Dažniausios šventinių konfliktų priežastys: kaip juos įveikti ir nesusigadinti nuotaikos?

Prieš šventes pasaulis eina iš proto, streso lygmuo šokteli kelis kartus, skubame lyg išdegę akis. O dar ir tie nežinia iš kur išnirę konfliktai gadina nuotaiką. Kodėl mes per šventes susierziname dėl niekniekių?
Liūdna moteris
Liūdna moteris / 123RF.com nuotr.

Kaip rašoma goodhouse.ru, šventės ir atostogų periodas šeimai yra sudėtingas ir „karštas“ metas. Norime viską suspėti, todėl pavargstame, trokštame, kad kažkas prisiimtų šventės ruošos pareigas kaip kad vaikystėje, tačiau esame suaugę ir visa tai gula ant mūsų pečių.

Ką daryti, kad neperdegtume ir nesusipyktume dėl niekų, kad nesugadintume švenčių nei sau, nei kitiems? Patarimai.

Namuose ar svečiuose?

Vienas visada veržiasi į svečius, o kitas nori tykaus ir jaukaus vakaro namie. Vienas tik ir laukia, kada susirinks gausi kompanija, o kitam kelia šiurpą prieššventinis pasiruošimas ir tvarkymasis jau po vakarėlio. Kaip išspręsti tokią dilemą?

Išsakykite savo nuomonę atvirai, neprisitaikykite prie antrosios pusės tik dėl to, kad nekiltų konfliktas. Nekentėkite tylomis ir nelaukite, kad kas jus supras. Geriausia šiuo atveju planuoti iš anksto ir atrasti kompromisą, pavyzdžiui, vienais metais šventes minėti su draugais ir artimaisiais, o kitais – namuose, šeimos būryje.

Pas kurio tėvus važiuoti?

Dažnai pasitaikanti situacija – kviečia abiejų sutuoktinių tėvai, tačiau įgyvendinti tai tą pačią dieną labai sudėtinga, ypač jeigu jus skiria didelis atstumas. Ką daryti? Pirmiausia prisiminkite, kad esate suaugę ir galite patys priimti sprendimus, ir turite teisę švęsti šventes taip, kaip norisi jums, o ne vykdyti kitų norus.

Tėvai visada laukia savo vaikų, todėl galite paskirstyti šventines dienas taip, kad aplankytumėte abi puses. Taip visi liks patenkinti parodytu dėmesiu, o jums liks laiko ir sau, pavyzdžiui, jeigu norite ramiai pabūti namuose.

Kodėl eglutė dar nenupirkta?

Pasirodo, tai vienas dažniausių konfliktų – dėl to, kada ją pirkti ir kokią įsigyti. Skirkite laiko šiai užduočiai įgyvendinti, kadangi eglutės pirkimas – maloni patirtis. Jūs ne tik pabūnate kartu, bet ir renkatės gražiausią žaliaskarę savo namams, norėdami sukurti jaukumą, sukviesti visą šeimą. Neatidėliokite šio darbo iki paskutinės akimirkos.

Kitas dalykas – gyva eglutė ar dirbtinė? Šiuo atveju atsižvelkite į savo situaciją: jeigu turite mažų vaikų, laikote ne vieną gyvūną, eglutė gali juos labai masinti. Visada namuose galite pasipuošti tiesiog eglių ar kitų spygliuočių šakelių, kuriomis vėliau bus kur kas lengviau pasirūpinti. Na, o jeigu nematote jokių kliūčių gyvai eglutei įsigyti, net nedvejokite, kadangi dirbtinė jos niekada nepakeis.

Noriu keliauti!

Šventės, sutiktos kokioje nors Europos sostinėje ar šiltuose kraštuose, gali tapti nepamirštamos. Tačiau turite šį planą apgalvoti iš anksto – ar tam pritaria jūsų partneris? O gal jam šventės asocijuojasi tik su namais? Vėlgi galite pradėti nuo kompromiso ir planavimo iš anksto, kadangi šventiniu laikotarpiu ištrūkti gali būti sudėtinga dėl darbų, vaikų ar finansinių įsipareigojimų. Todėl planavimas yra būtent tai, kas jums padės užbėgti visokiems trukdžiams už akių ir įgyvendinti svajones.

Manęs nevertina

Jūs taip stengėtės – gaminote, pakavote dovanas, kepėte sausainius, tačiau viskas vyksta ne pagal planą (puodai prisvilo, artimieji vėluoja ir pan.) ir jaučiatės nusiminę bei susierzinę. Kodėl niekas neįvertina jūsų pastangų?

Pirmiausia, jus myli ne dėl to, ką pagaminote ar kokią dovaną nupirkote – šeima jus ir taip vertina už jūsų asmenybę, todėl nesistenkite nei savęs, nei jų įsprausti į šventinio plano rėmus. Sumažinkite savo reikalavimus ir džiaukitės bendravimu – tai svarbiausia.

Nėra šventinės nuotaikos

Antroji pusė susierzinusi, vaikai pykstasi ir jiems galvoje tik dovanos, o jūs net nežinote kur dėtis, kad sukurtumėte šventinę nuotaiką ir jaukiai pabūtumėte kartu.

Šventinė nuotaika savaime neateis, todėl skirkite laiko jai sukurti: papuoškite namus, eglutę, padabinkite erdves švytinčiomis lemputėmis, iškepkite cinamonu, vanile ir imbierais kvepiančių sausainių ir visus sukvieskite prie žvakių šviesos pabendrauti.

Neįtiko dovana

Norėjote auskarų, tačiau gavote keptuvę? Vyras laukė siurprizo, todėl visiškai neapsidžiaugė radęs megztinį po eglute? Greičiausiai jūs į dovanas žvelgiate skirtingai, todėl reikėtų pradėti nuo atviro pokalbio, apie ką iš tikrųjų galvojate. Gal tuomet nebus siurprizų, tačiau jūs aiškiai leisite suprasti vienas kitam, ko tikitės, kas jums patinka.

Svečių barniai

Greičiausiai kiekvienoje šeimoje pasitaiko itin skirtingų požiūrių žmonių, tačiau iš anksto neverta jaudintis, kad jie nesutars ir susipyks, vadinasi, ir sugadins šventinę atmosferą.

Pasistenkite neliesti aštrių temų, o nukreipti dėmesį į malonų bendravimą, pavyzdžiui, žaidžiant kokius nors žaidimus. Sugalvoję įdomų vakaro scenarijų, jūs be vargo išvengsite „pavojingų zonų“.

Visi laukia iš jūsų idėjų, o jūs jaučiatės itin pavargę

„Ką veiksime per šventes? Ką padovanoti mano mamai? Ką valgysime?“ Begalė klausimų iš artimųjų gula ant jūsų pečių. Todėl pasiūlykite ir jiems patiems pagalvoti – tegu visi siūlo savo idėjas ir kartu išrinksite geriausias.

Na, o jeigu niekaip negalite atsikratyti nuovargio jausmo, kuris natūraliai užplūsta šiuo metu, tuomet tiesiog paprašykite pagalbos iš artimųjų ir tegu tie prašymai būna konkretūs: pavyzdžiui, pabūk su vaikais, padaryk arbatos, nupirk eglutę ir pan.

Neprisiimkite per daug pareigų, kurių neturite galimybės įvykdyti. Būkite sau sąžiningi, atviri, ar tikrai reikia tiek planų, to bėgimo, noro visiems įtikti? Pirmiausia pagalvokite apie save ir pasirūpinkite savimi – tiek vidine harmonija, tiek fizine savijauta. Šventės neturi būti maratonas ar konkursas, kuriuose laimi geriausi. Tai jūsų laikas su artimais žmonėmis, todėl tegu jis būna kokybiškas, įsimenantis ir laimingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai