O mes, skaitytojų pageidavimu, siūlome pasmalsauti, kokias ligas sukelia mūsų emocijos. Tikimės, kad tai padės jums geriau suprasti savo kūną ir įsiklausyti į jį.
Ieškokite priežasties…
… o ne skubėkite šalinti pasekmes. Organizmas – sudėtinga sistema, tačiau viskas joje glaudžiai susiję, o svarbiausią vaidmenį atlieka psichologinis mūsų nusiteikimas. Ne veltui močiutės sakydavo, kad visos ligos – nuo nervų. Pridėkime ir tai, kad emocijos čia vaidina ne menkesnį vaidmenį. Jeigu nuolat galvojate apie šiurpą keliančius dalykus arba, dar blogiau, įsivaizduojate, kaip susergate viena ar kita liga, akivaizdu, kad sau darote meškos paslaugą. Tad pradėkite nuo to, kad jūsų galva turi būti švari – be jokių trikdančių minčių. Be abejo, žinome, ką jūs pasakysite: „Kaip tai įmanoma?“ Kasdien stresinės situacijos, įtampa, pranešimai apie siaubingai kenčiančius žmones, įvykius, karus, o kur dar dvasinės traumos, baimės, konfliktai, nuoskaudos... Štai čia ir prasideda kelias – ženkite juo drąsiai ir išmokite nugalėti viską, kas kelia nerimą.
Kokios emocijos sargdina?
Bronchinė astma prasideda dėl įvairiausių priežasčių, pavyzdžiui, kamuoja alergija, infekcijos ir... tam tikros mintys. Tarkime, jūs nesijaučiate taip, lyg galėtume „kvėpuoti pilna krūtine“, t. y. susidaro tam tikra situacija, kuri atrodo nepakeliama, užgriūva visu sunkumu ir jus „užspaudžia“. Natūralu, kad visomis prasmėmis pradeda trūkti oro. Tai gali būti per daug rūpestingi tėvai, niekaip nesugebantys nukirpti bambagyslės, vadovas, kuris jus užspaudžia ir apkrauna nepakeliamais darbais, įtempta atmosfera namuose... Žymios knygos „Mylėk ligą savo“ autorius Valerijus Sinelnikovas sako, kad astmatikai dargi nereiškia savo emocijų, pavyzdžiui, niekada gyvenime neverkia, o raudas ir ašaras paslepia labai giliai. Kiti specialistai mano, kad astma gali kamuoti ir dėl šeimoje vyraujančios diktatoriškos atmosferos, tarkime, nuolat griežtai nurodinėjama ir įsakinėjama, ką reikia daryti.
Pereikime prie skrandžio opos. Ją provokuoja rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas, nesubalansuota mityba. Ar tai viskas? Dažnai ši liga užklumpa neramius, baimingus, savimi nepasitikinčius žmones. Jie nepatenkinti savimi ir nuolat graužia tiek save, tiek kitus. Užstrigę abejonėse ir nežinodami, kuriuo keliu pasukti, žmonės taip pat rizikuoja susirgti astma – vis pergalvodami tas pačias situacijas, panirdami į tas pačias sunkias mintis.
Nugaros skausmai. Didžiulis fizinis krūvis, trauma, nepatogi kūno padėtis, o gal emocinė įtampa? Gal jau seniai paskui save velkate dvasinius griuvėsius arba nešiojatės sunkų akmenį užanty, todėl ir jaučiate nenumaldomus skausmus...
Cukrinis diabetas. Ne nuo saldaus gyvenimo užklumpa ši liga, netgi atvirkščiai. Pasak psichologų, labai tikėtina, kad cukraligė prasideda dėl konfliktų šeimoje, užsitęsusio streso bei nuoskaudų. Taip pat didžiulę įtaką turi meilės ir švelnumo trūkumas, kurį neretas šiuolaikinis žmogus skandina esą skaniame maiste, desertuose ir tam tikrą akimirką pasijunta geriau.
Nuolat svaigstanti galva. Jeigu šiam negalavimui nėra rimto medicininio paaiškinimo, gali būti, kad užstrigote labirinte ir sukatės lyg voverė rate, nerasdama išėjimo. Reikėtų gerai apmąstyti savo veiksmus ir stengtis įsileisti kuo daugiau ramybės į savo gyvenimą. Verčiau atsikratykite priklausomybės aprėpti kuo daugiau darbų.
Slenkantys plaukai. Tam įtakos turi ne tik genetinės priežastys, besikeičiantys metų laikai, besaikis dietų laikymasis ar hormonų sutrikimai. Ar žinojote, kad plaukai kaip lapai rudenį kristi pradeda dėl nervinio išsekimo ar šoko? Tarkime, paliko mylimasis, ištiko finansinis krachas, susirgo artimas žmogus ir pan. Trumpai tariant, jeigu situacija tokia, kad tiesiogine to žodžio prasme norisi rautis plaukus, tikėtina, kad taip atsitiks ir realiame gyvenime. Tai signalizuoja, kad reikia paleisti tai, kas sena ir nebereikalinga.
Gerklės skausmas – ne tik dėl peršalimo, bet ir dėl psichologinių priežasčių. Pavyzdžiui, stringantys jausmai gerklėje reiškia, kad nemokate to išreikšti žodžiais, slopinate ir užgniaužiate emocijas.
O dabar trumpai...
Gerklės ertmės ligos (dantys ir dantenos)
- Liežuvaujate.
- Planuojate kerštauti, rezgate gudrias pinkles.
- Teisiate aplinkinius.
- Nuolat išgyvenate dėl vienos ar kitos situacijos.
Sąnarių ligos
- Kišatės ne į savo reikalus.
- Neišpildote to, ką esate prižadėję.
Ginekologinės ligos
- Nuolatinis sudirgimas ir nepasitenkinimas asmeniniu gyvenimu.
Nugaros skausmai
- Galvojimas, kad niekas kitas už jus neatliks darbo, viskas gula ant jūsų pečių.
- Savo kaltės perkėlimas kitam žmogui.
- Kitų teisimas, niekam nereikalingi pamokymai.
- Nesugebėjimas pripažinti savo klaidų.
- Užsivertimas pašaliniais darbais.
Antsvoris
- Daugiau imate nei atiduodate ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme.
- Laikote ir toliau kaupiate nuoskaudas.
- Slopinate emocijas ir niekam nesiruošiate atsiverti.
Odos bėdos
- Sudirgimas.
- Nesugebėjimas susitaikyti su tam tikra situacija, jos priimti ir panašiai.
- Nuolatinės pretenzijos.
Onkologiniai susirgimai
- Per daug reikalaujate iš savęs, kitų, paties gyvenimo.
- Esate per daug šykštus, godus, fanatiškai apsėstas materialinės gerovės, vengiate dalytis savo gerumu ir finansine sėkme.
- Demonstruojate neigiamas emocijas arba kaupiate nuoskaudas, esate pedantiškas, nemokate atleisti, esate kietaširdis, įtarus, uždaras.
Širdies ir kraujagyslių ligos
- Savo dvasinio kelio nežinojimas.
- Puolimas į kraštutinimus.
- Išgyvenate bet kokius įvykius ir situacijas.
- Į svetimas problemas pasineriate labiau nei į savąsias.
Regėjimo blogėjimas
- Žmogaus įprotis prieš ką nors užmerkti akis.
- Vidinis (emocinis) išsibarstymas.
Klausos praradimas
- Numojate ranka į savo intuiciją ir tuos jausmus, kuriuos ji sukelia