Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kad santykiai neatšaltų? Atgal į pasimatymus!

Susipykus šeimoje nei vienas nenori pirmas pradėti taikytis, nes bijo ar nesijaučia kaltas. Ir nesvarbu, ar tai sutuoktinis, ar vienas iš tėvų, o gal brolis ar sesuo – visi norime jaustis teisūs ir laimėti. Tačiau tam, kad santykiai ne nutrūktų, o išliktų bent jau pakenčiami, kažkuris vienas vis tiek turi žengti šį žingsnį. Jei pastebite, kad jūsų šeimoje besiklostantiems santykiams būdingi akligatviai, pavyzdžiui, nesikalbate ilgesnį laiką, imkitės iniciatyvos. Yra keletas žingsnių, kurie gal ir neišspręs esminių santykių problemų, bet bent jau padės jų nebegilinti ir neaštrinti.
Pora.
Pora. / 123RF.com nuotr.
  • Rūpinkitės savo santykiais. Sveiki ir gyvybingi tarpusavio santykiai yra tokie, kai žmonės kalbasi: išsako savo poreikius ir išreiškia nepasitenkinimą, bet kartu ieško sprendimo būdų. Tai yra aktyvus ir nuolatinis darbas, kuriam reikia abipusių pastangų. Santykiai neatsiranda iš niekur – jie tvirtėja pažįstant žmogų ir stengiantis vienam dėl kito.
  • Skirkite pasimatymus. Kai tik žmonės pajunta, kad smagu leisti laiką kartu ir mėgautis vienam kito draugija, pokalbis mezgasi natūraliai. Todėl svarbu reguliariai (kartą per savaitę ar per mėnesį) skirti vienas kitam pasimatymus ir daryti tai, kas įdomu ir malonu.
  • Atraskite dominančių pokalbio temų. Laimingos ir nelaimingos poros gyvenime susiduria su tomis pačiomis problemomis. Skirtumas tas, kad laimingi partneriai randa būdų kalbėtis apie tai, kas rūpi. Ši taisyklė galioja ir sutuoktiniams, ir draugams, ir kitiems šeimos nariams. Verta atrasti tokių temų, kurios įkvepia, yra teigiamos, praturtinančios ir abiem reikšmingos.
  • Raskite naujų bendrų pomėgių. Greičiausiai žmones vėl sujungia kokia nors bendra veikla, pavyzdžiui, kelionė, sportas ir pan. Tyrimai rodo, kad nauja veikla kelia susidomėjimą ir bendradarbiavimą. Kai žmonės ką nors daro dėl bendro tikslo, jie neišvengiamai pradeda kalbėtis.
  • Skirkite laiko kitam žmogui. Tam, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į kitą žmogų, pasirūpinkite, kad niekas jums netrukdytų: išjunkite kompiuterį, televizorių, atidėkite į šoną telefoną, vaikus nuvežkite pasisvečiuoti pas senelius ir pan. Tebūnie viena kita valanda skirta tik tam žmogui.

Raskite laiko savo artimiesiems, ir tikėtina, kad santykiai klostysis palankiai ir jų netemdys spengianti tylos siena.

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ pradėjo iniciatyvą „Rask laiko pokalbiui“, kuria skatinama atrasti daugiau laiko bendravimui ir skirti jį savo artimiausiems žmonėms. Iniciatyvos partneriai – „Žmogaus studijų centras“ ir žurnalas „Psichologija Tau“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų