Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai ryžtasi ir medicininiams tyrimams

Užsienyje besituokiančios poros susiduria su netikėčiausiais reikalavimais – priklausomai nuo šalies, kurioje planuojama vestuvių ceremonija, tenka pateikti pažymas apie ligas arba įrodymus, kad jaunoji nesilaukia.
Medaus mėnuo
Medaus mėnuo / „Fotolia“ nuotr.

Nepaisant to, dėl patrauklios kainos ir kokybiškai išvystytų paslaugų jaunavedžiams vestuvės užsienyje sparčiai populiarėja. Pastebima, jog poros prioritetą teikia oficialioms ceremonijoms, kad santuoka galiotų ir Lietuvoje, tuo tarpu simbolinės dažniau pasirenkamos įžadų atnaujinimui. Tokias tendencijas atskleidžia kelionių agentūros „West Express“ statistika.

Agentūros marketingo projektų vadovės Julijos Čižienės teigimu, kasmet užsienyje susituokia per 20 jaunavedžių iš Lietuvos. „Vestuvių turizmas – populiarėjanti sritis, poros užsienio šalis renkasi ne tik medaus mėnesiui, bet ir pačiai vestuvių ceremonijai. Dažniausiai jaunavedžiai tuoktis keliauja vieni, populiariausios ceremonijos oficialios ir idiliškuose paplūdimiuose“, – pasakoja J. Čižienė.

Statistika atspindi, jog poros vis dažniau brangias vestuves su plačia gimine gimtoje šalyje keičia į intymesnes ceremonijas užsienyje, organizuodami šventę tik „sau“. Tokio pobūdžio vestuvėms jaunavedžiai kartu su visomis kelionės išlaidomis skrydžių bilietams, gana prabangiems viešbučiams, automobilio nuoma, reikalingoms paslaugoms vestuvių ceremonijai ir t. t. vidutiniškai skiria 2000–3000 eurų asmeniui. Vidutinė tokių kelionių trukmė – 10 dienų, nes ketinimą susituokti poros derina su poilsinėmis arba pažintinėmis kelionėmis.

J.Čižienė atkreipia dėmesį, jog oficialioms vestuvėms, kurios galiotų ir Lietuvoje, dažniausiai pasirenkamos tokios šalys kaip Mauricijus, Jamaika, Šri Lanka ir Seišeliai.

Mauricijuje taip pat galima tuoktis tik darbo dieną, nes savaitgaliais taikos teisėjams – laisvadieniai.

„Žiedus sumainyti apsisprendusios poros renkasi ne tik egzotinius kraštus, pastaruoju metu vis dažnesniu pasirinkimu tarp jaunavedžių tampa ir Kipras. Nors ceremonijoms dažniausiai pasirenkami jūrų ar vandenynų krantai, vaizdingi sodai, pasitaiko, kuomet poros tuoktuves organizuoti nusprendžia ir miestuose, pavyzdžiui, Prahoje“, – atkreipia dėmesį J.Čižienė.

Pasak „West Express“ atstovės, oficialios ceremonijos metu poras tuokia taikos teisėjas. Šalyse, kuriose galioja Hagos konvencija, po ceremonijos išduodamas dokumentas. Tokiu atveju santuoka galioja ir Lietuvoje, tačiau grįžus dokumentą reikia užregistruoti civilinės metrikacijos skyriuje.

Lietuvaičius stebina reikalavimai vestuvėms

J.Čižienė rekomenduoja oficialią vestuvių ceremoniją pradėti planuoti iki vestuvių datos likus mažiausiai 6 mėnesiams. Renkantis simbolines vestuves, laikas planavimui gali būti ir trumpesnis.

„Vykstant tuoktis oficialiai, į kitą šalį reikalingus dokumentus ir pažymas paprastai reikia nusiųsti likus šešioms savaitėms iki ceremonijos. Taip pat viską užsisakius ne paskutinę minutę, o mažiausiai prieš pusmetį, tiek bilietų, tiek kitų paslaugų kainos būna žymiai patrauklesnės“, – teigia J.Čižienė.

Kai kurios šalys kelia lietuviams kultūriškai nebūdingus reikalavimus ir apribojimus. Pavyzdžiui, Mauricijuje, tuoktis galima tik tokiu atveju, jei jaunoji nesilaukia. Kaip įrodymą gali reikėti pristatyti medicininę pažymą. Mauricijuje taip pat galima tuoktis tik darbo dieną, nes savaitgaliais taikos teisėjams – laisvadieniai. Meksikoje kartu su kitais dokumentais būtina pateikti kraujo tyrimų rezultatus. Jais būtina įrodyti, kad nei vienas iš jaunavedžių neserga lytiškai plintančiomis ligomis. Nors reikalavimai pasirodo neįprasti, jie jaunavedžių neatbaido, kadangi dokumentus surinkti nėra sudėtinga, be to, visus formalumus tvarko kelionių agentūra.

Simbolines vestuves renkasi įžadų atnaujinimui

Pasak J.Čižienės, simbolinėms vestuvėms jokių ypatingų reikalavimų nekeliama, nes juridiškai ceremonija nėra galiojanti. Jomis dažniausiai susidomi vestuvių metinių proga santuokos įžadus atnaujinti norinčios poros. Dažniausiai vykstama į Balio salą, Maldyvus ir Tailandą.

Ceremonijos vyksta pagal užsienio šalies tradicijas: pradedant tradicine vestuvių apranga, palaiminimais, baigiant įvairiais ritualais. Pavyzdžiui, Azijos šalyse jaunavedžius pasveikina dramblys, vyksta šokiai su būgnais. Balio saloje, kur vyksta ne tik simbolinės, bet ir oficialios vestuvės, jaunavedžiai papuošiami brangiais ir gausiai dekoruotais tradiciniais drabužiais ir aukso karūnomis.

Ceremonijos metu aukojama dievams ir piktosioms dvasioms, suspaudžiamas vaisingumo kiaušinis ir pan. Sutuoktoms poroms įteikiamas senoviniais rašmenimis ant palmių lapų išrašytas santuokos liudijimas bei oficialūs dokumentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai