Kaip bendrauti su giminaičiais, kurių nemėgstate? Patarimai, kurie palengvins gyvenimą

Nutinka taip, kad giminaičiai jumis naudojasi, o jūs nežinote, ką daryti, kad tai liautųsi.
Šeima
Šeima / Vida Press nuotr.

Kaip rašoma „Lifehacker“, čia neliečiami tėvų ir vaikų ar sunkiai sergančių giminaičių, kuriems reikalingas rūpestis, tema ir santykiai. Tačiau visi turime tokių, kurie gyvena kitame šalies krašte, su kuriais matotės ne taip retai, kaip norėtumėte, kurie lenda į jūsų gyvenimą, planus.

Ar galima su jais nutraukti ryšius? Ką daryti, kad gyvenimas palengvėtų?

Kodėl nepavyksta pasakyti „ne“?

Kartais atrodo, kad giminaičių problema – išgalvota. Na, kas trukdo pro ausis praleisti nemalonius žodžius, bjaurų bendravimą ar nekuklius klausimus? Žmonės, kurie tai gali padaryti, jokių problemų su giminėmis neturi. Labiausiai kenčia tie, kurie yra „pernelyg gerai išauklėti ir itin mandagūs“, kadangi jiems į galvą įkalta, jog:

  • jie yra giminaičiai;
  • taip nepriimta;
  • tai nemandagu;
  • su giminaičiais taip negalima elgtis;
  • giminaičiams reikia padėti.

Kur jūsų savivertė ir pasitikėjimas savimi, jeigu negalite praleisti pro ausis nemalonių pastebėjimų?

Pažįstama situacija? Sunku pasakyti, ar verta palaikyti santykius su žmonėmis, kurie jums nepatinka. Jeigu tai vienas kitas kartas per metus, tuomet pakentėti galima, tačiau jeigu bendravimas tampa reguliarus, tuomet tikrai nereikia kankintis. Jokie giminystės ryšiai nėra verti slėpti savo emocijas po giminystės kauke, nes visa tai veda į ligas, prastą fizinę ir emocinę savijautą.

Stebėkite save ir savijautą, nes jeigu po bendravimo jums taip negera, kad vos iškenčiate nepasakę ko nors bjauraus, tuomet darykite išvadas – kaip apsaugoti save nuo tokios savijautos.

Reikia pripažinti, kad jeigu žmogus elgiasi netaktiškai ir negražiai, tai jis pirmasis peržengė visas ribas, todėl mandagus „ne“, tikrai nieko nesugadins, nes nėra ko gadinti. Lengva pasakyti, tačiau kaip padaryti? Viskas priklauso nuo to, ką daro jūsų giminaičiai.

Šantažas

Šantažas šeimoje pasitaiko dažniau nei kine ir gali įgyti pačias įvairiausias formas. Kai jūsų giminaičiai reikalauja kažko mainais dėl savo padėties, tuomet tai šantažas. Pavyzdžiui, teta užrašė jums savo butą, tačiau dėl to tenka „grumtis“ su kitais – tai yra tais, kurie parodys daugiau meilės ir pildys visus jos nurodymus ir užgaidas.

Jeigu jums nepriimtina kęsti giminaičių, kurie jus mano valdantys, išsišokimų, tuomet nekentėkite. Nėra nieko labiau vertingo už jūsų laiką, sveikatą ir sveiką psichologinę būseną.

Meilės reikalavimas

Žmonės, kurie „į mus daug įdėjo“, reikalauja to paties mainais. Pavyzdžiui, giminaičiai prižiūrėjo jūsų vaikus, kai jie buvo maži, tačiau šie užaugo, o dabar giminaičiai atgalios reikalauja meilės, laiko, dėmesio ir rūpesčio.

Tačiau jausmų neįmanoma sukurti, o ir meilė – tai nėra pareiga. Tačiau giminaičiai, negaudami to, ko nori, gali pradėti spausti, sukelti kaltės jausmą, pasitelkti emocinį šantažą.

Čia verta prisiminti žmogiškąjį dėkingumą, vertybes, normas, tradicijas, sąžinę, tačiau jūsų niekas negali priversti pamilti. Todėl tik jūs patys galite nuspręsti, kaip bendrauti su tokiais giminaičiais .

Pagalba ir prašymas paskolinti

„Mes juk giminės“ – taip dažnai užbaigiami įvairūs prašymai: nuo paslaugėlės iki pinigų paskolinimo. Tačiau ar atgausite tai, ką įdėjote? Kai kuriems atrodo, jog užtenka vien to, kad esate giminaičiai – atiduos kada nors (arba ne).

Pavyzdžiui, giminaičiams vis reikia pagyventi jūsų bute, nes jie turi krūvas reikalų. Jie užsibūna, naudojasi viskuo, ką randa jūsų šaldytuve, nieko netvarko, o už nuomą ir visa kita tenka mokėti jums. Kiek ilgai galite tai kentėti? Išspręsti galite tik aiškiai išdėstę taisykles, kurios turi būti naudingos abiems pusėms.

Reikia paskolinti pinigų? Gerai, eikime pas notarą ir viską spręskime remdamiesi įstatymu. Norite, kad padėčiau persikraustyti? Gerai, tačiau po savaitės aš išvažiuoju ir man reikia, kad kelias savaites pasaugotumėte katiną. Tačiau kaip pastebi psichologai, tokie pavyzdžiai nėra sveiko bendravimo būdai. Jie primena tam tikras manipuliacijas, todėl sukelia kur kas daugiau sudėtingų emocijų nei tiesiog pasakius „ne“.

Chamiškumas

Jokie giminystės ryšiai nėra verti slėpti savo emocijas po giminystės kauke, kadangi visa tai veda į ligas, prastą fizinę ir emocinę savijautą.

„Kodėl dar neturi vyro? Kodėl dar be vaikų esate? Juk tavo biologinis laikrodis tiksi! Nusipirkote tokį butą, o arbatos puodeliai ir liko visi prasti.“ Ir taip toliau, ir taip toliau – chamai visada turi ką pasakyti.

Tačiau ir jūs turite ką atsakyti į tokius nepatogius klausimus ir verčiau atsakykite iš karto, kad nereikėtų savo neigiamų emocijų slopinti taip, jog vėliau jos prasiveržtų tikra audra. Užtenka gražiai tarti, jog: „Man nemalonu, kai jūs apie tai klausiate.“ Štai ir viskas – daugiau jokių pasiaiškinimų ar bandymų išsisukti.

Vida Press nuotr./Šeimos pietūs
Vida Press nuotr./Šeimos pietūs

Neprašyti patarimai

Yra labai teisingas posakis visiems, kurie mėgsta patarinėti – patarkite tik tada, kai jūsų prašoma patarimo. Kitu atveju, verčiau nesikiškite į kitų reikalus. Žmones erzina, kai jūs aiškinate, kaip jūs būtumėte padarę, pasielgę ar pasakę.

Į patarimus galima reaguoti įvairiai, pavyzdžiui, tiesiog linksėti galva, nesvarbu pritariate tam ar ne, arba ir patiems juos dalinti. Tačiau užvis geriausia išsiaiškinti, kodėl taip jautriai reaguojate.

Tarkime, giminė vis laukia kada susirasite draugą ir klausinėja, kada pagaliau jūs parodysite giminei išrinktąjį. Jus tai erzina, nes ir pačiai atsibodo vienišas gyvenimo būdas. Kai suvoksite savo vidinius potyrius ir jausmus, bei kodėl jus patarimai taip užgauna, tuomet bus kur kas paprasčiau į juos reaguoti. Pavyzdžiui, daugiau laiko skirti savo laisvalaikiui, savišvietai ir visiems kitiems dalykams, kurie jus džiugina.

Prastas skonis

Tai tam tikra kategorija žmonių, nuo kurių skiriatės kaip diena ir naktis. Tai, kas jums prasta ir nepriimtina, – jiems prabanga ir atradimas, ir atvirkščiai. Ir tokių pavyzdžių galybė – nuo kvailų pasveikinimų feisbuke (nes juk jie labai linksmi), kurie jus erzina, iki kvailų tradicijų, kurių jūs visai nenorite toliau tęsti.

Iš tikrųjų šiuo atveju negalite būti labai griežti, kadangi mūsų skonis labai skirtingas. Atleiskite žmonėms jų nedidelius trūkumus, nes galbūt iš šono jūs jiems atrodote kaip snobas, o tai ne ką geriau.

Ne visi giminaičiai – draugai

Ne visi giminaičiai tokie, nuo kurių norisi bėgti. Netgi atvirkščiai – artimi giminės yra geriausias galėjęs nutikti dalykas, nes tai žmonės, į kuriuos jūs galite atsiremti bet kurią akimirką.

Tačiau jeigu jus labai erzina giminės, tuomet išsiaiškinkite, kodėl. Kas jums trukdo nutraukti patyčias, pasakyti „ne“, kodėl paklūstate svetimoms taisyklėms, išpuoliams? Kur jūsų savivertė ir pasitikėjimas savimi, jeigu negalite praleisti pro ausis nemalonių pastebėjimų? Atsakydami į šiuos klausimus jūs sau padėsite labiau nei giminaičius įrašydami į juodąjį sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai