„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gyvenimas po menopauzės: kas galėtų padidinti sumažėjusį lytinį potraukį?

Sumažėjęs seksualinis potraukis yra toks dažnas reiškinys, ypač po menopauzės, kad jau tampa norma: net 52 proc. menopauzės sulaukusių moterų nebejaučia geismo. To priežastys neretai būna kompleksinės, tačiau tai reiškia, kad yra daugybė būdų, padėsiančių jaustis patrauklesnei ir mažiau jaudintis.
Daili moteris
Daili moteris / Fotolia nuotr.

Išsikalbėkite: nepraraskite ryšio su partneriu

Stresas, problemos santykiuose ir depresija gali nuslopinti seksualinį potraukį. Puoselėdami intymumą už miegamojo ribų įpūsite ugnies lovos reikaluose. Pokalbiai apie seksą – apie tai, kas jums patinka, ir kas ne – taip pat padeda, kadangi taip pakeisite seniai nusistovėjusius seksualinius įpročius.

Mankštinkitės: palaikykite formą seksui

Aktyvios moterys yra energingesnės, labiau pasitiki savo kūnu ir patiria mažiau streso – visa tai gali padidinti seksualinį potraukį.

Nors šioje srityje atlikta labai mažai tyrimų, naujausias tyrimas parodė, kad moterys, po sporto žiūrėjusios erotinį vaizdo įrašą, gerokai labiau „užkaito“ nei tos, kurios įrašą žiūrėjo nesportavusios.

Dėmesingumas ir įsisavinimas: gyvenkite šia akimirka

Streso hormonai, tokie kaip kortizolis, gali nuslopinti geismą, susijaudinimą ir – jei vis tik užsivesite – pasitenkinimą. Dėmesingumas ir įsisavinimas padeda sumažinti stresą ir padidinti aistrą. Pagrindinės technikos apima susitelkimą į pojūčius, tokius kaip kvėpavimas, garsai ir jūsų kūno seksualinės reakcijos.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Sekso terapija: konsultacija su žmogumi, galvojančiu apie viena

Ne, su terapeutu seksu neužsiimate. Tiesiog su kvalifikuotu specialistu kalbatės (pageidautina, su savo partneriu) apie savo seksualinį gyvenimą. Būna ir namų darbų, per kuriuos turėsite padirbėti ties bendravimu, susitelkti į pojūčius, žiūrėti šviečiamuosius filmus, bei su partneriu keisti tarpusavio bendravimą.

Slopinantys vaistai: dauguma antidepresantų turi šalutinį poveikį seksualiniam potraukiui

Tokios vaistų veikliosios medžiagos kaip fluoksetinas ir sertralinas gali visiškai nuslopinti seksualinį potraukį. Pasikonsultuokite su gydytoju – galbūt verta pabandyti sumažinti dozę arba pakeisti vaistus.

Lubrikacija: fiziniai negalavimai veikia mintis

Apačioje jaučiamas diskomfortas gali numalšinti mintis apie meilę. Rinkitės lubrikantus, sukurtus netikėtai prasiveržusiai aistrai, arba kas naktį naudokite specialų drėkiklį, padedantį makšties audiniams išlikti „pasiruošusiems“.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Myliu savo vyrą, bet mylėtis nenoriu“. Moterys atskleidžia priežastis

Dehidroepiandrosteronas (DHEA): abejotina reputacija

Menopauzės simptomų gydymas DHEA, organizmo lytinių hormonų pirmtaku, yra kontroversiškas. Tačiau naujausio tyrimo apžvalgoje skelbiama, kad jis šiek tiek pagerina seksualinę premenopauzę ir postmenopauzę išgyvenančių moterų funkciją. Žinoma, patarimas vienas – dėl preparato vartojimo būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, kadangi šis preparatas gali paveikti cholesterolio lygį kraujyje bei kraujo spaudimą.

Hormonų terapija: tiesiai prie šaltinio

Jei seksualinės funkcijos sutrikimas tiesiogiai susijęs su hormoniniais pokyčiais, estrogenas, patenkantis į kūną per vaginalinį kremą, žvakutę ar žiedą, gali pagerinti makšties lubrikaciją ir sumažinti makšties audinių atsistatymo sukeliamus skausmus be šalutinio poveikio, kurį sukelia estrogenų tabletetės (kurias apdoroja kepenys).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs