Ar įmanoma būti laiminga, renkantis tarp šeimos ir karjeros?

Nėra šimtaprocenčio atsakymo. Tik šitai. Ji turėjo darbą, kuriame jautėsi nelaiminga. Jis paveldėjo šeimos verslą. Jis nejautė verslui aistros. Ji nejautė aistros savo darbui. Ši pora išgyveno finansinius sunkumus ir tiesiog buvo nelaiminga. Namuose turėdami du mažus vaikus, jie jautėsi įkalinti.
Motina su vaiku
Motina su vaiku / „Shuterstock“ nuotr.

Šios istorijos moteris nuolat jautėsi, tarsi yra bloga namų šeimininkė ir mama. Darbe laiką ji leido grauždama save, o namuose ją kamavo darbo rūpesčiai. Ji jautėsi gyvenanti abiejuose pasauliuose, tačiau nepasiekusi sėkmės nė viename jų, rašo Sheryl Ziegler yourtango.com.

Siūlykite sprendimus, ne tik skundus. Tada galėsite arba išeiti, arba judėti toliau, žinodama, kad padarėte viską, ką galėjote.

Galiausiai, tiek mamai, tiek tėčiui, teko priimti radikalius sprendimus, tačiau mama paliko savo karjerą ir įsitraukė į šeimos verslą. Tai buvo prieš daugybę metų.

Persikėlus į šiandieną, sužinosite, kad ši pora vadovauja labai sėkmingam verslui; jie laimingi, sveiki ir mėgaujasi gyvenimu. Dabar tai skamba šauniai, tačiau anuomet porai – ypač mamai – buvo labai sunku, ir jiems teko priimti sudėtingus sprendimus.

Dėl ko moteris jaučia stresą?

Pasirinkimas tarp karjeros ir šeimos yra labai nelengvas. Dauguma mamų jaučiasi plėšomos tarp darbo ir namų.

Yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių patiriate stresą sudėtingoje situacijoje, bandydamos rasti pusiausvyrą tarp darbo ir gyvenimo.

  • Turite mokslinį laipsnį ir jaučiatės įpareigota juo naudotis

Jau esate profesionalė, gavote išsilavinimą ir norite jį panaudoti. Šiais laikais išsilavinusios moterys vaikų susilaukia vėliau. Dažnai šios moterys savo karjerą pradeda iki vedybų. Kai jos pradeda lauktis vaikų, jos jau turi tvirtą karjerą.

  • Esate vieniša mama

Žinoma, kad šiais laikais yra labai daug vienišų mamų. Šioms moterims pasirinkimas tarp darbo ir namų labiau yra metaforinis, nei tikras. Tu privalai dirbti, ir tau atrodo, kad likti namie ir auginti vaikus tiesiog nėra pasirinkimas.

  • Turite finansinių suvaržymų

Galbūt užaugote šeimoje, kur dirbo abu tėvai, o galbūt susiduriate su kažkokiais sunkumais, jaučiate, kad turite pateisinti jau nustatytus finansinius lūkesčius. Todėl, dėl finansinių, profesinių ar asmeninių priežasčių jaučiatės įkalinta kažkokioje situacijoje su ribotais pasirinkimais.

Turėtumėte siekti karjeros ar likti namuose ir auginti vaikus? Tačiau, ar būtina rinktis?

Geriau pabandykite štai ką

Pakeiskite situaciją. Mes sukeliame sau labai daug streso bei apribojimų, ypač kai jaučiame, kad pasirinkimai yra tik juoda arba balta. Tad štai idėja. Nebesakykite „Aš arba dirbu, arba lieku namuose“, pasvarstykite apie kitokius sprendimus ir naujas idėjas.

Tada padarykite galimybių pliusų ir minusų sąrašą. Pakeitus tai, kaip kalbate, gali padėti nebesijausti įkalintai „juoda – balta“ situacijoje.

Tai pirmas žingsnis, kurį turi padaryti moterys, jaučiančios, kad turi rinktis tarp šeimos ir karjeros.

Pertvarkiusios savo požiūrį, galite panaudoti bet kurį (arba visus) iš šių 8 patarimų, padėsiančių susikurti savo pačių gyvenimo ir darbo pusiausvyros apibrėžimą:

1. Teisingai susidėliokite prioritetus

Kokie yra jūsų prioritetai? Sudarykite visų prioritetų sąrašą ir įgyvendinkite juos. Dažnai sakome, kad mūsų šeima yra pirmoje vietoje, tačiau mūsų elgesys ir veiksmai ne visada tai atspindi. Sudarytu sąrašu nebūtina su kažkuo dalintis, tad nesigėdykite, jei vienas iš jūsų prioritetų yra uždirbti 2 milijonus eurų. Tiesiog būkite užtikrinta savo sąrašu.

Fotolia nuotr./Mama ir dukra
Fotolia nuotr./Mama ir dukra

2. Nesiblaškykite

Ateinančias dvi savaites, kad ir ką bedarytumėte, kad ir kur bebūtumėte, stenkitės nesiblaškyti. Negalvokite, ką reikės padaryti grįžus namo, kai esate darbe, o namuose negalvokite apie darbą.

Dirbanti mama dažnai vieno gyvenimo dalį atsineša į kitą. Ji negali įvertinti kiek laiminga ar nelaiminga iš tikrųjų yra, kadangi ji niekada pilnai nepatyrė nė vienos pusės.

Dažnai sakome, kad mūsų šeima yra pirmoje vietoje, tačiau mūsų elgesys ir veiksmai ne visada tai atspindi.

Kaip išlikti neišsiblaškiusiai? Lavinkite techniką, vadinamą „minčių stabdymas“. Kaskart, kai pagaunate save jaudinantis dėl kažko, ką turite padaryti, tiesiogine to žodžio prasme liepkite sau sustoti. Kažkur tai užrašykite. Ir judėkite toliau.

Ant naktinio stalelio turėkite lipnių lapelių ir pieštuką, atsisiųskite produktyvumo programėlę arba išbandykite garso įrašymo technologijas, kad jos vėliau primintų apie tas mintis.

3. Susipažinkite su kompanijos kultūra

Įvertinkite kompanijos kultūrą, kadangi ji susijusi su kompanijos lankstumu bei vertybėmis. Nebijokite kompanijos atstovų klausinėti apie kompaniją tiek pat, kaip ir jie klausinėja apie jus.

Klauskite kompanijos tokių klausimų:

  • „Auginu du mažus vaikus ir vertinu darbo ir gyvenimo pusiausvyrą. Kaip tai palaikote?“

  • „Kaip palaikote moteris, užimančias lyderės pareigas?“

  • „Kaip reaguotumėte, jei vieną dieną man teks išeiti iš darbo 2:45, nes reikia vaiką nuvežti į treniruotę?“

Nebijokite, kad už tokius klausimus į jus žiūrės kreivai. Jei taip nutiks, tai ne ta vieta, kurios ieškote. Jiems jūsų turi reikėti tiek pat, kaip ir jums jų.

4. Bendraukite su vadovybe

Siūlykite sprendimus, ne tik skundus. Tada galėsite arba išeiti arba judėti toliau, žinodama, kad padarėte viską, ką galėjote.

Nedelskite pasiūlyti galimybes sukurti lankstumą darbo aplinkoje. Darbuotojai labai gerai moka skųstis. Mums lengva kalbėti apie tai, kas nėra gerai, tačiau mums nelabai sekasi sugalvoti sprendimus. Kas nutiktų, jei nueitumėte pas savo vadovybę ir pasiūlytumėte sprendimus, kurie padėtų jums ir kitoms moterims, dirbančioms jūsų kompanijoje?

Siūlykite sprendimus, ne tik skundus. Tada galėsite arba išeiti arba judėti toliau, žinodama, kad padarėte viską, ką galėjote.

5. Tapkite verslininke

Jei nerandate, ko ieškote, sukurkite tai pati. Pradėkite nuo mažai – vieno darbuotojo (savęs pačios). Tai baisu, ir mes tai visiškai suprantame. Tame yra rizikos, tačiau tai suteikia ir neribotą laisvę.

(Patarimas: padarykite karjeros pliusų ir minusų sąrašą. Ar laisvė yra tai, ko norite?)

Vida Press nuotr./Darbas namuose
Vida Press nuotr./Darbas namuose

6. Pripažinkite savo pasirinkimus

Kai pasirenkate, pripažinkite kiekvieną savo pasirinkimą. Turite tai daryti, nes kaltės jausmas niekam nepadeda. Jis nepadeda jūsų karjerai. Jis nepadeda jūsų vaikams. Jis nepadeda jums.

Kai reikia kalbėti su šeima bei artimaisiais apie savo pasirinkimą, pasirepetuokite, ką atsakysite į bet kurią potencialią reakciją. Bijote to žvilgsnio, kurio laukiate iš anytos? Pasirepetuokite tai, ką ji jūsų manymu pasakys, bei savo atsakymą.

7. Susirinkite asmeninę palaikymo sistemą

Siūlykite sprendimus, ne tik skundus. Tada galėsite arba išeiti, arba judėti toliau, žinodama, kad padarėte viską, ką galėjote.

Negalite laikyti savęs sala. Bet kuri moteris, pasirenkanti turėti karjerą ir auginti vaikus, neturėti daryti to viena. Jums reikia palaikymo komandos ir jums reikia su ja bendrauti.

Bandykite sakyti tokius dalykus: „Štai ko man reikia iš jūsų. Štai kokia jūsų pagalba man išties praverstų. Štai kaip galite man padėti.“

Galbūt jums visiems reikia susėsti į automobilį ir išvažiuoti pasivažinėti. Galbūt jums reikia, kad kažkas popietę prižiūrėtų vaikus. Galbūt jums reikia, kad kas nors pavedžiotų šunį.

8. Susiraskite mentorę

Idealiausia būtų susirasti mentorę, kuri būtų toje pačioje industrijoje kaip ir jūs, arba užimtų tokį patį postą, kaip ir jūs. Taip pat tinka ir moteris, kuri tiesiog balansuoja tarp karjeros ir savo vaikų.

Pasiūlykite kartą per mėnesį pasikviesti ją kavos arba susiskambinti kartą per savaitę. Klauskite jos apie jos patirtį. Kas padeda jai? Ko ji išmoko? Kokios jos nesėkmės? Dauguma moterų labai palaiko tokią idėją ir noriai pasidalina patirtimi ir padeda.

Tačiau jei jums sunku prašyti pagalbos, taip greičiausiai yra dėl to, kad manote, jog esate labai užsiėmusi, arba kad kažkas neturės laiko jums. O tiesa yra tokia: geros mentorės nori dalintis nuoširdžiais patarimais. Jos nori padėti.

Kita priežastis, dėl kurios neieškote pagalbos, yra baimė, kad pasirodysite silpna. Tiesa tokia: būti pažeidžiama nėra lengva, tačiau tai parodo stiprybę.

Ir paskutinė priežastis, dėl kurios neieškote mentorės, yra ta, kad jūs tiesiog nežinote, kieno prašyti pagalbos. Štai tiesa: socialiniai tinklai ir „LinkedIn“ yra puiki vieta paieškoms. Naudokite socialinius tinklus susisiekti su žmonėmis – juk tam jie ir skirti.

Kokie kiti jūsų žingsniai?

Gyvenimas – tai labiau žongliravimas nei balansavimas. Kartais ore žongliruojate visais elementais, o kartais visi jie nukrenta. Arba vieną pagaunate, o likę trys nukrenta.

Kartais tikrai tenka rinktis tarp darbo ir šeimos. Tačiau kitais kartais gali tekti tiesiog tapti išradinga ir išbandyti vieną ar kelis iš šių idėjų, ir galbūt jums neteks rinktis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai