Gegužės pradžioje prasidės pirmosios abitūros egzaminų įskaitos – prieš vieną svarbiausių jauno žmogaus gyvenimo įvykių R.Žiogas motyvuoja jaunimą siekti iššūkių ir kelti sau aukščiausius reikalavimus.
Jo 10 patarimų abiturientams „Ką reikia keisti, jeigu nori judėti pirmyn“:
1. Suvokimas, kas esi ir ką darai
Žmogus negali prarasti savo esybės dėl kitų žmonių peršamos nuomonės ar gyvenimo būdo. Būk savimi, būk kitoks. Jei jiems ne pakeliui su tavimi – visada rasi bendraminčių. Gyvenimas per trumpas gyventi kitų gyvenimus.
2. Finansų valdymas. Pajamos ir išlaidos
Kuo greičiau suvoksi pinigų svarbą, galią ir įtaką – tuo mažiau problemų turėsi dėl jų stygiaus. Turi žinoti, kas yra pajamos, išlaidos, balansas, investicija, nuostolis. Pinigų nereikia bijoti, jų vengti ar juos garbinti – tiesiog išmok pamoką, kad tai yra įrankis.
Nuolat stenkitės įmesti save į diskomforto zoną! Geriau būti pavargus nuo darbo krūvio nei nuo nieko neveikimo!
3. Ego valdymas
Suvok, kad nesi pats svarbiausias, kad Žemė be tavęs sukosi ir be tavęs suksis. Išmok kitus girdėti, matyti, klausytis, mokykis iš kitų, priimk patirtis, neteik sau pernelyg daug reikšmės. Lengviau gyventi su visais nei vienam.
4. Tikėjimas. Galiu. Negaliu. Žodžio „ne“ nėra
Jį sugalvojo žmonės, kurie turi daug kompleksų. Jei kiekvieną kartą atsiradus naujam iššūkiui būčiau sakęs „ne“, dabar turbūt būčiau emigravęs juodadarbis. Neturiu didelių talentų – turiu užsispyrimo ir valios sau pasakyti, kad „aš galiu“! Tikėkite savimi – taip lengviau padaryti dalykus, kurie atrodo neįmanomi!
5. Tinginystė. Rytoj, truputį vėliau, ne dabar...
Tai žodžiai, kurie trukdo jums siekti to, ką seniai galėjote turėti. Į sporto salę – nuo pirmadienio, tikslo pradėsiu siekti nuo rugsėjo 1 d., o nuo sausio 1-osios tikrai viską padarysiu. Nėra tinkamos datos! Imkitės to, ką sumanėte, per 24 valandas nuo idėjos gimimo – taip tikrai pasieksite to, ko norite. Tinginystė, abejingumas – vieni didžiausių blogių, kurie slypi mumyse. Nuolat stenkitės įmesti save į diskomforto zoną! Geriau būti pavargus nuo darbo krūvio nei nuo nieko neveikimo!
6. Laiko (ne)valdymas
Kuo daugiau darai – tuo daugiau lieka laiko sau. Šia taisykle remiasi daugelis žmonių, kurie yra daug pasiekę. Jei laiką planuosi ir užsirašysi, kur, kada turi būti, visada turėsi laiko. Jei laiko neplanuosi – nieko niekada nespėsi ir visur vėluosi. Visata iš tavęs laiką atima, jei tu jo nemoki išnaudoti. Planuok savo dieną!
TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nežinome apie sėkmės lydimų žmonių gyvenimą?
7. Dvasinė pusiausvyra
Žmogus be tikėjimo – kaip mašina be degalų. Rask tikėjimo formą, kuri atitinka tavo gyvenimo filosofiją, turėk idealus, vertybes ir nuostatas, kuriais vadovaujiesi, kad jie tave motyvuotų ir leistų judėti į priekį. Kaskart pradedant ką nors nauja sakau: „Dieve padėk!“ Kiekvieną rytą Dievui dėkoju už naują dieną ir kas vakarą dėkoju, kad turiu galimybę to vakaro sulaukti. Tikėk! Kas žmogus be tikėjimo?
8. Duok ir gausi. Dalykis viskuo: žiniomis, laiku, dovanomis
Visata iš tavęs laiką atima, jei tu jo nemoki išnaudoti. Planuok savo dieną!
Mes į šį pasaulį atėjome vieni, vieni ir išeisime – liks tik prisiminimai apie mūsų darbus ir kokie mes buvome kaip žmonės. Mažai kas prisimins, kokį gražų namą užgyvenome ar kokį gerą automobilį turėjome. Žmonės prisimins, kokie geri ar blogi mes buvome, ar padėjome kitiems. Turtų neišsineši iš šio pasaulio, o ir lazda visada turi du galus. Jei duosi – ir tau bus duota, jei atimsi – ir iš tavęs bus atimta. Dalykitės, kuo galite, jums sugrįš 100 kartų daugiau, nei davėte! Aš tai žinau! Gerumas – gerumu!
9. Karas. Visoms formoms – „ne“!
Neeikvokite savo energijos kariaudami su vėjo malūnais. Duokite durniui kelią... Ieškokite galimybių kurti, eiti į priekį, o ne kurkite strategijas, kaip pakenkti, sužlugdyti, paniekinti. Visa tai atsigręš prieš jus. Kare niekada nėra laimėtojų.
10. Nusižeminimas, pagarba ir meilė savo artimui
Medis negali augti, skleistis ir žydėti, kai jo šaknys pūva. Pagarba ir meilė savo šeimai turi būti svarbiausia. Tai yra jūsų namai ir jūsų ramybė. Jei ten nėra ramybės – visur kitur ramybės ir pusiausvyros nebus. Norint judėti pirmyn turi būti pagarba ir meilė savo artimiems žmonėms, šeimai, nes kam tie tikslai, iššūkiai, pinigai, jei nėra laimės ir meilės šeimoje?
TAIP PAT SKAITYKITE: Asmenybės ugdymo trenerė: geriausias tikslas – neturėti tikslo?