- Kartais vyrui reikia ne vieną kartą pakartoti, kad šis pokalbis nėra kaltinimai jam. Dalis vyrų nešioja savyje didelius kaltės jausmo klodus ir bet kokį moters norą pasikalbėti priima kaip kaltinimus jam.
- Neaiškinkite vyrui nieko ir nepatarinėkite tol, kol jis pats paprašys patarimo. Galite pasiūlyti pagalbą, tačiau stebėkite, ar jis ją priima, ar atstumia. Jūsų reikalas yra išsakyti, kokia yra problema, kokios galimos pasekmės, ir paprašyti vyro, kad jis rastų būdų, kaip tai sutvarkyti.
- Pokalbiai gali nepavykti, vyras gali negirdėti, ką sakote, nesusitvarkyti su pavydo ir baimės jausmais, ir jųdviejų pora gali iširti. Kuo greičiau susitaikysite su galimomis skyrybomis, tuo ramiau kalbėsite su vyru ir tuo mažiau stengsitės sukontroliuoti jį arba situaciją, taigi bendravime bus mažiau įtampų, kalbėsite atviriau ir konkrečiau, nesistengdama sušvelninti ar užglaistyti. Susitaikykite su skyrybomis, o tada padarykite viską, kas Jūsų rankose.
Viena iš gyvenimo pamokų yra paleisti kitą žmogų, jei judviem nepakeliui, užuot vertus jį gyventi ir elgtis taip, kaip norisi Jums.
Tai, ką papasakojote apie savo vaikiną, yra jo asmeniniai klausimai ir jam pačiam reikia ieškoti atsakymų į juos.
Klaida, kurią padaro moterys, yra imti viską į savo rankas, pirkti vyrui knygas, ieškoti konsultantų, siuntinėti straipsnius susijusiomis temomis ir t. t.
Tokios „pastangos“ padaro daugiau žalos negu naudos. Prieš stengdamasi padėti vaikinui, įvertinkite, ar norite padėti jam dėl jo paties, nepriklausomai nuo to, kaip baigsis santykiai, ar dėl savęs, nes susitvarkius vyro situacijai, nereikės skirtis, jausitės geriau ir turėsite tai, ko norite. Viena iš gyvenimo pamokų yra paleisti kitą žmogų, jei judviem nepakeliui, užuot vertus jį gyventi ir elgtis taip, kaip norisi Jums.
Žemos savivertės, nevisavertiškumo klausimus pora gali padėti vienas kitam apsitvarkyti. Vien šito neužteks, tačiau kaip priedą galite pabandyti padaryti vieną pratimą.
Tai yra komplimentų ir dėkingumo pratimas, kurį rekomenduojame atlikti bent porą savaičių kiekvieną dieną. Galite jį daryti ir per atstumą susiskambinę, ar, blogiausiu atveju, raštu.
Sutarkite laiką (jei kalbėsitės) arba įsipareigokite vienas kitam parašyti po du dalykus pasirinktinai: du komplimentus, du dėkingumus, vieną komplimentą ir vieną dėkingumą.
Komplimentų ir dėkingumo sakymo taisyklės yra tokios:
- Nepersistenkite galvodami ką nors ypatingo.
- Nebijokite kartotis.
- Būkite nuoširdūs ir sakykite tik tai, ką tikrai galvojate, nesistengdami „įtikti“, bandydami įsivaizduoti, ką kitas nori girdėti ir t. t.
- Komplimentas reiškia pagyrimą už tai, kas patinka išvaizdoje, elgesyje, pasaulėžiūroje, veiksmuose. Dėkingumas yra padėka už rūpestį, paslaugas, dėmesį, žodžius. Nesistenkite klasifikuoti to, ką sakote. Svarbiausia yra intencija pasakyti vienas kitam kažką gražaus, šilto, nuoširdaus.
- Įsiklausykite į vienas kito sakomus komplimentus ir padėkas. Priimkite juos. Neskubėkite kuo greičiau, mechaniškai, pasakyti savo dalį ir užbaigti pratimą. Padarykite iš pratimo nedidelį tarpusavio ritualą ir pasimėgaukite dėmesiu bei šiluma, kurią vienas kitam duodate.
- Šis pratimas gali išmokyti judu sakyti vienas kitam daugiau šiltų žodžių ir užgydyti dalį vidinių žaizdų.
Vaikino pasitikėjimo Jums nereikia užsitarnauti, kadangi nepadarėte nieko, kad jį prarastumėte. Geriausia, ką galite padaryti, tai atvirai kalbėtis su vaikinu ir palaikyti jį, jei vaikinas pradės ieškoti, kaip jam reaguoti ramiau ir kaip susitvarkyti dalį pavydo bei baimių.
Nevenkite pasakyti jam, kad norite būti kartu, kad jis pirmas žmogus, kurį nuoširdžiai norite turėti savo gyvenime, kad palaikysite jį ir tikite juo. Tačiau taip pat būkite atvira tuo, kad toliau tęsiantis jo pavydo ir nepasitikėjimo protrūkiams, negalėsite būti poroje.
Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kas labiausia trukdo šeiminiam gyvenimui ir darnai?
Jums gali tekti apsišarvuoti kantrybe, kadangi net aktyviai ieškodamas pagalbos ir atsakymų, vaikinas neužsigydys visų žaizdų per kelias dienas. Tai dar viena priežastis, dėl ko negalima atidėlioti pokalbių – nuraminti pavydą ir baimę būti išduotam prireiks laiko, o jei pradėsite kalbėti tada, kai jau nebeturėsite kantrybės, Jums neužteks geranoriškumo ir jėgų palaikyti vaikiną.
Sėkmės Jums!
DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.
P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!