7 dalykai, kurie išduoda, kad jūsų santykiai trumpalaikiai

Gyvenime patiriame visokių etapų, o mūsų santykiai – taip pat. Jeigu abudu žmonės sutaria, kad jų ryšys neįpareigojantis – tai viena, tačiau ar verta kurti santykius, kai jaučiate, jog artimam žmogui rūpite vis mažiau?
Brandaus amžiaus pora
Brandaus amžiaus pora / 123RF.com nuotr.

Bet kokie santykiai – tiek trumpalaikiai, tiek ilgalaikiai – turi įtakos žmogaus asmenybei, ypač kai pasimokoma iš konfliktinių situacijų ir klaidų. Tik labai gerai save pažįstantis, gerbiantis ir mylintis bei empatiškas žmogus geba kurti tvirtus santykius, kuriuose reikia išmokti ieškoti kompromisų ir palaikyti vienas kitą. Trumpai tariant, santykiai yra mechanizmas, kurį valdyti nėra paprasta.

O kokie požymiai išduoda, kad jūs einate skirtingais keliais, norite skirtingų dalykų?

Psichologinės problemos

Jos griauna santykius, o ypač tada, kai jų nepripažįstame ir bandome neigti. Tačiau šiuo atveju verta atsižvelgti į vienas kito elgesį – gal esate narcizai, besigėrintys tik savimi? Gal sergate depresija, kamuoja nerimo priepuoliai? Bet kuriuo atveju didžiulį emocinį skausmą sukeliantys sutrikimai turėtų būti sprendžiami, o ne paliekami likimo valiai.

Projekcijos

Jeigu vienas jūsų idealizuoja arba, atvirkščiai, niekina santykius, naudoja jus kaip „būdą“ pasveikti nuo anksčiau patirtų santykių skausmo, išspręsti problemas, tuomet tai niekur nenuves.

Mylintis partneris gali įtikinti, kad myli mus tokius, kokie esame, išmokyti save priimti, mylėti, gerbti. Tačiau nė vienas žmogus neužpildys jūsų tuštumos ir nemeilės sau širdyje – pradėti turite patys.

Pavydas ir nepasitikėjimas savimi

Jeigu jūs pavydite savo partneriui jo pasiekimų, statuso, žinių – tuomet tai labai blogai paveiks jūsų santykius. Jūs negalėsite jaustis šalia savo mylimo žmogaus harmoningai. Pirmiausia klauskite savęs – kodėl taip jaučiatės? Atraskite priežastį vienas kitą mylėti, o ne pavydėti.

Slaptas valdžios troškimas

Visa tai siejama su pasyviai agresyviu elgesiu, noru įskaudinti, pažeminti, o save iškelti į padanges. Turite pripažinti šiuos jausmus ne tik sau, bet ir partneriui, ir pripažinti tai, kad reikia ieškoti priežasčių, kodėl taip jaučiatės. Pradėję analizuoti jūs galite savo ryšį sustiprinti, o ne išardyti.

Laikyti santykius savaime suprantamais

Tikėtis viso ko geriausio iš savo partnerio, neatsižvelgiant į savo intuiciją, patarimus, faktus ir neįdedant nė lašelio savo pastangų, neprisiimant atsakomybės už santykius, reiškia viena – jūsų santykiai niekur neveda. Negalite norėti, kad viskas būtų padaryta už jus. Tikėtis rezultato, kai tik sėdite sudėję rankas, – tai pragaištis jūsų ryšiui.

123RF.com nuotr./Pora.
123RF.com nuotr./Pora.

Būtinybė būti įvertintiems

Mes galime priimti ir vertinti kitus ir būti priimtais tiek, kiek priimame save patys. Jeigu mes nevertiname savęs pozityviai, svarbu suvokti, kad tai itin reikalinga kuriant rimtus ir darnius santykius su kitais žmonėmis. Antroji pusė mus gali įkvėpti, tačiau negali kasdien atlikti psichologo pareigų.

Vienatvės baimė

Jeigu esate pasiryžę susitaikyti su nusivylimu ar keičiate save tik iš baimės, kad įtiktumėte savo antrajai pusei ir neliktumėte vieniši, tuomet tai kalba apie jūsų nepasitikėjimą savimi.

Tai nėra tvirtų santykių pagrindas, o jūs nesate atviri sau, todėl tai nepadės sukurti darnaus ryšio. Likimo ironija ta, kad kai jūs galite būti laimingi ir harmoningi būdami vieniši, dažniausiai tada kyla didžiausia tikimybė surasti antrąją pusę ir sukurti sveikus santykius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai