Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kada intymių santykių geriau atsisakyti

Vienintelis dalykas, kuris retkarčiais gali sutrikdyti sklandų intymų gyvenimą, yra sveikatos sutrikimai. Tačiau medicinos mokslas sparčiai žengia į priekį ir tai, kas vakar medikų buvo draudžiama, šiandien netgi rekomenduojama. Tad išsiaiškinkime, kada iš tikrųjų galima mylėtis, kada ne.
Kada intymių santykių geriau atsisakyti
Kada intymių santykių geriau atsisakyti / Fotolia nuotr.

Kritinės dienos

Anksčiau medikai buvo kategoriški šiuo klausimu: jokių lytinių santykių per mėnesines! Antraip moteris rizikuoja pasigauti kokią nors infekciją ar uždegimą. Šiuolaikiniai gydytojai atlaidesni, o kai kurie netgi tvirtina, kad seksas mažina menstruacinius pilvo, galvos skausmus, teigiamai veikia moters psichiką. Taigi ar mylėtis per kritines dienas – tai jūsų pačios reikalas. Tiksliau – judviejų su partneriu. Jeigu tai nė vienam nekelia jokio fizinio, psichologinio, estetinio ar kitokio diskomforto, nesikerta su pažiūromis, kas uždraus? Beje, nereikėtų pamiršti: retkarčiais pasitaiko atvejų, kai moterys pastoja ir santykiaudamos per mėnesines, mat spermatozoidai moters organizme gyvybingi išlieka keletą dienų.

 

Lytiniu keliu plintančios infekcijos

Mikoplazmozė, chlamidiozė, ureoplazmozė, gardnereliozė... Kai gydotės bet kokią lytiniu būdu plintančią infekciją, nuo intymių santykių rekomenduojama susilaikyti. Jei negalite, tuomet partneris tegul naudoja prezervatyvą.

 

Moteriškos bėdos

Intymius santykius verčiau atidėti geresniems laikams, jei sergate:

♦ cistitu (šlapimo pūslės uždegimu). Beje, aktyvus seksas netgi gali sukelti šios ligos, medikų dar vadinamos „medaus mėnesio cistitu“, paūmėjimą. Apskritai lytiniai santykiai yra vienas iš rizikos veiksnių šlapimo takų infekcijai išsivystyti. Pastebėta, kad cistitu dažniau serga tos moterys, kurios itin dažnai mylisi, kurių makštis pernelyg sausa ir jos nenaudoja lubrikantų, taip pat moterys, kurios pasimylėjusios ilgai nesišlapina arba mylisi su pilna šlapimo pūsle;

♦ gimdos priedų uždegimu. Sergant gimdos gleivinės uždegimu (endometritu) ar gimdos priedų uždegimu, lytinis aktas gali būti skausmingas. Be to, kol gydotės šias ligas, makšties gleivinė yra ypač jautri, tad ją lengva pažeisti ir sukelti didesnių komplikacijų. Verčiau pirmiau visiškai pasveikti ir jau tada mėgautis artumu;

♦ kolpitu (makšties gleivinės uždegimu). Kai gydoma ši liga, lytiniai santykiai griežtai draudžiami.       

 

Chirurginės operacijos

♦ Po operacijos, ypač pilvo, dubens srities, gydytojai paprastai nurodo, kada vėl galima pradėti intymų gyvenimą. Dažniausiai, jei nekyla kokių nors komplikacijų, po 2–4 savaičių.

♦ Po tokių operacijų apskritai pirmuosius mėnesius patariama mylėtis lėčiau, atsargiau, pozomis, nereikalaujančiomis fizinių pastangų.

♦ Verta pridurti, kad gimdos operacija nėra priežastis visai atsisakyti sekso. Netgi po gimdos pašalinimo nedraudžiama mylėtis. Maža to, ši operacija neturėtų varžyti psichologiškai: partneris nepajus jokių fizinių pokyčių.

 

Nėštumas

♦ Artumo akimirkomis patiriama palaima itin palankiai veikia vaikelio būklę. Apriboti arba visiškai nutraukti intymiuosius santykius derėtų, jei iškyla persileidimo, placentos atsiskyrimo, amnionito ir kitų nėštumo patologijų pavojus, taip pat jei moteris nešioja daugiau nei vieną kūdikį, po lytinių santykių kraujuoja.

♦ Jei esate visiškai sveika, nėštumas nekomplikuotas ir trokštate intymumo, mylėkitės – tai nedraudžiama. Nebent tai prieštarauja jūsų pačios įsitikinimams, tačiau tai jau kita pokalbio tema. 

♦ Dar vienas dalykas: ilgą laiką medikai tvirtino, kad dvi savaites iki numatomos gimdymo dienos verčiau susilaikyti nuo sekso, mat jis gali sukelti priešlaikį gimdymą. Tačiau prieš kelerius metus surinkti ir paskelbti Ohajo universiteto medicinos centro mokslininkų duomenys skelbia, kad intymūs santykiai tam neturi jokios įtakos.

 

Po gimdymo

♦ Jei gimdymas vyko be komplikacijų, mylėtis galima jau po 4–5 savaičių. Tai medikų rekomendacijos, kurių nebūtina aklai laikytis. Niekas kitas geriau už pačią nežinos, kada vėl atnaujinti intymų gyvenimą. Geriausia tai daryti tada, kai gerai pasijusite ir fiziškai, ir dvasiškai, o svarbiausia – vėl pajusite geismą.

♦ Natūralu, kad pirmosiomis savaitėmis geismo nebus nė kvapo: juk pavargstate, neišsimiegate, pabudusi motinystė verčia nuolat galvoti ir rūpintis mažyliu ir pan. Be to, po gimdymo organizmas patiria tam tikrą stresą – persitvarko hormonai, verčiantys svyruoti nuotaikas, dėl to lytinis potraukis daugeliui moterų taip pat būna silpnas.

♦ Makšties sienelės po gimdymo kurį laiką būna jautresnės, todėl sueitis gali būti skausminga ir nemaloni. Jei vargina makšties sausumas, vaistinėje galite nusipirkti drėkinamojo makšties kremo. Jei vis tiek skauda, vertėtų pasitarti su gydytoju – gal blogai gyja tarpvietė? Svarbiausia, nekentėkite, pasikalbėkite apie tai su vyru.

♦ Jei mylėdamasi jaučiate makšties laisvumą, neišsigąskite – makšties raumenys per gimdymą pernelyg išsitempė. Per metus viskas vėl bus kaip buvę. O jei pradėsite mankštintis, raumenys sustangrės dar greičiau. Labai veiksmingas yra Kegelio pratimas: kelis kartus per dieną sutraukinėkite makšties raumenis tarsi norėdama sustabdyti šlapimo srovę. Jei netingėsite mankštintis, rezultatus pajusite jau po 1–2 savaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs