Vyrai dažnai nudega dėl pernelyg didelio pasitikėjimo savimi ir dėl to, kad nepakankamai įvertino finansinę riziką. Tik dėl prarasto kapitalo jie dažniausiai kaltina ekonominę krizę, valdžią, bet tik ne save… Moterys klysta irgi – ir kartais dar daugiau. Na, bet jų klaidos dažnai specifiškai moteriškos, paremtos emocijomis.
1 klaida – Mergaitiški džiaugsmai
Jiems galima akimirksniu išleisti pusę algos ir dar daugiau. „Pažiūrėk, koookius batus nuroviau!!!“ rašo feisbuko draugė ir prikabina svaigių aukštakulnių su dar svaigesne kaina nuotrauką. Yra dalykėlių, kuriuos vyrams sunku suprasti (tiksliau – jų kainas…) – na, labai labai gražus vardinis kostiumėlis ar rankinė. Puiku, jei moteris gali tai sau leisti, bet tikrai yra damų, besiglaudžiančių apšiurusiuose vieno kambario butukuose, svarstančių, kaip išgyventi iki algos, bet vilkinčių beprotiškai brangius drabužius ir važinėjančių automobiliu, pirktu pasiėmus iš banko solidų kreditą. Visi žino, kad gyventi vien tik šia diena yra rizikinga, bet egzistuoja moterų tipas, kurių galvoje sukasi mintis: „Ai, kaip nors išsisuksiu!“
2 klaida – Moteriška nuotaikų kaita
Dar vakar norėjosi pinigus išleisti atostogoms Maldyvuose, o šiandien, pasiklausius įkvėpto draugės pasakojimo apie „dailią mašinytę“ jau norisi automobilio. Gal ir erdvesnis butas nepakenktų? Pageidautina apsispręsti ir taupyti tik vienam tikslui. O dar geriau – nusistatyti terminą, per kiek laiko realiai jam sutaupysite. Tereikia pasirnkti ko jūs, o ne jūsų mama ar vyras labiausiai norite – tada nebus taip sunku sukandus dantis siekti svajonės.
3 klaida – Gerų draugių patarimai
Na, nebent jos būtų finansų analitikės... Bet dažniausiai moterys pasitiki draugėmis, kurios švelniai tariant gerokai nutolusios nuo finansų sferos, bet turi įtaigos dovaną. Na, per vakarą jus gali įtikinti tapti kosmetikos platintoja (ir, aišku, šiek tiek investuoti pradžiai), neaiškaus verslo dalininke ar šiaip iš idėjos paremti kokią nors labdaros organizaciją jūsų atostogoms sutaupytais pinigais. Tokių draugių argumentas dažniausiai būna toks: „Net negalvok! Štai mano kaimynė iš antro aukšto irgi surizikavo, o dabar praturtėjo ir vargo nemato!“ Vėliau paaiškėja, kad tokia kaimynė apskritai neegzistuoja, o jeigu egzistuoja, tai ji pati tiesiog dar nežino, kad praturtėjo...
Kaip elgtis su pinigais?
► Kiekvienai kaip ABC reikėtų įsikalti, kad BŪTINA turėti lėšų pragyventi 3-6 mėnesiams, nes net idealiai stabiliame gyvenime atsitinka nenumatytų dalykų. Visi girdėjome apie taupymą, bet dažniausiai atsitinka taip, kad žmonės pradeda taupyti tik tada, kai gauna gerą likimo niuksą...
► Aiškiai įsivaizduoti tikslą, kuriam taupote ir nuo jo nenukrypti (nepasiduoti akimirkos nuotaikoms, draugių patarimams ir spontaniškai pirkimo manijai).
► Jei abejojate savo sugebėjimais pasirinkti geriausią taupymo taktiką, kreipkitės į finansų specialistus – patarimų gausite kiekviename banke.
Dovilės Štuikienės tekstas