Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ginekologė I.Kravčenkienė – apie seksą per nėštumą, saugiausias pozas ir svarbią žinutę vyrams

Seksas yra kokybiško dviejų žmonių gyvenimo dalis. Jis tarsi sportas, suteikiantis geras emocijas, stiprinantis poros tarpusavio ryšį. Tad ar verta jo atsisakyti per nėštumą? Apie kūniškus malonumus ir kada jų atsisakyti besilaukiant kūdikio pasakoja gydytoja genetikė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.
Nėštumas
Nėštumas / „Shuterstock“ nuotr.

Tyrimai nėra vienareikšmiški

„Jeigu nėštumas vystosi normaliai, negresia komplikacijos – mylėtis galima nuo nėštumo pradžios iki pat gimdymo, – sako gydytoja. – Yra atlikta nemažai tyrimų, kurie nevienareikšmiškai vertina moters orgazmą.

Vieni tyrimai rodo, kad dėl susitraukinėjančios gimdos gali būti didesnė persileidimo rizika, kiti tyrimai šią tezę paneigia. Tad moksliškai pagrįstų, patikimų duomenų, galima ar ne mylėtis besilaukiant kūdikio, – nėra.

Asmeninio archyvo nuotr./Ginekologė Ingrida Kravčenkienė
Asmeninio archyvo nuotr./Ginekologė Ingrida Kravčenkienė

Vis dėlto be galo svarbus yra moters nusiteikimas, jos teigiamos emocijos, ryšys su vyru – kūdikio tėvu. Jeigu moteris atstumia vyrą, nuolatos teisinasi, kad jai skauda galvą, kad blogai jaučiasi – tuomet išties geriau atsisakyti lytinių santykių. Net ir visam nėštumo periodui, nes lytinei sueičiai priešinsis ir pats organizmas, kuris, gavęs papildomo streso, gali bandyti pašalinti vaisių.

Ir priešingai, jeigu moteris laukia vakaro, nekantrauja, kada gi sugrįš jos partneris, jeigu svajoja apie kartu su juo intymiai praleistą laiką – kaip tik seksas gali būti naudingas jos emocinei ir fizinei būsenai, nes moteris, net ir pasikeitus kūno formoms, jaučiasi graži, mylima ir geidžiama.

Seksas turėtų teikti malonumą, jausmą, kad poros tarpusavio ryšys yra fantastiškas, bet jokiu būdu ne kelti stresą.“

Kada mylėtis negalima

„Jeigu yra kokių nors nėštumo komplikacijų, tarkime, pilvo skausmai, išskyros iš makšties (kraujingos arba rodančios uždegimą), jeigu gresia priešlaikinis gimdymas, nėra normali placentos padėtis, prasiveria gimdos kaklelis arba labai dažnai susitraukinėja gimda, jeigu padidėja kraujospūdis – sekso reikia atsisakyti. Dėl bet kokių nerimą keliančių ženklų besilaukianti kūdikio moteris turėtų kreiptis į gydytoją, o kartu ir pasitarti – galima mylėtis ar ne“, – sako gydytoja.

Žinutė vyrams

„Labai norisi vyrams perteikti svarbią žinią – tiems, kurie nesuvaldo savo geismo ir turi lytinių santykių su kitomis moterimis. Jeigu jie tai daro, turėtų mylėtis su prezervatyvu – tiek su tomis kitomis, tiek su savo žmona, pradedant nuo 36 nėštumo savaitės iki pat gimdymo.

Tuo metu į gimdą gali patekti infekcija, kelianti grėsmę tiek pačiam nėštumui, tiek vaisiui, – įspėja gydytoja.

– Dažnai gydytojai apsidraudžia ir visoms poroms pataria nėštumo pabaigoje naudoti prezervatyvus, tačiau jeigu vyras yra sveikas ir neturi kitų moterų – nieko nenutiks, jeigu pora mylėsis be apsaugos. Nieko negali būti geriau už monogaminę šeimą, tačiau realybė, deja, yra kitokia.

Dar labai svarbu, kad besilaukianti moteris nesužinotų apie vyro klystkelius ir nepatirtų didžiulio streso, taip pat galinčio pakenkti nėštumui.“

Fotolia nuotr./Intymus laikas.
Fotolia nuotr./Intymus laikas.

Saugiausios pozos

„Nėštumas nėra tinkamas laikas išbandyti naujas pozas, ieškoti stiprių pojūčių. Tai metas, kada pati sueitis ir artumas, o ne išieškotas seksas turėtų teikti džiaugsmą. Nuo 16-tos nėštumo savaitės jau nepatartina mylėtis misionieriaus poza – ji netinka, nes negalima spausti moters pilvo. Be to, šiek tiek pakinta gimdos kaklelio pozicija, per sueitį penis gali remtis į kaklelį, kas ne visoms yra malonu. Taigi, patartina rinktis tokias sueities pozas, kad pati moteris galėtų reguliuoti penio įėjimo gylį ir kryptį.

Tinkamiausios yra šios pozos:

  • Moteris guli ant nugaros, vyras prisitaiko ir į ją įeina iš šono.

  • Vadinamoji šaukštų poza, kai moteris guli ant šono, vyras yra už jos.

  • „Šuniuko“ poza – moteris atsiklaupusi ant kelių, vyras jai iš nugaros.

  • Vyras guli ant nugaros arba sėdi, o moteris yra ant viršaus. Pastaroji poza daugeliui nėščiųjų patinka, mat jos pačios jaučia ribas, kiek giliai gali įsileisti vyrą. Vis dėlto ši poza reikalauja ypatingų fizinių jėgų. Ji nerekomenduojama nuo 28-os iki 36-os nėštumo savaitės, mat tai yra gimdymo poza, galinti išprovokuoti ir patį gimdymą.

  • Pats svarbiausias kriterijus besirenkant pozas yra moters malonumas. Ji turi jaustis patogiai, komfortiškai ir mylėtis su malonumu. Tai laikas, kai pati geriausia poza yra ta, kurios pageidauja moteris“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne