Kai santykiai laimingi ir sveiki, tuomet pora vienas kitą papildo ir padeda tapti geresne savo paties versija, tačiau atvirkštinis variantas gali skaudžiai kirsti per savivertę ir sutrikdyti vidinę harmoniją.
Kaip teigia santykių ekspertė Dawn Michael iš Kalifornijos, „labai dažnai santykiuose būna tam tikrų pavojingų ženklų, tačiau žmonės jų nenori pastebėti. O jeigu jau ir pastebi, tai būna tiek investavę į santykius, kad nesiryžta jų nutraukti“.
Štai kodėl būtina atkreipti dėmesį į partnerio elgesio ženklus:
Jis nepalaiko jūsų tikslų
Šalia savo šeimos ir draugų mes turėtume jaustis itin komfortiškai, su partneriu turėtų būti lengva kalbėti apie savo tikslus, pasiekimus ir siekius. Todėl nepaisant to, kokie šie tikslai bebūtų – netikėti ar neįtikėtini, jūsų partneris turi jus palaikyti, o ne versti abejoti savimi.
„Jeigu matote, kad antroji pusė abejoja jumis, įrodykite, kad siekiai gali tapti realybe“, – teigia santykių ekspertė. Jis arba eis kartu su jumis, arba nuspręs, kad jums ne pakeliui.
Jis prikaišioja jūsų trūkumus
„Jeigu jūsų antroji pusė nuolatos jus kritikuoja – tai didelė raudona vėliava santykiams“, – mano psichoterapeutė Tammy Nelson.
Ji pataria pasikalbėti su partneriu ir pasakyti jam, kad vietoje nuolatinės kritikos jūs norėtumėte girdėti, ką darote gerai, o ne blogai. Ir paminėti, kad su savo trūkumais nuoširdžiai dirbate.
Jūsų pasiekimai jį erzina
Santykių konsultantė Rhoberta Shaler sako, kad kai kurie poroje tiesiog negali susitaikyti su partnerio pasiekimais. Iš to išplaukia nemažai su santykiais susijusių problemų. Pavyzdžiui, spaudimas, nepasitenkinimas, abejonės, netgi ne patys maloniausi pasirinkimai. Tačiau ar jūs tikrai pasiruošę viską mesti dėl partnerio, nors esate laimingi, o jis nepaiso jūsų pasiekimų ir tikslų? Gerai pagalvokite.
Jūsų partneris prašo mesti tai, kas svarbu jums
Tai gali būti labai plati sfera – nuo jūsų draugų ir šeimos iki rytinių pratimų, kuriuos jūs su malonumu atliekate. Santykių ekspertė ir knygų autorė Claudia Six sako, kad mums reikalinga emocinė ir socialinė stimuliacija, išeinanti už santykių ribų, kadangi kiekvieniems santykiams reikia erdvės, kad galėtumėte įkvėpti oro.
Jūs turite rūpintis savo kūnu ir mintimis, kadangi tik nuo to priklauso, kokie laimingi galite būti santykiuose. Todėl specialistė pataria kalbėtis su savo partneriu apie tai, kiek jums svarbūs jūsų draugai, šeima bei kasdienė rutina, kad jaustumėtės komfortiškai. Mylintis žmogus turi suprasti, kad gebėjimas vienas kitam duoti erdvės – tai sveikų santykių pagrindas.
Jūs turite problemų patirdami džiaugsmą
Mylintis žmogus turi suprasti, kad gebėjimas vienas kitam duoti erdvės – tai sveikų santykių pagrindas.
Kaip teigia specialistai, jeigu jūsų santykiai trukdo patirti pilnatvę, džiaugsmą, laimę, tuomet turite rimtų problemų. Pavyzdžiui, dėl savo antrosios pusės jūs nenuėjote į mėgstamus užsiėmimus ar neįvykdėte darbo projekto ir pan.
Psichiatras Grantas H. Brenneris pabrėžia, kad jeigu partneris nesutinka, kad skirtumėte savo laiką asmeniniams poreikiams, tuomet tai vienas iš nesveikų santykių ženklų. Jis pažymi, kad tokia situacija gali sukelti nerimo priepuolius ir net depresiją, tad reikėtų labai gerai apsvarstyti santykių ateitį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Intymios traumos: pavojingiausi mylėjimosi būdai
Jūs pykstatės dėl senų problemų
Jeigu vis iš naujo sugrįžtate į praeitį ir į nemalonius potyrius, metas paspausti STOP mygtuką. „Sveikuose santykiuose reikia judėti į priekį“, – tikina C.Six. Todėl jeigu į santykius vis atsinešate praeities likučius, tai trukdo augti ir patiems santykiams ir jums, kaip žmogui. Specialistė pataria nenumoti į šią problemą ranka ir kreiptis, jeigu reikia, pagalbos į santykių konsultantus bei terapeutus.
Jūsų tikslai nesutampa
Iš pradžių poros būna apakintos aistros, tačiau vėliau tenka į šoną pasidėti rožinius akinius. Taigi, pinigai, šeima, vaikai, kelionės – visa tai verta aptarti, kadangi nė vienas nenori atsisakyti savo svajonių, todėl išsiaiškinkite, ar tikrai norite to paties. Kaip sako psichologai, nesutapimai šioje srityje dažniausiai reiškia, kad turėsite problemų ateityje.
Pavydo jausmas
Terapeutė Ava Cadell sako, kad jeigu jūsų partneris jus nuolatos kaltina dėl to, kad esate neištikimi, pyksta, jog susitikinėjate su kitais žmonėmis, nors santykiai tik draugiški, tai jau galima vadinti emociniu smurtu, kuris labai dažnai pereina į fizinį.
Ji pataria leisti partneriui žinoti, kas iš tikrųjų jūsų gyvenime svarbiausia – šeima, draugai, jis, o gal darbas? „Jeigu jis negali su tuo susidoroti, tuomet jums ne pakeliui“, – tikina A.Cadell.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė N.Gylė apie moteris, kurios myli per stipriai: „Dažniausiai jos pritraukia vyrus, kuriuos reikia „gelbėti“