Įsimylėjote iš pirmo žvilgsnio? Paaiškino, kuo šis jausmas pavojingas

Žmogų matote pirmąkart, tačiau jūsų kūno bei emocinė reakcija į jį – nepaaiškinamai pakylėta. Drugeliai skraido po kūną, akių vyzdžiai išsiplečia, širdis plaka smarkiau ir jaučiatės kapituliavę: įsimylėjau! Ar iš tiesų egzistuoja meilė iš pirmo žvilgsnio, ar tai labiau – miražas, paskatintas holivudinių filmų ir romantinių knygų?..
Pasimatymas
Pasimatymas / 123RF.com nuotr.

Meilė iš pirmo žvilgsnio – įmanoma, teigia womenshealthmag.com kalbinti ekspertai, tačiau įspėja, kad dažniausiai tokiais atvejais meilė supainiojama su objekto geidimu.

„Stiprus fizinis potraukis, vadinamoji seksualinė įtampa, dažniausiai įvardijama kaip „meilė iš pirmo žvilgsnio“. Šie jausmai – tiek fiziniai, tiek emociniai – gali ateiti taip netikėtai ir intensyviai, kad jie palaikomi autentiškais ir tikrais, tarsi tai būtų meilė“, – teigia santykių ir šeimos terapeutė Lauren Barry.

Tad kaip atskirti tikrą meilę nuo aistros ir ar gali tokia meilė iš pirmo žvilgsnio ilgai trukti?

Santykių ekspertai sutaria, kad meilė iš pirmo žvilgsnio dažniausiai kyla iš fizinės plotmės ir ji susijusi su stipriu susižavėjimu bei geismu.

L.Barry priduria, kad tikra meilė yra daugiasluoksnė, susijusi su vertybių išsigryninimu, bendru prasmės pajautimu, susižavėjimu, įsipareigojimu, o tokie dalykai ateina tik su laiku, santykiams besirutuliojant. O štai meilė iš pirmo žvilgsnio susijusi su įvairiais fiziologiniais atsakais, dėl kurių mes jaučiamės tarsi tikrai mylėtume.

„Šis fenomenas susijęs su hormonų ir neurotransmiterių veikla smegenyse, kuri gali paskatinti fizinę reakciją, tokią kaip padidėjęs kraujospūdis, prakaitavimas ir „drugeliai“ pilve. Mūsų smegenys tuo metu išskiria „meilės“ hormoną oksitociną, „geros savijautos“ hormoną dopaminą ir laimę skatinantį serotoniną“, – paaiškina santuokos bei šeimos terapeutė Kalley Hartman ir priduria, kad ši hormonų kombinacija mus skatina jaustis euforiškai, aistringai, tarsi būtume staiga įsimylėję.

Žinoma, kai smegenys veikiami taip smarkiai, mums sunku mąstyti logiškai ir matyti bendrą vaizdą. Pagal halo efektą, tiems žmonėms, kurie mus traukia, mes esame linkę priskirti pozityvesnių savybių. Žodžiu, žvelgiame į juos perdėtai romantizuotai, nematome jų trūkumų.

K.Hartman priduria, kad šis staigus, stiprus jausmas skatina imtis veiksmų čia ir dabar, užuot ramiai sėdėjus ir apmąsčius, ką iš tiesų jaučiame tam žmogui, koks jis yra ir t. t. Tai gali netgi paskatinti imtis kardinalių veiksmų, kurių nebūtų, jei nepatirtume tiek intensyvių emocijų vienu metu. Tarkim, galite panorėti staigiai tuoktis su vyru ar moterimi, kurį(-ią) ką tik sutikote bare, nes manote, kad tai likimo siųstas žmogus.

Kiti minėto portalo kalbinti ekspertai taip pat svarsto, kad veikiausiai žmonės, manantys, jog patyrė meilę iš pirmo žvilgsnio, tiesiog negeba jos atskirti nuo fizinio potraukio, aistros ir klaidingai jam uždeda emocinį, gilių jausmų atspalvį. O juk tikroji meilė yra daug daugiau nei tik fizinė trauka.

Tiesa, ekspertai teigia, kad ir tokį susižavėjimą, palaikytą meile, galima išrutulioti į tikrą meilę, tik tam reikės dėti pastangų, kaip ir kiekvienuose santykiuose. „Drugelių“ pilve nepakaks, netgi pastebima, kad vien fizine trauka grįsti ryšiai kuria papildomų konfliktų.

Apibendrinant, norint tikros meilės, reikia abipusiai stengtis sukurti gilų, tvirtą ir ilgalaikį tarpusavio ryšį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis