„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar tai – meilė? Tam tikri ženklai padės jums sužinoti

Manote, kad įsimylėję žmonės automatiškai žino atsakymą į šį klausimą ir jiems nekyla jokių abejonių? Tai žino tik keletas laimingųjų, o kiti kartais ganėtinai ilgai bando susigaudyti savo jausmuose
Meilės iliustracija
Meilės iliustracija / „Fotolia“ nuotr.

Kur kas greičiau tai padaryti skatina santykių psichologė Theresa E. DiDonato, portalui „Psychology Today“ atskleisdama 7 pagrindinius ženklus, rodančius, kad iš tiesų esate įsimylėję. Anot jos, šie ženklai padės suprasti ir antrosios pusės jausmus jums.

1. Kur kas dažniau vartojate įvardį „mes“ negu „aš“. Mūsų kalba – tai slaptasis langas, per kurį galime pamatyti save santykyje su kitais, tad pagalvokite, kokius žodžius vartojate kalbėdami apie savo antrąją pusę arba kokius vartoja jis ar ji? Artimus santykius palaikantys ir šiltus jausmus vienas kitam jaučiantys žmonės kur kas dažniau vartoja daugiskaitinius įvardžius.

2. Esate pasiruošę aukotis dėl kito žmogaus. Jei jau meilė sklando ore, noras aukotis dėl kito – taip pat. Būtent dėl to kartais aukodami savo laiką, sutinkame ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriais žavimės. Šie nedideli įsipareigojimai yra itin naudingi ir santykių pradžiai, o jų nebuvimas gali sugadinti bet kokį stabilumą ilgalaikiuose santykiuose.

3. Negalite nuo jos/jo atitraukti žvilgsnio. Būtent akys yra patys aiškiausi romantiškų jausmų indikatoriai, o tai, kur krypsta jūsų žvilgsnis, anot mokslininkų, gali parodyti ir jūsų juntamus jausmus tam tikram žmogui. 2014 metais atlikto eksperimentinio tyrimo metu pastebėta, kad kai žmogus jaučia meilę, jis savo žvilgsnį dažniausiai koncentruoja į mylimojo veidą, o jei jaučia aistrą, tuomet jo akys jau krypsta į patinkančiojo kūną.

4. Jūsų negąsdina priklausomybės idėja. Kiekvienam mūsų patinka būti savo gyvenimo šeimininkais ir neretai bijome šią savo nepriklausomybę prarasti ar, juo labiau, prisiimti atsakomybę dar ir už kitą. Vis tik šią savo nuomonę pakeičiame ir, anot mokslininkų, tai padarome tik tada, kai mūsų romantiški jausmai perauga į meilę.

5. Šio žmogaus jums vis neužtenka. Garsi mokslininkė Helen Fisher tikina, kad meilė – tai biocheminis procesas, labai panašus į priklausomybę narkotikams. Anot jos, kai esame įsimylėję, mūsų smegenys į šį žmogų reaguoja ganėtinai panašiai, kaip ir į priklausomybę keliančias medžiagas.

6. Vis pastebite, kokie esate panašūs. Mintis, kad priešingybės traukia, galbūt ir skamba viliojančiai, tačiau atlikti moksliniai tyrimai ilgalaikės to naudos neįrodė. Taigi taip, priešingybės traukia, tačiau tik trumpam laikui. Tad jei jums tikrai pavyks sukurti ilgalaikius santykius, jūs greičiau jau būsite labiau panašūs nei skirtingi.

7. Jaučiate fizinę trauką šiam žmogui. Daugelis ginčytųsi tvirtindami, kad meilė yra kur kas aukščiau už seksualinę trauką, tačiau mokslininkų atlikti tyrimai tvirtina, kad seksualinė trauka ir seksualinis elgesys stiprina poros artumą ir intymumą, kitaip tariant – tarp jų sukuria kur kas tvirtesnį ir intymesnį ryšį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikra istorija. „Tapau meiluže ir jo merginos drauge“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs