Įskaudinote savo partnerį? 10 patarimų, kurie padės susitaikyti

Kartais santykiuose galite įskaudinti savo partnerį ne todėl, kad esate baisus žmogus, o todėl, jog tiesiog esate žmogus. Atsižvelgdami į savo skirtumus, turite žinoti, ką daryti taip atsitikus, jei norite, kad santykiai klestėtų net po sunkių periodų.
Pora
Pora / 123RF.com nuotr.

Kita vertus, gali būti sunku įveikti jaučiamą nuoskaudą. Gali būti dar blogiau, jei jus įskaudino žmogus, kurį tikrai mylite ir skyrėte laiko bei energijos santykiams su juo užmegzti. Kad išvengtumėte visam gyvenimui likusių randų, turite sužinoti, kaip įveikti tokias nemalonias akimirkas, rašoma „Marriage“.

Toliau rasite patarimų, kaip susigrąžinti savo partnerio širdį ir pasitikėjimą, jeigu jį įskaudinote.

123RF.com nuotr./Pora
123RF.com nuotr./Pora

1. Suteikite partneriui erdvės

Vienas sunkiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti įskaudinus partnerį, yra suteikti jam erdvės. Šiuo metu jums gali kilti pagunda visur jį sekti, siųsti nesibaigiančias žinutes arba reikalauti dėmesio.

Iš tiesų dažniausiai tai, ką reikia daryti, kai įskaudinate žmogų, yra suteikti jam šiek tiek erdvės. Jūsų partneris gali norėti pabūti vienas ir išsiaiškinti tam tikrus dalykus.

Užuot jį persekioję, atsitraukite į šalį ir leiskite partneriui žinoti, kad norėtumėte turėti galimybę su juo pasikalbėti ir viską ištaisyti.

2. Skirkite dėmesio

Kai partneris skirs jums dėmesio, kurio prašėte, įsitikinkite, kad ir jūs atsakote tuo pačiu. Dėmesio rodymas parodo, kad žinote, jog jis yra žmogus ir turi teisę į savo nuomonę, kad ir kokia stipri ji būtų.

Kai įsitrauksite į pokalbį, paraginkite pasikalbėti apie tai, kaip dėl savo veiksmų jautėtės. Laikykite visus dėmesį blaškančius dalykus nuošalyje. Šiam pokalbiui galite išjungti telefoną arba padėti jį atokiau.

Paskutinis dalykas, kurio norite, tai, kad jūsų partneris jaustųsi taip, tarsi neskiriate jam viso savo dėmesio.

3. Pripažinkite partnerio jausmus

„Mane įskaudino tai, ką praėjusią savaitę draugų akivaizdoje apie mane pasakei“, – sako jūsų partneris.

„Nesuprantu, kodėl tau turėtų būti skaudu. Tai buvo tik mažas pokštas“, – atsakote.

Tai nėra tinkamas būdas, kaip po įskaudinimo parodyti žmogui, kad jį mylite. Viena iš pirmųjų taisyklių – turite norėti ir sugebėti pripažinti partnerio jausmus. Supraskite jį, net jei manote, kad tai, ką sako, nėra teisinga.

Užuot bandę sumenkinti emocijas, leiskite suvokti, jog išgirdote, ką pasakė, ir kad partnerio jausmai yra pagrįsti.

4. Prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus

Bandymas suversti kaltę dėl savo veiksmų kitam žmogui reiškia neatsakingumą, o jūs nenorite, kad partneris susidarytų klaidingą įspūdį. Atsispirkite norui pateisinti savo veiksmus.

Kartu nebandykite kaltinti partnerio dėl savo veiksmų. Nesakykite: „Aš nebūčiau taip pasielgęs, jei tik tu būtum tylėjęs.“ Vietoje to jau dabar prisiimkite visą atsakomybę už savo veiksmus.

Tą padaryti gali būti sudėtinga, tačiau šis veiksmas gali iš karto pagerinti jūsų santykius. Jūsų partneris turi būti užtikrintas, kad yra su žmogumi, kuris gali pripažinti savo netinkamą elgesį.

5. Nuoširdžiai atsiprašykite

Visa jūsų kūno kalba turėtų rodyti, kad apgailestaujate tiek, kiek išreiškiate žodžiais. Pavyzdžiui, nesakykite „atsiprašau“ išskėstomis rankomis arba su sarkastiška šypsena veide. Nuo žmogaus kūno kalbos gali priklausyti, ar jo atsiprašymas bus priimtas.

Ką sako jūsų veidas, kai atsiprašote? Partneris šypseną gali suprasti kaip ženklą, kad jūsų atsiprašymas yra netikras. Atsiprašymą paprastai lydi niūrus žvilgsnis, keli nuoširdūs žodžiai ir nuleisti pečiai.

Vėlgi, tikėkitės, kad jūsų partneris priims jūsų atsiprašymą tik po tam tikro laiko. Vadinasi, atsispirkite pagundai prašyti jo atsakymo iš karto. Nereikalaukite, kad po jūsų atsiprašymo jis ką nors pasakytų. Pasirinkimas atsakyti ar tylėti priklauso nuo jo paties.

6. Pasiteiraukite, ko jam reikia

Po kiekvienu sužeidimu slypi nepatenkintas poreikis. Užuot manę, kad žinote, ko reikia jūsų partneriui, paklauskite. Ką turite padaryti, jog parodytumėte jam, kad tikrai gailitės? Kaip galite pagerinti santykius judėdami tolyn?

Užuot manę, kad žinote, ko reikia jūsų partneriui, paklauskite.

Pasakykite partneriui, jog jis gali būti su jumis visiškai sąžiningas ir kad padarysite, ką galite, jog viską ištaisytumėte.

7. Nelaikykite savyje partnerio žodžių

Žmonės gali elgtis keistai, kai jiems skauda, ir jūsų partneris nėra išimtis. Įskaudinti žmonės gali pykti, vadinti jus nelabai gražiais vardais ar net prašyti, kad laikytumėtės nuo jų atokiau visiems laikams. Pasiruoškite tam ir būkite pasirengę atleisti.

Vis dėlto jei partneris pasakė ką nors, kas jus pernelyg skaudina, atkreipkite į tai dėmesį ir leiskite suprasti, kaip jų žodžiai jus paveikė.

8. Stenkitės nepereiti iš karto prie sekso

Seksas po konflikto daugeliui pragarą išgyvenančių porų gali suveikti gydančiai. Vis dėlto per ankstyvas seksas gali sukelti sunkumų, nes jis yra tarsi pleistras, kuriuo užklijuojama žiojėjanti žaizda. Tai, kad jos nematyti, dar nereiškia, kad žaizda užgijo.

Per ankstyvas susitaikymo seksas gali būti net tam tikra atidėliojimo forma. Problema išlieka, bet jūs renkatės lengvą išeitį. Skaudulys ima pūliuoti ir kada nors ateityje gali sprogti.

123RF.com nuotr./Ginčas
123RF.com nuotr./Ginčas

9. Parodykite pastangas būti geresniu žmogumi

Sąmoningai pradėkite dirbti, kad parodytumėte partneriui, jog tampate geresniu žmogumi. Dabar, kai nustatėte pirminę kivirčo priežastį, pasižadėkite, kad įrodysite jam, jog daugiau to nedarysite. Čia svarbūs jūsų veiksmai.

Jei partneris supyko todėl, kad pamiršote svarbią dieną, pasiryžkite kitą kartą, kai ateis tokia diena, ją atšvęsti. Jeigu įsižeidė dėl to, kaip elgėtės su juo viešumoje, pasižymėkite mintyse, jog kitą kartą išeidami kartu parodysite, kaip juo didžiuojatės.

Jūsų veiksmai kalba garsiau nei visi jūsų ištarti žodžiai.

10. Įtraukite kitus žmones

Kartais jums gali prireikti kitų žmonių įsikišimo, jog sutvarkytumėte tai, kas sugedę. Apsvarstykite galimybę pasikalbėti su artimiausiais partnerio draugais ar patikimais šeimos nariais, kad jie padėtų pasikalbėti jūsų vardu. Jei sutuoktinis sutinka, galite išbandyti ir santykių terapiją.

Tai gali padėti jums įsigilinti į bet kokio iššūkio, kurį galite patirti santuokoje, šaknis ir rasti ilgalaikius sprendimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis