Kaip rašo portalas „Psychologies“, juk dažnai mes sulaukiame nenuoširdaus pagyrimo, kuris asmenybės vystymuisi nieko neduoda. Tinklaraštininkas Scottas Youngas dalijasi patarimais, kaip kalbėtis atvirai.
Baiminatės kritikos ir tai, jog aplinkiniai atmes jūsų idėjas? Žmonės nėra linkę atvirai išsakyti savo nuomonės dėl kelių priežasčių. Pirma, jie bijo sugadinti santykius, antra, nori jus palaikyti, paremti, trečia, patys net nesuvokia, kad meluoja. „Šventas melas“, kuris gelbėja, nebūtinai yra įžūli apgaulė.
Tačiau kaip sulaukti sąžiningo aplinkos vertinimo? Kaip sulaukti tiesos žodžių iš žmonių, kurie jums malonūs ir kuriais jūs tikite?
1. Priimkite kritiką
Neliaupsinantys komentarai liūdina, tačiau jeigu jūs norite kažką pagerinti (savo asmenines savybes ar projektą, ties kuriuo dirbate), tos pastabos gali būti ypač vertingos.
Taip, ne visi pastebėjimai yra teisingi, didieji kritikai taip pat gali klysti. Tačiau jūs leiskite jiems suprasti, kad esate pakantūs kritikai ir neužsidegsite aršumu, tuomet greičiausiai aplinkinių nuoširdumo laipsnis jūsų atžvilgiu tik padidės.
2. Pateikite tikslius klausimus
Štai keli klausimai, kurie jums padės įžvelgti tiesą net po tų žmonių užleista saldybės ir meilumo skraiste:
- Kas jums labiausiai nepatiko (mano pasirodyme, mano sukurtame produkte, naujame įvaizdyje)?
- Ką reikia padaryti, kad mano geras projektas taptų geriausiu?
- O jūs ar tai pirktumėte? Jei ne, kodėl?
3. Skaitykite tarp eilučių
Kreipkite dėmesį į tai, kas buvo nepasakyta, būkite dėmesingi detalėms, kurios nebuvo paminėtos. Pavyzdžiui, jūs rašote kulinarijos tinklaraštį – ar jūsų draugai gamina pagal jūsų receptus?
4. Skleiskite savo idėjas forumuose
Forumai – tai būdas gauti atgalinį ryšį be jokio asmeninio kontakto. Virtualybė mus atpalaiduoja, išlaisvina: jei jūs nepatinkate žmonėms, jie taip ir pasakys. Jums teks susidurti su netaktu, karštakošiškumu ir stereotipiniu mąstymu. Tačiau tai gerai: pasaulis bus jums negailestingas, taigi rožiniai akiniai yra tik kliūtis kelyje į sėkmę.
5. Paisykite ne žodžių, o darbų
Jei draugas ar pažįstamas nenori pirkti ar reklamuoti jūsų produkto, gali būti, kad jis yra ne itin geros muomonės apie jį. Tad neklausykite pagyrų, o žiūrėkite darbų!
6. Kreipkite dėmesį į rezultatus, o ne į artimųjų patarimus
Geriausią nuomonių mozaiką sudėlioja įvairių žmonių pastabos, o ne vien artimųjų liaupsės ir paskatinimas.
Norite sužinoti, ar gerai rašote, esate kūrybingas? Pardėkite rašyti tinklaraštį arba sugalvokite romaną. Ir parašykite. Norite sužinoti, ar žmonėms patinka tai, ką kuriate? Pradėkite pardavinėti ribotu tiražu.
7. Susiraskite žmogų, kuris bet kokiomis aplinkybėmis pasakys jums tiesą
Jūs galite rinktis. Apsispręskite, kas jums naudingiau – pagyrimas ar sąžiningas komentaras? Pagyrimas pakelia nuotaiką, kuomet rezultatai nėra tokie svarbūs. Koks skirtumas, ar gerai perkami jūsų gaminiai, jei tas pomėgis atneša jums tiek džiaugsmo?
Tačiau kai jums svarbu pasiekti užsibrėžtą tikslą, sąžiningas vertinimas tiesiog būtinas. Jis ne tik „kala“ per savimeilę, bet ir moko dirbti su savimi, tobulinti asmenines savybes.