Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekspertai: šis vienas žodis yra jūsų santykių žudikas

Psichologas dr. Jeffrey Bernsteinas teigia: „Galvojimas, kad jūsų partneris „turėtų“, „privalėtų“ kažką padaryti, kai kalbame apie mylimą žmogų, sukuria neigiamą energiją. Laikui bėgant, šis žodis gali būti toksiškas bet kokiems santykiams, ypač mylintiems vienas kitą žmonėms.“
Pora
Pora / 123RF.com nuotr.

Kodėl toks paprastas žodis gali taip paprastai virsti santykių žudiku? Daktarė Cook portalui msn.com paaiškina: „Jis kuria nelygiavertę santykių dinamiką. Pavyzdžiui, kai vienas partneris nurodo kitam, ką šis „turėtų“ daryti, tas nurodytojas iškart prisiima viršesniojo vaidmenį ir drauge siunčia partneriui žinutę, kad jie yra nelygiaverčiai.“

Taip, iš tiesų tai tik vienas žodis, bet jo per dažnas vartojimas gali turėti griaunamąjį poveikį – pakirsti pasitikėjimą santykiais ir pačiu partneriu.

Tad natūraliai kyla klausimas – ką daryti, kaip kalbėtis, kad išvengtume žodžio „turėtum“ ir galimų konfliktų poroje?

Jei esate nepatenkintas tuo, kaip elgiasi jūsų partneris, tikrai neturėtumėte laikyti to užgniaužę savyje. Tačiau vietoj „turėtum“ dr. J.Bernsteinas rekomenduoja sakyti žodį „norėčiau“.

Tarkim, užuot sakę „Turėtum žinoti, ką turėjau omenyje“, galite pabandyti „Norėčiau, kad suprastum mane geriau.“ Arba vietoj „Neturėtum važiuoti taip greitai“ rinkitės „Norėčiau, kad sulėtintum greitį“.

Tai paprastas patarimas, tačiau, pasak dr. J.Bernsteino, šis mažas pokytis gali padėti sutvirtinti santykius, o ne juos griauti: „Būdami atidesni, sąmoningesni ir išvalydami toksiškas mintis iš savo galvos, galime sukurti harmoningesnius santykius su partneriu, kuris, beje, irgi jausis santykiuose geriau.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų