Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiausi erekcijos priešai ir būdai juos įveikti

Kenksmingi įpročiai, ligos, psichologinės ir emocinės problemos – visa tai galimos erekcijos disfunckijos priežastys. Kaip reikėtų jas spręsti?
Pora lovoje
Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Erekcijos disfunkcijos priežastys

Depresija

Susijaudinimas gimsta smegenyse ir tik tada „keliauja žemyn“. Tačiau jeigu jūsų mintys nukreiptos visai kitur, erekcijos galite ir nesulaukti. Depresija ne tik sumenkina geismą, bet ir erekciją. Tačiau ir antidepresantai nėra visagaliai – specialistai atskleidžia, kad jie taip pat gali sumažinti potraukį, sulėtinti susijaudinimo procesus ir orgazmo potyrius, rašoma lifehacker.ru.

Stresas

Stresas, kaip ir depresija, trukdo nusiteikti seksui, taip pat yra glaudžiai susijęs su nuovargiu, dėl kurio intymūs santykiai dažnai tampa neįmanomi.

Alkoholis

Alkoholis yra labai klastingas. Gali atrodyti, kad po poros gėrimų jūs kaip tik nusiteikę seksui. Tačiau įrodyta, kad stiprūs alkoholiniai gėrimai kaip tik kenkia erekcijai, todėl galite patirti fiasko. Ir nors tai laikinas sutrikimas, ilgainiui sveikata vis labiau pradeda šlubuoti.

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Narkotikai

Bet kokie narkotikai – tai seksualinių problemų priežastis. Žinoma, pirmoje vietoje eina sveikatos sutrikimai, todėl verta atsižvelgti į savo gyvenimo būdą bei žalingų įpročių išsikerojimą.

Rūkymas

Rūkymas, kaip ir narkotikai, sukelia priklausomybę, taip pat – erekcijos disfunkciją. Jau nėra kalbos apie tai, kaip rūkymas kenkia sveikatai ir kerta per piniginę.

Vaistai

Kadangi dažnai erekcijos problemos susijusios su širdies ligomis, atsižvelkite ir į savo mitybą.

Ne tik antidepresantai, bet ir kai kurie kiti medicininiai preparatai sukelia potencijos problemas.

Lifehacker.ru rašoma, kad tokie šalutiniai efektai gali būti būdingi skausmą malšinantiems ar kraujo spaudimą normalizuojantiems vaistams. Dėl to visada pasikonsultuokite su specialistu, jeigu pastebite nenorimus šalutinius poveikius.

Įtūžis

Sunku nusiteikti romantikai, jeigu jūs pulsuojate neapykanta ir pykčiu. Dar daugiau – netgi užgniaužtas pyktis gali sutrikdyti jūsų intymų gyvenimą.

Nerimas ir menka savivertė

Visų pirma, nerimas dėl seksualinių galimybių jau savaime gali sukelti problemų lovoje, net jeigu jų ir nėra. Antra, jeigu jaudinatės dėl bet kokių kitų problemų, tai taip pat gali pakenkti, kadangi nepasitikėjimas savimi tą jaudulį dar labiau sustiprina.

Antsvoris

Nutukę vyrai skundžiasi sumažėjusiu testosterono lygiu, kuris veikia ir libido, ir erekciją. Dar daugiau, nutukimas gali būti hipertonijos priežastimi, dėl kurios patiriama ir erekcijos disfunkcija. Papildomi kilogramai dar ir menkina pasitikėjimą savimi, savivertę, kuri taip pat susijusi su erekcijos problemomis.

Sveikatos problemos

Skirtingos ligos gali paveikti nervus, raumenis, kraujagysles, kurie atsakingi už erekciją. Pavyzdžiui, tai gali būti diabetas, aukštas kraujospūdis, nugaros smegenų traumos, išsėtine sklerozė ir pan. Prostatos, šlapimo pūslės problemos taip pat gali daryti neigiamą įtaką.

Kaip įveikti erekcijos disfunkciją?

Atsisakykite kenksmingų įpročių

Pirmiausia, meskite rūkyti, atsisakykite alkoholio, narkotikų ir kitų svaiginamųjų priemonių. Visa tai kenkia jūsų savijautai. Jeigu suvokiate, kad negalite to padaryti vieni, kreipkitės pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

Stebėkite savo svorį ir mitybą

Pasistenkite sutvirtinti kūną, numesti prilipusius kilogramus, kurie jums trukdo džiaugtis savo figūra ir gera savijauta. Kadangi dažnai erekcijos problemos susijusios su širdies ligomis, atsižvelkite ir į savo mitybą. Atsisakykite kepto maisto, raudonos mėsos, riebių pieno produktų, kurie padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Valgykite daugiau vaisių, daržovių, žuvies, pilno grūdo produktų.

Matuokite kraujo spaudimą

Apsilankykite pas specialistus, atlikite tyrimus ir stebėkite savo kraujo spaudimą. Jis išduoda įvairias ligas, kurioms galite užkirsti kelią.

Vida Press nuotr./Atsispaudimai
Vida Press nuotr./Atsispaudimai

Sportuokite

Fizinė veikla stiprina ir širdies bei kraujagyslių sistemą, ir padeda numesti svorio, ir kovoja su stresu, nerimu. Net jeigu neturite laiko, nemanykite, kad nieko negalite padaryti – vos pusvalandį trunkantis pasivaikščiojimas gali padėti pasiekti puikių rezultatų.

Ir nepersistenkite sportuodami, nevartokite anabolinių steroidų, kurie gali privesti prie impotencijos.

Sužinokite testosterono lygį ir apsilankykite pas gydytoją

Nuo 30 metų jis pamažėle krenta, todėl nuo to laiko reikia būti atidesniems savo sveikatai. Galiausiai, apsilankykite pas gydytoją, kuris patars, kaip išspręsti sveikatos ir erekcijos problemas bei paskirs reikiamą gydymą, kad galėtumėte mėgautis seksualiniu gyvenimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų