Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

6 klausimai sau: kiek esu linkęs bendrauti?

Kuo mažiau bendraujame su žmonėmis, tuo trumpiau gyvename, sako moksliniai tyrimai. Psichologai siūlo savo santykių su kitais žmonėmis nepalikti savieigai, bet gana atidžiai įvertinti, kiek ir kaip mes bendraujame su aplinkiniais. Lengvai savo įgūdžių nepakeisime, jei nenuspręsime, kad norime turėti daugiau ir tvirtesnių ryšių su kitais žmonėmis. Tvirtesni emociniai ryšiai reiškia ir geresnę žmogaus savijautą, ir didesnį saugumo jausmą bei pasitenkinimą gyvenimu.
Bendraujantys žmonės
Bendraujantys žmonės / Partnerio nuotr.

1. Kiek turite žmonių, kuriems galite atsiverti?

Faktas, kad žmogus savo aplinkoje neturi su kuo pasikalbėti, reiškia dešimčia metų trumpesnį jo gyvenimą. Tad apsvarstykite ir įsivardinkite sau, kiek jūsų aplinkoje yra žmonių, su kuriais galite nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti.

2. Kaip sprendžiate savo problemas – pats savarankiškai ar pasitardamas su kitais?

Mes visi turime rūpesčių, problemų, klausimų, dėl kurių nebūtinai reikia ieškoti psichologų ir psichoterapeutų pagalbos. Tačiau svarbiu rūpimu klausimu pasidalinti su kitu žmogumi – mums žmogiškas ryšys reikalingas kaip duona. Esame socialios būtybės, mūsų prigimtyje yra įdiegtas poreikis palaikyti ryšį. Tačiau daugeliu atvejų gyvename vienišą gyvenimą ir savo problemas sprendžiame vienatvėje.

3. Kokios jūsų šeimos tradicijos?

Neretoje šeimoje buvome mokomi neatvirauti, nerodyti jausmų, nebendrauti su nepažįstamais. Paklauskite savęs, kokias nuostatas atsinešėte iš šeimos. Ir jei jos nepadeda jums užmegzti naujų santykių ar palaikyti esamų, galite imtis iniciatyvos senąsias nuostatas peržiūrėti ir keisti. Žiūrėk, po nuoširdesnio pokalbio ir piktoji kaimynė nebeatrodys tokia pikta.

4. Ar galite padidinti savo pažįstamų žmonių ratą?

Tikrai pažįstate žmonių, kurie gana greitai randa bendrą kalbą su nepažįstamaisiais, tačiau didesnei mūsų daliai yra gana sunku eiti susipažinti su naujais žmonėmis. Vis dėlto galime tikslingai siekti padidinti savo pažįstamų žmonių ratą – tereikia patiems imtis iniciatyvos susipažinti ir palaikyti bendravimą. Vertėtų prisiminti ir primirštus draugus, atgaivinti senas pažintis. Galime pradėti kitaip bendrauti su šeimos nariais, giminėmis – skirkime jiems daugiau savo dėmesio.

5. Ar esate linkęs atsiverti kitam žmogui?

Žmonių santykių pamatą sudaro atvirumas ir dalijimasis savo džiaugsmais bei rūpesčiais. Paklauskite savęs, kiek esate atviras su savo artimiausiais žmonėmis, kiek nuoširdžiai jiems galite apie save papasakoti? Deja, bendravimą dažniau suprantame kaip reikalų aptarimą nei kito žmogaus pažinimą, jo jausmų priėmimą ir pasidalijimą savo jausmais. Atvirumas kalbantis paskatina ir kito žmogaus atvirumą bei nuoširdumą.

6. Ar galite suburti kaimynų šventę?

Jei namo gyventojai ar privačių namų gatvelės kaimynai susiburtų į bendrą šventę bent kartą per metus, gyvenimas kaimynams taptų gerokai gražesnis. Suruošti bendrą stalą, susipažinti su kaimynais, aptarti bendrus reikalus ir paskui kasdien laiptinėje sutikti pažįstamą, o ne svetimą žmogų – tai yra vienas iš paprastų būdų sumažinti gyvenime svetimumo ir nesaugumo jausmą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų