Dalykai, kurių nereikėtų daryti sekso metu

Kad gautumėte iš sekso kuo daugiau malonumo ir būtumėte užtikrinti partnerio komfortu, turėtumėte pamiršti apie kai kuriuos dalykus, kai kalba pasisuka apie intymumą.
Jis ir Ji
Pora / Fotolia nuotr.

Ko reikėtų nedaryti? Nors seksas, kaip ir partnerių poreikiai labai individualus dalykas, vis dėlto, kai kurie dalykai gali apkartinti malonumą ir tarpusavio supratimą, rašoma lifehacker.ru.

Tylėjimas

Sakoma, kad tyla – gera byla, tačiau ne sekso metu. Mirtina tyla neišduoda jokių jūsų emocijų, todėl sunku sužinoti, kaip partneris jaučiasi, ką galvoja, ar jam priimtina tai, kas vyksta. Žmonės nemoka skaityti minčių, todėl laukti ir tyliai tikėtis stebuklo – ne išeitis.

Adekvatus partneris išgirs tai, ko norite, ir pasistengs, kad intymumas būtų malonus jums abiem, o ne tik vienam iš jūsų. Todėl sekso metu nusiimkite tylos įžadus ir nuoširdžiai pasikalbėkite apie pojūčius, įgeidžius ir norus.

Kritikavimas

Kritika sekso metu turėtų būti tabu. Aštrus, grubus tonas, pyktis, nepasitenkinimas – visa tai gali sugadinti intymumą ir priversti partnerį blogai jaustis. Jeigu esate nepatenkinti, jums nepatinka tai, kaip elgiasi partneris, pasistenkite jam išsakyti savo poreikius ramiai, be pažeminimo.

Intymioje sferoje kritika gali būti priimta labai skaudžiai, todėl pasirinkite atitinkamą toną, žodžius, kad rezultatas būtų toks, kokio tikitės.

Įsižeidimas dėl partnerio žodžių

Sekso metu būna pačių įvairiausių situacijų, pavyzdžiui, partneris nori pakeisti pozą, sustabdyti vykstantį procesą ir jį pakreipti kita linkme ir pan. Nereikia kintančios situacijos eigos priimti asmeniškai, įsižeisti ar supykti ant partnerio, kad jis viską sugadino.

Jeigu vienas kitą gerbiate ir suprantate, tuomet jums dėl to tikrai nekils jokių problemų. Buvimas kartu intymioje sferoje reiškia, kad turite išmokti abiems priimtino kompromiso, nebijoti keistis ir ieškoti to, kas jums labiausiai patinka.

Skausmas sekso metu

Netylėkite, jeigu sekso metu jaučiate skausmą – apie tai privalote pranešti savo partneriui. Skausmas nėra normali reakcija, todėl pasitelkę gydytojų pagalbą pasistenkite išsiaiškinti, kodėl taip vyksta.

Taip pat patariama neįtikinėti partnerio tęsti sekso arba prašyti pakentėti – tai kalba apie jūsų egoizmą ir susirūpinimą tik savimi. Visada galite išmėginti kitas intymumo alternatyvas, jeigu tam abudu pritariate.

TAIP PAT SKAITYKITE: Intymiojo gyvenimo mitai: amžius, frigidiškumas, sekso pozos. Komentuoja psichologė

Partnerio abejingumo ignoravimas

Jeigu jūs jaudinate savo partnerį, tačiau jis nerodo jokio susidomėjimo, turėtumėte to neignoruoti. Galbūt šiandien jam bloga diena, jis nenusiteikęs, o gal jam apskritai nepatinka tai, ką darote.

Paklausite, kodėl jis tyli? Tai jau partnerio klaida, nors visa tai gali būti susiję su tuo, kad jis nenori įžeisti jūsų. Visgi, seksas – tai dviejų žmonių reikalas, todėl partneriai turėtų reaguoti vienas į kitą, o ne palikti viską vienam.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Jaudinimasis dėl orgazmo

Nereikėtų galvoti, kad seksas be orgazmo – nevykęs, ar kad orgazmas yra būtina ir privaloma sekso eigos dalis. Tokiomis mintimis tik dar labiau save įvarysite į kampą be galimybės pajausti malonumą proceso eigoje. Susitelkimas tik į orgazmą atims iš jūsų pusę malonumo.

Seksas – tai artumas ir malonumas, o orgazmas – tik viena sudedamųjų dalių, kurį pasiekti galite įsiklausę į vienas kito poreikius, kūnus, galiausiai, tiesiog „remdamiesi ilgalaike praktika vienas su kitu“.

Ir niekada neimituokite orgazmo, nenusiminkite, jeigu partneris sako, kad jo nepatyrė, kadangi tai yra visiškai normalu. O jeigu apie tai girdėti jums labai skaudu ir nemalonu, pagalvokite apie tai, kad visa tai jums padės ateityje vienas kitą labiau suprasti, ieškoti išeičių, kaip kartu patirti malonumą.

Drovėjimasis įvardinti savo norus

Jeigu kažko trokštate, nebijokite to pasakyti savo partneriui. Net jeigu jums tai atrodo nejauku, slėpti savo troškimus – bloga idėja. Labai dažnai tokiais atvejais pradeda klibėti santykiai, todėl verčiau būkite atviri vienas su kitu.

Tiesa, norų gali būti pačių įvairiausių ir ne visi jie yra priimtini antrajai pusei. Ką reikėtų daryti? Pradėkite nuo mažų dalykų ir nedidelių pokyčių, kurie tenkins abidvi puses. Jeigu iškart pradėsite reikalauti kažko tokio, kas partneriui gali sukelti šoką, vėliau gali būti dar sunkiau komunikuoti apie savo norus.

O jeigu jūs išgirdote tai, kas jums nepriimtina, pasikalbėkite su partneriu ir išsakykite, kodėl galvojate vienaip ar kitaip, kad atrastumėte jus abudu tenkinantį kompromisą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksas kitame mieste: kodėl drovuoliai ir pilkos pelytės komandiruotėse nutrūksta nuo grandinės

Seksas su neblaiviu žmogumi

Girtas seksas nėra gera idėja: pojūčiai būna prislopinti, dažnai išvis nieko neatsimenama, didėja lytiškai plintančių ligų rizika, dažnai nenaudojamos apsaugos priemonės, todėl toks seksas gali baigtis ir neplanuotu nėštumu.

Tad jeigu girtas žmogus inicijuoja seksą, užduokite sau klausimą – ar patikėtumėte jam dabar vairuoti automobilį? Greičiausiai, ne. Štai todėl ir seksą verčiau atidėti, kai galvos bus blaivios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai