Aktorė Inga Norkutė: Ar vyras stiprus – priklauso nuo moters šalia

Populiariosios psichologijos laidos „Ką pasakytų Froidas“ svečias psichologas ir lektorius Antanas Grižas sako, jog vyriškumo audinys nyksta, kad vyrai darosi vis silpnesni ir moterys neturi kitos išeities, kaip imtis iniciatyvos: „Tai yra apmaudu, bet tikrai ne nuosprendis. Aišku, tikrai yra sunkių jausmų, kuriuos sunku išjausti, išgedėti, nes yra daug gedulo, jeigu mes turėjom skriaudą kažkokią vaikystėj, svarbu prisikasti iki to ir tai išgedėti, tada palengvėja ir tada svarbu pradėti sakyti sau pozityvią istoriją ir kurti savo ateitį.“

Žinoma ir charizmatiška aktorė Inga Norkutė išgirdusi laidos temą, sutiko pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis dažnu klausimu: kur dingo stiprūs vyrai? Anot jos, labai daug priklauso nuo moters sugebėjimo gerbti vyrą ir būti kaklu: „Stiprių vyrų yra. Jų trūkumas darosi dėl per mažai moteriškų moterų. Iš tikrųjų, moterys – iš Veneros, o vyrai iš Marso ir kažkodėl vyras turi būti stiprus. Kodėl? Taip auklėjama, taip daroma. Kai moteris pradeda rodyti savo vyriškumą, tada jis iš šono pradeda atrodyti silpnas.“

Giedriaus Šeibelio nuotr./Inga Norkutė
Giedriaus Šeibelio nuotr./Inga Norkutė

Anot jos, reikia dirbti savo darbą ir būti moterimi: „Yra stiprių vyrų. Jei ne fiziškai, tai siela, mintimi. Jei tu esi tikra moteris, tai turėsi tikrą vyrą. Vyrą reikia daryti karaliumi ir pačiai būti kaklu. O aš pati gyvenime neieškau stiprių vyrų. Aš tikiu chemija. Kai žmogus, pirmiausiai, ieško žmogaus, o ne stipraus vyro. Svarbu, kad tave mylėtų, tikėtų – paprasti emociniai dalykai. Yra tiesiog skirtingų lyčių žmonės, kurie arba sutampa, arba ne. O prie manęs silpnų vyrų niekada nebuvo.“

Laidoje psichologas Antanas Grižas, socialinio vyrų projekto „Gentys“ bendra-įkūrėjas, papasakojo, kokios sudėtingos vyriškos situacijos gali būti sprendžiamos, jei ta kritikuojanti moteris, apie kurią kalbėjo aktorė Inga Norkutė, yra mama, mylimoji, žmona, ar vadovė darbe: „Aš netikiu, kad žmonės nėra aukos ir jie gali pasirinkti būti kūrėjais savo gyvenime. Yra būdų, kaip tai pakeisti.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Grižas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Grižas

Pasak laidos autorės ir vedėjos Viktorijos Kuliominos, labai svarbu panagrinėti klausimą iš skirtingų kampų: „Tai nėra plokščia situacija, kad vyrai – kiaulės, dėl to moterys turi tempti viską ant savo pečių. Lazda turi du galus ir aš Antano klausiu, ar gali būti, kad kai kurios moterys nepastebi stiprių vyrų, dėl savo per didelių „kiaušinių“. Man labai smalsu, ar psichologo praktikoje ir dirbant su vyrų unikaliomis situacijomis, jam teko matyti sėkmės istorijų. Ar gali save silpnu vadinęs vyras pasikeisti ir tapti pasididžiavimo verta asmenybe pirmiausia pats prieš save, o vėliau ir dėl savo mylimų moterų.“

Kaip tapti vyrišku, jei augai be tėvo? Ką daryti, jei tave žemina moteris? Kuom vyrų ir moterų psichologija skiriasi ir kodėl pavojinga sakyti, kad mes visi esame tiesiog žmonės? Kodėl klysta tos, kurios netiki, kad būna stiprių vyrų? Kaip juos atpažinti? Kaip elgiasi mamyčių sūneliai? Visi atsakymai populiariosios psichologijos laidoje „Ką pasakytų Froidas?“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis