Jeigu norite, kad santykiai būtų laimingi, nepasiduokite manipuliacijoms ir nustokite dėl visko teisintis. Jeigu vyras jus kaltina, pirmiausia apsiraminkite bei užduokite sau klausimą: „Ar jis iš viso turi teisę kaltinti mane dėl to?“.
Štai 6 priekaištai iš vyro lūpų, kuriuos jis turėtų pamiršti visam laikui.
Jūsų giminės yra niekam tikusios
Tarkime, tai tiesa. Galbūt jūsų tėvas mėgsta laidyti nešvankius juokelius. Galbūt turite sunkaus charakterio brolį paauglį ar ko nors stipresnio išgerti mėgstančią tetą. Bet, pirma, kaip ten bebūtų, tai yra jūsų šeima. Antra, jūs neatsakote už savo šeimos narių elgesį.
O štai kaltinimai iš vyro pusės dėl paveldėto charakterio: „Visa į mamą! Tokia pati isterikė!“, yra visiškai neteisingas, nesąžiningas ir, kas blogiausia, santykius itin greitai galintis sugriauti priekaištas.
Jūsų vaikų elgesys yra katastrofiškas
Visas teigiamas charakterio savybes vaikai paveldėjo iš tėvo, o štai nepaklusnumą, šykštumą, tingumą, nevalyvumą ir visas kitas neigiamas savybes – iš jūsų. Dar daugiau, galbūt jūs netinkamai auklėjate vaikus? Sudėkime visus taškus virš „i“. Ar jūsų vyras žino, kad vaiko charakterį formuoja ne tik genai, bet ir auklėjimas? O auklėjimas yra ABIEJŲ tėvų komandinis darbas.
Tad jeigu jūsų išrinktasis yra nepatenkintas jūsų vaikų auklėjimo metodais, o pats prie auklėjimo nė kiek neprisideda – jis net neturi teisės padėti pokalbį apie tai, kad vaikai yra tokie ar anokie.
Jūs palaidojote jo svajones
Jeigu ne jūs, jis būtų tapęs žinomu chirurgu, perplaukęs Atlanto vandenyną ar dainavęs žymiausiose pasaulio scenose. Bet jis to nepadarė, nes už kiekvieno didžio vyro stovi didi moteris, o štai už jo stovite jūs.
Taip, suvokti, kad netapai tuo, kuo svajojai tapti, yra skaudus dalykas, bet tai nesuteikia jokios teisės perkelti atsakomybę už savo nesėkmes ant kito žmogaus pečių. Mūsų sėkmės ir nesėkmės priklauso tik nuo mūsų pačių noro ir ryžto, o ne nuo išorinių aplinkybių ar, tuo labiau, kitų žmonių.
Jūs turite savo troškimų
Kiekvienas žmogus kažko nori. Vienam iki pilnos laimės pakanka šilto arbatos puodelio ir gero oro. Kitam reikia švelnumo, pagarbos, 8 valandų miego ar filosofinių diskusijų vakare.
Sakoma, kad jau per trečią pasimatymą yra visiškai aišku, koks žmogus sėdi priešais jus, ar dideli jo norai, ko jam reikia iki pilnos laimės. Todėl jeigu jūsų partneris kategoriškai atsisako pripažinti jūsų poreikius, teigdamas, kad jie sugalvoti tik tam, kad jį paerzintumėte – neteisus yra jis, o ne jūs.
TAIP PAT SKAITYKITE: Rašytojas Šarūnas Navickis: „Nutukimas yra mąstymo, o ne skrandžio problema“
Jis prarado savitvardą
Nekalbėsime apie kraštutinius atvejus, pavyzdžiui, mušimą. Tokiu atveju net bandymas pasikalbėti yra neįmanomas. Tokiu atveju reikia bėgti kuo toliau. Bet kaip dažnai iš pažiūros psichiškai sveikas žmogus pradeda rėkti, kelti isterijas, daužyti lėkštes ir po to ramiu balsu pareikšti: „Tai tu mane privedei iki to!“.
Sukluskite. Tai labai pavojinga manipuliacija, kurios tikslas – permesti ant jūsų pečių atsakomybę už savo netinkamą elgesį. Laikui bėgant gali būti ir taip, kad jums teks atsiprašinėti net už menkiausią jo nepasitenkinimo išraišką.
Žmogus yra protinga būtybė, todėl turi mokėti kontroliuoti savo pykčio priepuolius ir valdyti emocijas. Jeigu nesiseka darbe, jeigu darbdavys pakėlė balsą – dėl to kalta tikrai ne jūs, ir tikrai nereikia išsilieti ant jūsų.
Viskas yra ne taip, kaip turi būti
Darbe nesiseka, lauke bjaurus oras, žuvis nekimba, batas suplyšo ir pan. Ir dėl visko kalta jūs. Pažvelkime tiesai į akis: net jeigu jūs būtumėte juodosios magijos pasaulio čempionė, jūs negalėtumėte būti atsakinga už visas partnerio kančias, nusivylimus ir nelaimes.
Jeigu vyras sako, kad nuo to laiko, kai jūs susipažinote/pradėjote gyventi kartu/susituokėte, viskas pradėjo žiauriai nesisekti ir gyvenimas tapo panašus į pragarą, jis tiesiog tingi pats spręsti gyvenimo problemas ir viską permeta ant jūsų moteriškų pečių.