Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kai kas nors flirtuoja su jūsų partneriu?

Norisi tikėti, jog daugelis žmonių, kurdami artimus santykius, būna ištikimi vienas kitam. Tačiau nė vienas mūsų nėra apsaugotas nuo netikėtų jausmų kitam. Net tada, kai atrodo santykiai yra kloti rožėmis, trečias asmuo gali įnešti tikro chaoso.
Flirtas
Flirtas / Fotolia nuotr.

Vienas iš būdų, kai žmonės gali pradėti vienas kitą traukti, gali būti trečiosios šalies įsikišimas. Pavyzdžiui, jūs per vestuves sėdite kartu su bendru poros pažįstamu žmogumi, ir staiga jis pradeda kalbėtis su jūsų antrąja puse, tačiau jūs tame pokalbyje nedalyvaujate ir atsiduriate už tam tikros ribos.

Jūs jaučiatės kiek nepatogiai, nors greičiau esate susierzinę, kai jūsų partneris ir nauja persona tęsia intensyvų pokalbį neatsiplėšdami vienas nuo kito. Nors negalite girdėti, apie ką jie kalbasi, atrodo, kad tai labai asmeniška. Jūs išgirstate savo vardą paminėtą pokalbyje, skubų naujojo draugo mestą žvilgsnį į jus, ir matote kaip porelė vėl nugrimzta į gilų pokalbį.

Kuo ilgiau tai tęsiasi, tuo labiau sudirgę jaučiamės ir negalime džiaugtis nuostabiu vestuviu įvykiu. Tarsi žinome, kad kvaila pavydėti, nes viskas, ką jie daro, – tai tik kalbasi, tačiau nesunku pajausti, kad partneris yra susižavėjęs nepažįstamosios dėmesiu. Juokas, kikenimas viską dar labiau paaštrina.

Niekas nepaneigs, kad ego kyla kaip ant mielių, kai su mumis elgiasi maloniai, laiko linksmomis, seksualiomis ir protingomis. Tačiau kai į tokią poziciją atsistoja jūsų partneris ir mėgaujasi maloniu dėmesiu, efektas būna erzinantis. Nes jeigu nelaikėte savęs pavydžia asmenybe ir žinote, kad galite pasitikėti savo mylimuoju, kodėl jaučiate tokį liūdesį ir susierzinimą? Ar tai nesaugumo jausmas? O gal partneriui taip nuobodu ir liūdna su jumis, kad kitas žmogus jam atrodo geresnė kompanija?

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl šiuolaikiniai santykiai taip greitai išyra? Esame karta, kuri nemoka beprotiškai mylėti

Iš vienos pusės galima sakyti, kad tai iššūkis jūsų požiūriui, tiksliau, savinimuisi – juk taip dažnai esame linkę savintis savo mylimus žmones. Vienas kito vertinimas, kaip savaime suprantamo dalyko, sukelia nepasitenkinimą, jeigu ne išsiskyrimą. Kai matote savo partnerį nušvitusį ir laimingą pokalbyje su kitu žmogumi, tai gali būti ir ženklas, kad metas kažko imtis ir jį „susigrąžinti“.

Tačiau jeigu jūsų pavydas turi kur kas realesnį pagrindą, pavyzdžiui, įsimaišiusiai trečiai pusei pavyksta nuvilioti mylimąjį, kuris tampa neištikimas. Net jeigu mylimasis neinicijavo išdavystės, negalite kaltinti tik to svetimo žmogaus. Pietų Alabamos universiteto psichologė Keri Johns kelia klausimus apie tai, kaip įveikti kaltės ir išdavystės jausmus bei judėti link atleidimo. Tyrimo subjektas šiuo atveju buvo neištikimybė, o ne buvimas trečiojo asmens įtakos mylimajam auka. Tačiau esmė slypi tame, kaip susidoroti su tokio tipo neištikimybe ir jos pasekmėmis.

Nes jeigu nelaikėte savęs pavydžia asmenybe ir žinote, kad galite pasitikėti savo mylimuoju, kodėl jaučiate tokį liūdesį ir susierzinimą? Ar tai nesaugumo jausmas?

Tyrėjai atleidimą išskirstė į pozityvius ir negatyvius aspektus: pirmuoju atveju pozityvus atleidimas yra toks, kai į partnerio veiksmus žvelgiame be pykčio ir įsižeidimo. Negatyvus atleidimas, arba tiksliau neatleidimas, – tai keršto ieškojimas, neramumų kupinas emocinis gyvenimas, vadinasi, to atleidimu nepavadintume, nes sunaikinama bet kokia kito šanso galimybė.

Galimybė rinktis pozityvų atleidimą priklauso nuo neištikimybės prigimties. Pavyzdžiui, jūs galite nutraukti tą erzinantį pokalbį per vestuves, nes įkyri trečioji pusė kišasi ne į savo reikalus ir trukdo jums džiaugtis vakaru su savo partneriu, kuris tiesiog daugiau mažiau būdamas mandagus palaiko pokalbį.

Negatyvus atleidimas – tai kur kas sunkesnis kelias, kuris gali būti įveikiamas tik tada, kai priimsite savo neigiamas emocijas su atidumu: jūs galite atleisti savo partneriui ir sau už tuos neigiamus jausmus, pripažinus juos ir susidūrus akis į akį. Jūs taip pat neturite atsiprašyti savo partnerio, tačiau per dėmesingą įsisavinimą galite būti labiau empatiški, atsakingi ir gebantys susidoroti su negatyviomis emocijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Olegas Lapinas: „Neištikimos moterys pas savo vyrus dažniausiai negrįžta“

Visgi, ką daryti, kai jūsų partneris flirtuoja? Išvada tokia: kai jūsų partneris yra flirto „auka“, geriausia būtų pripažinti savo jausmus, kurie kyla – pyktį ar susierzinimą, ir jokiu būdu jų neslopinti. Mylimojo kaltinimas šioje situacijoje taip pat nėra geriausias sprendimas. Nekaltas flirtas gali tęstis tol, kol sukelia jūsų pyktį ir susierzinimą, o štai sudėtingesniais neištikimybės ir išdavystės atvejais atleidimas gali atkeliauti tada, kai jūs pripažinsite savo jausmus. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų santykiai tęsis, asmeninis pasitenkinimas priklauso būtent nuo dėmesingo įsisavinimo tokioje sudėtingoje situacijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?