Man neįdomu tai, ką sakai, tačiau kas kelias sekundes linksiu galva, kad nepasirodyčiau nemandagus.“
Kai garsus nuoboda mano, kad yra pats įdomiausias žmogus kambaryje, tylus nuoboda mano, kad geriau nieko nesakyti, nes kas jo norėtų klausyti?
3. Nuobodus žmogus negali prajuokinti kitų žmonių
Humoras parodo „kognityvinį lankstumą“: tai gebėjimas įvertinti idėją ar įvykį iš įvairių perspektyvų ir įžvelgti juokingąją pusę. Nuobodūs žmonės to nesugeba.
Jei sugebate prajuokinti kitus žmones, greičiausiai lengviau susirasite antrąją pusę.
4. Nuobodūs žmonės vykstant pokalbiui neturi, ką pasakyti
Storžievis yra garsiai šnekantis žmogus, nejautrus tam tikrai socialinei situacijai. Na o nuobodus žmogus gali būti per daug atsargus.
Alexa Knowles rašo: „Kai garsus nuoboda mano, kad yra pats įdomiausias žmogus kambaryje, tylus nuoboda mano, kad geriau nieko nesakyti, nes kas jo norėtų klausyti? Tai žmonės, kurie į kiekvieną klausimą atsako: nežinau, lyg ir, tikriausiai.“
5. Nuobodūs žmonės visada daro tą patį
Andy Warwickas skundžiasi draugais, kurie kiekvieną savaitgalį eina į barą ir susierzina, kad jis negali prie jų prisijungti – jis lanko muziejus, skaito knygas ar vaikšto po kalnus.
„Mano nuomone, žmogus tampa nuobodus, kai gyvena be įvairovės. Įvairios patirtys pagerina pokalbius tais savaitgaliais, kai vis dėlto išeinate į barą. Tada iš tiesų turite, apie ką kalbėti“, – sako A.Warwickas.
Norėdami ką nors sudominti ir įsitraukti į pokalbį, turite mokėti pasakoti istoriją.
6. Nuobodūs žmonės neturi savo nuomonės
Jei apie jus supantį pasaulį negalvojate kritiškai, neturėsite, apie ką kalbėti.
„Žmonės, nematantys toliau, nei juos mokė tikėti, yra nuobodūs, – sako Maranda Marvin. – Šie žmonės gali pasiūlyti tik labai lokalizuotą požiūrį į daugybę dalykų.“
7. Nuobodūs žmonės nemoka papasakoti geros istorijos
„Norėdami ką nors sudominti ir įsitraukti į pokalbį, turite mokėti pasakoti istoriją. Ir jums ta istorija turi rūpėti“, – sako Dave'as Chengas.
2016-ųjų Šiaurės Karolinos Chapel Hill ir SUNY Buffalo tyrimas parodė, kad vyrai, galintys papasakoti gerą istoriją, moterims atrodo patrauklesni.
8. Nuobodūs žmonės neturi, ką pridurti
Tyrimai rodo, kad esame taip sukurti – turime ieškoti naujovių. Smalsumas yra evoliucijos variklis, kuris sukasi jau maždaug 800 tūkst. metų. Kalbant apie pokalbius: jei nesuteiksite naujos informacijos pašnekovui, jis nejaus akstino su jumis bendrauti.
9. Nuobodus žmogus nemato dalykų kitų žmonių akimis
Nuobodūs žmonės paprastai negali arba nenori suprasti, kaip pokalbį patiria kitas asmuo. Gebėjimas pamatyti situaciją kito žmogaus akimis padaro asmenį įdomiu pašnekovu.
10. Nuobodūs žmonės neįtraukia kitų žmonių į pokalbį
Marie Holland sako, kad nuobodūs žmonės nesugeba į pokalbį įtraukti kitų susidomėjusių žmonių, o tai nutinka tada, kai nuobodus žmogus nori, kad būtų išsakytas tik jo požiūris su per daug nereikalingų detalių.
Tai eina koja kojon su empatija: jei nesuvokiate, kad kuris nors iš pašnekovų jaučiasi išstumtas iš pokalbio, esate nuobodus.
11. Nuobodūs žmonės nemoka improvizuoti
Jei kiekvienam pokalbiui turite susikūrę scenarijų ir negalite nuo jo nuklysti, turite problemą.
Erickas Diazas rašo: „Ne kartą esu susidūręs su situacija, kai pašnekovas palietė temą, kuria nieko nenusimanau. Kad palaikyčiau pokalbį, prisimindavau bet kokį anekdotą, kuris būtų bent kiek susijęs su ta tema.
Geras pokalbio dalyvis neturi kalbėti teisingai, jis turi pasakyti ką nors, nuo ko galėtų atsispirti pašnekovas.“
12. Nuobodūs žmonės nuolat būna negatyvūs
Dylanas Woonas mano, kad negatyvūs žmonės yra patys nuobodžiausi.
Neigiamus žmones jis suskirstė į tris kategorijas:
- Aukos mentalitetas: „Esu spąstuose. Kodėl man taip nesiseka? Kodėl aš? Kodėl?“
- Trūkumo mentalitetas: „Žmonės pagrobė tą progą man iš po nosies. O ne!“
- Kaltinimo mentalitetas: „Kalta valdžia. Kaltas prezidentas. Nes esi konkurencingas. Dėl jo kaltės. Tai jų kaltė.“
13. Nuobodūs žmonės kartojasi
Fatima Nadeem mano, kad tų pačių dalykų kartojimas kalbant padaro žmogų labai nuobodų.
Nuobodulį kelia žmonės, nuolat sakantys, kad jiems nuobodu.
14. Nuobodūs žmonės susitelkę į tai, ką mano kiti žmonės
Marian Brezina: „Daugumos žmonių elgesys grįstas tuo, ką apie juos pagalvos kiti žmonės. Ir kas dažniausiai nutinka – ką, jų manymu, apie juos galvoja kiti žmonės, yra visiška netiesa, tačiau jie tiek daug apie tai mąsto, kad praranda savo identitetą.“
15. Nuobodūs žmonės bando įrodyti, kokie protingi yra
Žinoma, elgdamiesi kaip protingiausias žmogus kambaryje, galbūt priversite kitus jūsų klausyti. Tačiau dėl to taip pat galite pasirodyti nuobodus.
„Nuobodūs žmonės visada kalba ta tema, apie kurią nieko nežinote“, – rašo Erbay Kılıças. Būtent taip jie gali pasirodyti, kokie yra protingi. Geriau laikykitės temų, kuriomis domisi pašnekovas.
16. Nuobodiems žmonėms nuolat nuobodu
Nela Canovic sako, kad nuobodulį jai kelia žmonės, nuolat sakantys, kad jiems nuobodu.