Kaip pasikalbėti apie nevykusį intymumą: 6 taisyklės

Kad ir kaip seksualinis gyvenimas pervertinamas, tačiau jis vis tiek yra sudedamoji santykių dalis.
Pora kalbasi
Pora kalbasi / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Santykiai Seksas

Kai du žmonės myli vienas kitą, jie savo meilę išreiškia įvairiais būdais. Kai kam tai vakarienė žvakių šviesoje, kitam – seksas ir aistringos emocijos. Kartais šioje situacijoje įvyksta nesusikalbėjimų. Tarkime, skiriasi seksualiniai temperamentai, požiūris į lytinius santykius, techniką ir begalė kitų dalykų.

Kokybiškas lytinis gyvenimas, kai abu santykių dalyviai patenkinti, teigiamai veikia ir poros ryšį. O ką daryti, kai vienas iš jų šiose srityje net labai nelaimingas?

Pokalbiui pasirinkite tinkamą laiką ir vietą. Kad ir kaip norėtumėte išvengti neigiamos reakcijos, tai pavyksta ne visada. Tačiau tinkama vieta ir laikas gali sušvelninti reikalą. Savaime aišku, kad geriausia pasirinkti neutralią nuotaiką, kada nėra užgriuvęs kalnas darbų, rūpesčių, esate sveiki ir pakankamai atsipalaidavę. Tokio pokalbio geriau neplėtoti draugų kompanijoje, restorane ar kitose viešose vietose. Geriausia kalbėtis namuose, kur abudu jaučiatės jaukiai, ramiai ir saugiai. 

Tonas. Pokalbis neturi skambėti visame name. Tai reiškia – rinkitės atitinkamą toną, nerėkite, kalbėkite švelniai, nesišvaistykite įžeidžiomis replikomis. Net jeigu esate labai nepatenkinti, negalite menkinti kito žmogaus savigarbos, kad situacija dar labiau neįkaistų. Deja, blogąja prasme. Juk partneris gali likti ir įžeistas, ir įskaudintas, ir nesuprastas. 

Nelaukite. Nelaukite penkerių ar dešimties metų, kad pasakytumėte, kas jūsų netenkina. Mylimas žmogus tik susiims už galvos, manydamas, kad visą tą laiką jam melavote ir nebuvote atviri. Galiausiai dėl nepasitenkinimo intymioje srityje jūs nukentėsite labiausiai. Kad ir kaip jaučiatės nejaukiai, išdrįskite išsakyti savo pageidavimus kuo anksčiau, kol santykiai nėra pasiekę sutuoktuvių stadijos. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 testai: ar sveikos jūsų kepenys, širdis, ar negresia odos vėžys?

Kaip kalbėti? Pradėdami nuo pagyrų ir vėliau švelniai pereidami prie esmės, suduosite kur kas mažesnį smūgį. Pavyzdžiui, „man labai patinka, kai tu darai X, tačiau aš taip norėčiau išbandyti dažniau Y“, tikrai pataikys tiesiai į taikinį. Mylimas žmogus sužinos, ko jūs iš tikrųjų norite ir kam esate pasiruošę.

Jūsų pokalbis ir išsakomos mintys turėtų skambėti taip, kad tai nebūtų smūgis į paširdžius – savigarba šiuo atveju neturėtų nukentėti. Stenkitės išlaikyti aukso viduriuką, nepamiršdami savęs, bet tuo pačiu ir pernelyg nesusireikšmindami. 

Išklausykite savo partnerį ir leiskite jam kalbėti. Seksas – dviejų žmonių reikalas, todėl kaltinti vienam kitą išties kvaila. Jūs turite rasti kompromisą, pasikalbėti apie tai, kas patinka/nepatinka, o ne susipykti, kuris geresnis/prastesnis. Todėl leiskite jam ar jai kalbėti ir įsiklausykite į partnerio pageidavimus ir pastebėjimus. 

Kalbėkitės visada. Paprasčiausi pokalbiai poroms kartais būna neįveikiama užduotis, tačiau niekada nevalia nuleisti rankų. Išdrįskite išsakyti tai, ką galvojate, nes tik nuo to priklauso jūsų santykių ateitis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais