Kaip išsiskirti protingai? Pataria santykių ekspertė

Kartais santykiai tiesiog neveikia. Jie lyg ir egzistuoja, tačiau iš jų naudos nėra – vienas su kitu būname dėl pačių įvairiausių priežasčių, tačiau jas pavadinti meile yra gana sunku.
Meilė
Meilė / Fotolia nuotr.

Jeigu jaučiate, kad atėjo tas metas, kai tiesiog nebegalite būti kartu, ką daryti, kad išsiskyrimas neaptemdytų judviejų gyvenimo? Santykių ekspertė Kathryn Alice, knygos Love Will Find You autorė, dalinasi savo patarimais.

Išsiskyrimas yra nepatogus ir nemalonus, be to, tai dažniausiai daugeliui tai tampa dramatiška ir nemalonia patirtimi. Todėl pirmiausia užduokite sau klausimą:

Ar aš tikrai elgiuosi teisingai?

Tai lengviausias klausimas, kurį sau galite užduoti, kai įsivaizduojate, kad viskas yra baigta. Be to, sentimentalumas, laikas, kurį praleidote drauge, ar net baimė likti vieniems dažnai kiša koją.

Taigi, sprendimą priimkite tada, kai esate harmoningi, o ne nuliūdę ir kitaip įsiaudrinę. Turite mąstyti aiškiai ir būti susitelkę.

Jeigu turite nors vieną abejonę, taip pat neskubėkite priimti sprendimo. Tiesiog skirkite laiko, kad mintys būtų aiškesnės.

Kaip žinoti, kad atėjo laikas tikrai pasakyti savo partneriui „sudie“?

Štai keli ženklai:

  • Ilgą laiką jaučiatės nelaimingi, atitolę.
  • Santykiuose emocijos jus smukdo, o ne kelia aukštyn.
  • Antroji pusė nėra tai, ko norėjote, ir stengiatės padaryti jį tokį, kad įtiktų jums, paprasčiau tariant, pakeisti ir padaryti sau patogų.
  • Santykiai yra labai dramatiški, ir jūs jaučiatės išsekę, pavargę ir nelaimingi.

Kaip skyrybos paveiks karjerą, šeimą, vaikus, verslą?

Viskas priklauso tik mūsų. Kaip sako santykių ekspertė: „Kai aš dirbu su žmonėmis, prašau jų susitelkti. Skirti laiko per dieną tam, kad susidorotų su emocijų protrūkiais. Tada visa tai padėti į kampelį galvoje ir susikoncentruoti į darbą, kadangi ne kiekvienas turi prabangą išsiskyrimo emocijoms skirti visą savo laiką.

Aš dirbau su viena vieniša mama, kuri verkdavo duše dėl nenusisekusių santykių. Tada ji nusišluostydavo akis ir pamiršusi nesėkmes rūpindavosi vaikais. Per pietus emociniam protrūkiui skirdavo 10 minučių, o po to ir vėl sugrįždavo į save. Vėliau moteris sutiko nuostabų žmogų ir už jo ištekėjo.“

Kaip viską ištverti?​

Mes esame su kuo nors susiję nuo gimimo, o vėliau, jau suaugus ir susiradus meilę, mes vėl prie kažko „prisisegame“. Dalis mūsų atrodo numirs, jeigu paleisime mylimą žmogų. Tada santykiai atrodo kaip priklausomybė, net jeigu mūsų protas suvokia, kad tai nėra gerai. Su tokiais dirgikliais reikėtų dirbti, kad jie nepavogtų jūsų gyvenimo, ir tam yra skirtos įvairios technikos.

Specialistė pasakoja: „Viena mano klientė negalėjo pamiršti buvusiojo devynerius metus, nors jis jau buvo vedęs kitą. Tačiau tam tikrų technikų pagalba mes sugebėjome pasiekti to, kad ji paleido jau buvusį žmogų ir surado kitą“.

Reikia atkreipti dėmesį, kaip jaučiatės, ir jeigu reikia, kreiptis pagalbos, kad nesigadintumėte savo gyvenimo. Skyrybų metu galima elgtis taip, lyg sirgtumėte – daugiau miegoti, sveikai maitintis, eiti pasivaikščioti ir pan., t.y. leiskite atitrūkti sau nuo buvusio mylimojo ir tuo pačiu neleiskite mintims įsisiūbuoti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pavydas poros santykiuose: kodėl atsiranda ir kaip jį suvaldyti

Kada vėl galite susitikinėti?

Nėra taisyklių, kada turėtumėte vėl pradėti kurti naujus santykius. Juk iš pradžių net sunku įsivaizduoti save su kažkuo kitu. Tačiau jeigu priimsite savo liūdesį ir su juo susitaikysite, tai galite pradėti daryti net po kelių savaičių. Toks išsiblaškymas ir atotrūkis gali būti labai smagūs.

Kai išsiskiriate protingai, išsiskyrimas gali būti visai neskausmingas. Todėl verta pasinaudoti šiomis technikomis, kad matytumėte šviesą ateitį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai