3 sekso terapeutai atsakė, kaip dažnai poros turėtų mylėtis

Ar kada nors susimąstėte, kaip dažnai mylitės su savo partneriu? Daugelis specialistų sako, kad tai labai individualu ir prideda, kad svarbu nepamiršti, kad kiekvieni santykiai yra skirtingi ir skiriasi pačių žmonių seksualiniai poreikiai.
Pora
Pora / 123RF.com nuotr.

Daugiau sekso ne visada reiškia geresnius santykius. Svarbiau sutelkti dėmesį į sekso kokybę, savo ryšį su partneriu ir tai, kas geriausia jūsų santykiams – būtent tai gali padėti sustiprinti jūsų tarpusavio bendrystę, rašoma insider.com.

Kaip dažnai poros turėtų mylėtis?

Šiuo atveju teisingo atsakymo, kaip dažnai turėtumėte mylėtis, nėra. Svarbu tai, kas tinka jūsų santykiams ar seksualiniam gyvenimui.

2017 m. žurnale „Archives of Sexual Behavior“ paskelbtame tyrime buvo tiriamas šiek tiek daugiau nei 26 000 žmonių seksualinis elgesys 1989–2014 m. laikotarpiu. Nustatyta, kad vidutinis suaugęs žmogus seksu užsiima 54 kartus per metus, t. y. vidutiniškai maždaug kartą per savaitę.

Buvo nustatyta, kad susituokusioms poros skaičius išliko beveik toks pat – 51 kartą per metus. Tačiau dažnumas keitėsi priklausomai nuo amžiaus: dvidešimtmečiai nurodė, kad seksu užsiima maždaug 80 kartų per metus, o šešiasdešimtmečiai – 20 kartų. Taip pat svarbu pažymėti, kad „seksas“ yra plati sąvoka, apimanti daugybę seksualinių veiksmų.

Taigi, galima daryti išvadą, kad vienas kartas per savaitę yra vidutinis skaičius, bet tai nebūtinai reiškia, kad tai tinkamas sekso kiekis visoms poroms. „Esu dirbusi su poromis, kurios teigė, kad vieno karto per savaitę yra per daug, ir tokiomis, kurios teigė, kad to beveik nepakanka“, – sako Stefani Goerlich, licencijuota socialinė darbuotoja ir sekso terapeutė. Kiekviena pora pati nustato, koks sekso kiekis jiems tinka – šis skaičius gali keistis, kai santykiai tęsiasi.

„Nors sekso gali būti per mažai arba per daug, tai iš tiesų yra subjektyvu ir priklauso nuo poros“, – sako Christene Lozano, licencijuota santuokos, šeimos ir sekso priklausomybės terapeutė. Ji priduria, kad kai kurie žmonės jaučia pasitenkinimą, net jei nesimyli ištisus mėnesius. Tad užuot ieškoję neegzistuojančios taisyklės, kiek sekso turėtumėte patirti, ji sako sutelkti dėmesį į savo seksualinius santykius ir tai, ką jie reiškia jūsų porai.

Kokie veiksniai gali trukdyti sveikam seksualiniam gyvenimui?

Jei jūsų netenkina jūsų ir partnerio sekso kiekis, dėl to gali būti kalti tam tikri veiksniai. „Seksas yra daugialypė patirtis. Geras seksas yra psichinis, fizinis ir emocinis“, – sako S.Goerlich. Todėl natūralu, kad seksui įtakos turi žmogaus psichinė ir fizinė sveikata.

Štai kokie išoriniai veiksniai gali daryti įtaką jūsų intymiam gyvenimui: stresas, kūno pokyčiai dėl senėjimo ir sveikatos problemų, įsisukimas į rutiną, užsiėmimas vaikais, šeima ar karjera, kai nesijaučiate patogiai bendraudami vienas su kitu bei matomi ar girdimi.

„Šie skirtingi veiksniai taip pat gali turėti įtakos vienas kitam“, – sako Ch.Lozano. Pavyzdžiui, jei dėl kokių nors priežasčių pasikeičia jūsų kūnas, galite pradėti dėl to jaustis blogai. Jausdamiesi nepatogiai savo kūne, galite seksualiai atsitraukti nuo partnerio.

Kaip galite pagerinti savo poros seksualinį gyvenimą?

Seksas turėtų būti malonus, o ne keliantis stresą. Štai šeši būdai, kaip jūs ir jūsų partneris galite pagerinti savo seksualinio gyvenimo kokybę.

Stresas

Stresas gali trukdyti laimingam jūsų ir partnerio seksualiniam gyvenimui. Kiekvienam, patiriančiam stresą, gali sumažėti lytinis potraukis. Pavyzdžiui, 2013 m. žurnale „Journal of Sexual Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad moterų, patiriančių didelį stresą, susijaudinimas buvo mažesnis.

123RF.com nuotr./Seksas
123RF.com nuotr./Seksas

Jei pastebėjote, kad jūs arba jūsų partneris patiria stresą, pasikalbėkite apie tai ir raskite būdų, kaip nuleisti garą. Tai gali būti: dienoraščio rašymas, meditacija, terapija, malonūs kūno judesiai, pavyzdžiui, šokiai, arba produktyvi fizinė veikla, tarkime, skalbinių lankstymas. Kita vertus, kai kurie žmonės gali naudoti seksą stresui įveikti, sako Ch.Lozano.

Pažinkite ir tyrinėkite save seksualiai

Ch.Lozano siūlo pasitelkti smalsumą ir tyrinėti savo seksualumą bei seksualinius troškimus, kad geriau pažintumėte savo kūną. Seksualinis tyrinėjimas gali reikšti ieškojimą to, kas jums patinka. Kai geriau pažinsite save ir tai, kas jus tenkina, gali būti lengviau išreikšti savo seksualinius troškimus partneriui.

Išbandykite ką nors naujo

Jei su partneriu esate jau seniai, lengva manyti, kad žinote viską apie jo seksualinius pomėgius. Tačiau pabandykite užduoti jiems tokius klausimus, kaip, pavyzdžiui, kokia buvo geriausia seksualinė patirtis, kada jie jautėsi nepatenkinti arba, ką jie visada norėjo daryti. Gali būti, kad liksite nustebę.

Preliudija prieš pasiekiant miegamąjį

Preliudija gali būti kur kas daugiau nei fizinis prisilietimas ar seksualiniai veiksmai. Kelias į puikų seksą prasideda gerokai prieš jums pasiekiant miegamąjį. Sukurdami partneriui saugią erdvę ir elgdamiesi su juo maloniai, meiliai ir pagarbiai, sukursite atspirties tašką giliam ir prasmingam ryšiui sekso metu.

123RF.com nuotr./Pora miegamajame
123RF.com nuotr./Pora miegamajame

Komunikuokite vienas su kitu

Jei norite išbandyti naujus dalykus arba pakeisti savo seksualinį gyvenimą, reikia atviro ir nuoširdaus bendravimo. Ch.Lozano sako, kad svarbiausia – smalsumas, užuojauta ir gebėjimas įsijausti, empatija. Įsitikinkite, kad jūsų partneris jaučiasi išklausytas ir patogiai dalijasi tiek savo seksualiniais poreikiais, tiek ribomis be jokio išorinio smerkimo.

Dirbkite, kad atrastumėte seksualinį suderinamumą

Seksualinis potraukis skirtingiems žmonėms skiriasi, todėl kartais poroms sunku rasti tinkamą pusiausvyrą. Sekso ir santykių terapeutė Kamil Lewis siūlo planuoti seksą ir teikti pirmenybę savo seksualinei rutinai. Tai gali reikšti, kad vienas iš partnerių kartais užsiima seksu šiek tiek dažniau ar rečiau, tačiau svarbiausia atsižvelgti į vienas kito poreikius.

Svarbu nepamiršti, kad norint užmegzti intymius santykius visada reikia sutikimo. Jei nenorite turėti lytinių santykių, neturėkite lytinių santykių. Ir neverskite partnerio užsiimti seksu, jei jis visiškai nesutinka to daryti.

Kokia yra seksualinio intymumo nauda?

Nepriklausomai nuo to, kiek daug ar mažai seksu užsiimate, jis turi daug naudos sveikatai ir gali būti svarbi sveikų santykių dalis.

„Seksas leidžia jums užmegzti ryšį su savo partneriu, esate matomi ir gerbiami, o svarbiausia – jaučiate malonumą ir džiaugsmą, – sako K.Lewis. – Seksualinis intymumas suteikia pasitenkinimą, padedantį kurti ryšį, ugdantį pasitikėjimą, o pasitikėjimas yra svarbus bet kokiems santykiams.“

Vidutinis suaugęs žmogus seksu užsiima maždaug kartą per savaitę, tačiau tai ne visada reiškia, kad ir jūs turėtumėte tai daryti. Kad ir kaip nuspręstumėte fiziškai intymiai bendrauti su partneriu, vieta ir dažnumas turi daug mažesnę reikšmę nei ryšio ar susitikimo kokybė.

Dažnesnis seksas nėra garantija, kad jūsų santykiai bus sėkmingi. Geriau sutelkite dėmesį į pačios patirties kokybę. Taip elgdamiesi greičiausiai pagerinsite savo ir partnerio seksualinį pasitenkinimą labiau nei tuo atveju, jei tiesiog padidintumėte sekso kiekį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne