„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar gali sekso būti per daug?

Kiekvienos poros intymaus gyvenimo dažnis labai individualus. Tačiau ar sekso gali būti per daug? Ir ar vis dėlto yra kokių nors pasekmių dėl per dažno sekso? Štai kaip jūsų kūnas gali įspėti, kad jums reikia šiek tiek atsikvėpti nuo intymumo.
Seksas
Seksas / Shutterstock nuotr.

Kaip rašoma portale Health.com, nors lytinių santykių dažnumas skiriasi priklausomai nuo žmogaus, tyrimais nustatyta, kiek kartų vidutinis suaugęs žmogus užsiima seksu. Pavyzdžiui, 2017 m. žurnale „Archives of Sexual Behavior“ paskelbto tyrimo duomenimis, vidutinis suaugęs žmogus seksu užsiima 54 kartus per metus.

Šis dažnumas gali keistis priklausomai nuo kelių skirtingų veiksnių. Pavyzdžiui, pasak tyrėjų, lytinių santykių dažnumas priklausomai nuo amžiaus kinta taip:

  • 20-mečiai seksu užsiima maždaug 80 kartų per metus.
  • Apie 50-uosius metus įprasta, kad lytinių santykių dažnumas mažėja.
  • 60-mečiai seksu užsiima maždaug 20 kartų per metus.

Be to, tyrėjai nustatė, kad lytinių santykių dažnumas sumažėjo tarp susituokusių arba kartu gyvenančių žmonių. Tačiau tarp nesusituokusių žmonių lytinių santykių dažnumas išliko gana pastovus.

Ar gali būti per daug sekso?

„Dažno sekso apibrėžimas yra įvairus. Jei tai malonu ir nesukelia skausmo, tuomet seksas gali būti bet kokio dažnumo“, – „Health“ sakė medicinos mokslų daktarė, akušerijos, ginekologijos ir reprodukcinės medicinos docentė Rebecca C. Brightman.

Kitaip tariant, kiek kartų per metus žmogus turi lytinių santykių, kiekvienam yra skirtinga. Galite turėti tiek lytinių santykių, kiek tik įmanoma, nepatirdami neigiamo šalutinio poveikio. Klausykite savo kūno ir, jei jaučiate diskomfortą, patinimą, dirginimą ar kt., pertrauka nuo sekso gali padėti palengvinti šiuos simptomus. Jei šalutinis poveikis sunkus arba trunka ilgai, greičiausiai norėsite pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu.

Kokią riziką patiria moterys ir vyrai

Pagrindinis fizinis pavojus moterims dėl per dažno sekso yra pernelyg didelis makšties ir lytinių lūpų patinimas, teigia akušerė-ginekologė Sherry A. Ross, knygos „She-ology: The Definitive Guide to Women's Intimate Health“ autorė.

„Esant didelei seksualinei stimuliacijai, makštis ir lytinės lūpos prisipildo kraujo, – aiškino daktarė S.A.Ross. – Tai gali sukelti pernelyg didelį patinimą ir skausmą lytinio kontakto metu“.

Be to, galite pastebėti, kad makštis išsausėja, tad gali atsirasti trintis ir skausmas. „Jei neturėjote tinkamos trukmės preliudijos, kad seksualiai susijaudintumėte ir sudrėktumėte, makštis bus sausa, todėl seksas bus skausmingas,“ – sakė S.A.Ross. Be to, makšties sausumas gali pasireikšti ir menopauzės metu.

Per daug sekso taip pat gali kelti pavojų varpai. Pavyzdžiui, „varpą gali skaudėti, patinti ir trinti, gali būti sunku šlapintis“, – aiškino daktarė S.A.Ross.

Kokie kiti šalutiniai per dažno sekso padariniai? Didesnis lytinių santykių dažnumas gali padidinti šlapimo pūslės ir makšties infekcijų riziką dėl sutrikusios makšties pH pusiausvyros, paaiškino A.S.Ross.

Kad išvengtumėte šlapimo pūslės ir makšties infekcijų, po vaginalinių lytinių santykių su partneriu ištuštinkite šlapimo pūslę. Kai kuriais atvejais dėl šalutinio sekso poveikio gali tekti kreiptis į gydytoją. Kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei turite bet kokių makšties infekcijos ar uždegimo simptomų, pvz., kamuoja niežulys, skausmas, nemalonus kvapas.

Svarbiausia – klausyti savo kūno

„Visada klausykite savo kūno, – pridūrė R.C.Brightman. Jei kas nors nepatinka – ar tai būtų pirmas lytinis aktas po savaitės, ar trečias per 24 valandas – sustokite. Aptarkite bet kokius nepatogumus su partneriu. Tiesą sakant, atviras pokalbis su partneriu apie seksą yra naudingas sveikatai.“

Jei nejaučiate jokio nepageidaujamo poveikio, pavyzdžiui, skausmo, diskomforto, patinimo ar dirginimo, galite užsiimti seksu tiek, kiek norite. Jei dėl sekso jaučiate bet kokį skausmą ar kitus fizinius simptomus, įsiklausykite į savo kūną ir padarykite pertrauką nuo sekso. O jei šalutinis poveikis yra stiprus arba trunka ilgai, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“