Bėda ta, kad visa tai mums trukdo būti laimingiems. Kaip rašo adme.ru, kai kurie dalykai stabdo mus kelyje siekiant laimės ir vidinės harmonijos. Kokie jie?
Nuolatinės lenktynės už geresnį gyvenimą
Žvelgdami į kitus, mes dažnai manome, kad jie yra talentingesni ir sėkmingesni. Tai mus veda į priekį baigti mokslus, susirasti gerą darbą, įsigyti nuosavą būstą, paprasčiau tariant, mums reikia prabangaus gyvenimo atributų. Tačiau tokios lenktynės, kai žvalgomės, ar draugė neturi kažko dar geresnio ir prabangesnio, nes tada ir jums reikės to paties, iš tikrųjų išsunkia. Siekti geresnio gyvenimo turite dėl savęs ir savo tikslų, o ne todėl, kad geriausia draugė turi daugiau. Susikoncentruokite į save.
Dalykai, dėl kurių jūs nukentėjote praeityje
„Visos problemos iš vaikystės“, – girdėta frazė, ar ne? Tipiška situacija: mama buvo vadovaujančio charakterio ir grubi, tėtis – minkšto būdo ir negynė savo vaikų, arba atvirkščiai. Jūs nematėte tinkamo šeimos pavyzdžio, todėl santykius sunku sukurti, darbe taip pat nepavyksta pasiekti karjeros.
Ką daryti? Su praeitimi kovoti neverta – ją reikia priimti, susitaikyti ir judėti toliau. Susitelkite į tai, ką turite dabar, ir neleiskite praeičiai užkirsti kelio į laimę. Jeigu manote, kad praeities vaiduokliai pernelyg baugūs, ieškokite specialisto pagalbos, padėsiančio atrasti vidinę harmoniją.
Šlamštas namuose, kurio „kada nors prireiks“
Daugelis mūsų dievina „apaugti“ daiktais – mums visko reikia, ypač jeigu papuolame į išpardavimą ar ten, kur taikomos didelės nuolaidos. „O gal prireiks“, „juk tokia nuolaida!“, „paskui gailėsiuosi, kad nenusipirkau“.
Pasistenkite suvaldyti savo maniją kaupti ir pirkti – rinkitės kokybiškus, brangesnius daiktus, o ne 5 pigesnius. Na, o jeigu degate noru būtinai ką nors įsigyti, tuomet palaukite kelias dienas – tai padės suprasti, ar jums to daikto tikrai reikia.
Pažadai vietoj „ne“
Dažnai negalime atsakyti „ne“ savo draugams, pažįstamiems, bendradarbiams ir kitiems artimiems žmonėms net tada, kai tai kenkia mūsų asmeniniam gyvenimui. Mes bijome juos įskaudinti ar įžeisti, todėl kartojame, kad pasistengsime, tačiau dažniausiai neturime galimybės to išpildyti ir graužiamės dėl nepadarytų darbų.
Tad jeigu nenorite kažko daryti, tuomet ir pasakykite tai. Žmonėms nereikia duoti tuščių vilčių tik tam, kad save parodytumėte pozityvioje šviesoje, o giliai širdyje gailėtumėtės, kad su jumis visi elgiasi kaip panorėję.
Greito rezultato laukimas
Įsivaizduokite, kad jums 25-eri metai ir jūs norite išmokti daryti špagatą, jus žavi balerinos, trokštate būti kaip jos. Tačiau nuėjusi į treniruotę suprantate, kad teks padirbėti ir galbūt ne vienus metus, kad sulauktumėte norimo rezultato. Jus tai suerzina, nes tikėjote, kad viskas vyks greičiau, todėl motyvacija dingsta.
Kokia visos šios situacijos reziumė? Pradėti galima nuo to, kad špagatą mažos mergaitės pradeda mokytis daryti nuo penkerių metų, treniruojasi ilgus metus ir tai daro reguliariai, todėl vėliau skina saldžius mokslo vaisius. Gal, įvertinę tai, jūs pakeistumėte nuomonę ir troškimą dėl greito rezultato į sunkų darbą, išpildantį svajones?
Negalite būti geriausiu ten, kur nedėjote pastangų, kur nedirbote ilgus metus, nesimokėte ir netobulėjote. Greitas rezultatas paprasčiausiai neįmanomas, jeigu norite kokybės.
Pagyrimo laukimas
Esame įpratę laukti pagyrimo iš tėvų, draugų, kolegų, laukiame, ką pasakys mama ar kaimynė. Kodėl mums to reikia? Nustokite norėti patikti visiems – tai tik kliūtis į laimingą gyvenimą. Būkite savimi ir galvokite apie tai, ko norite jūs, o ne tėtis, mama ar kolegos.
Atsiprašinėjimas be reikalo
Turbūt kiekvienam teko susidurti su žmogumi, kuris nuolat atsiprašinėja, o gal net patiems atsidurti situacijose, kuriose nevalingai figūruoja „atsiprašau“. Liaukitės atsiprašinėti be reikalo, ypač kai nepadarėte nieko tokio, dėl ko vertėtų atsiprašyti. Taip pat už tai, koks (kokia) esate, už savo norus, tikslus ir nuomonę.