► Beveik nekyla abejonių, kad šiuolaikiniai darbdaviai, ieškodami informacijos apie jus, užmes akį į jūsų profilį, pavyzdžiui, Facebook'e. Tad jei ieškote darbo, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo nuotrauką: geriausia, jei tai bus besišypsantis jūsų veidas, o ne mažai apsirengusi figūra X paplūdimyje.
► Jei jūsų profilio informacija prieinama visiems – dar kartą peržvelkite savo nuotraukas. Iš jų galima spręsti apie žmogaus skonį, akiratį, aktyvumą, finansinę padėtį ir pan. Būsimą darbdavį vargu ar sudomins jūsų kandidatūra, jei nuotraukose jūs nuolat su taure ir cigarete rankoje ir pan. Žinoma, neverta vengti nuotraukų, kuriose esate draugų būryje – tai byloja apie tai, jog žmogus puikiai jaučiasi kolektyve, yra komunikabilus. Taigi tos nuotraukos tiesiog turi būti padorios.
► Jei ieškote darbo, profilio informacija apie jus turėtų būti kuo išsamesnė: ne tik šeiminė padėtis, miestas ir baigta aukštoji mokykla. Reikėtų paminėti savo specializaciją ir darbo patirtį. Be to, informaciją reikėtų pateikti taip, kad ji iškart atkreiptų dėmesį.
► Susiraskite savo profesinių bendrijų puslapius – tada visuomet žinosite, kokia situacija darbo rinkoje, pabendrausite su kolegomis ir jausite, kur ir kokių specialistų reikia.
► Neverta susikurti dviejų profilių – vieno asmeninio, kito – oficialaus. Jūs juk ne šizofrenikė. Ir jums turbūt nėra ko slėpti?..
► Jei turite šeimą, vaikų ir hobį – nenuslėpkite to, nes tai kelia pasitikėjimą jumis. Jei norite, kad jus be vargo surastų, palikite duomenis, kaip su jumis susisiekti: daugeliui patogiau jums skambinti, o ne rašyti.
► Rūpestingai prižiūrėkite savo profilį, t. y. nuolat atnaujinkite informaciją. Jei ieškote darbo – drąsiai apie tai skelbkite ant profilio sienos.
► Jei turite publikacijų specializuotuose žurnaluose, esate pelniusi apdovanojimų, priklausote kokioms nors rimtoms organizacijoms – nesidrovėkite tai paskelbti savo profilyje. Išspausdinote straipsnį populiarioje spaudoje, dalyvavote televizijos ar radijo laidoje? Įdėkite nuorodą. Viskas, kas pabrėžia jūsų profesinius gebėjimus ir nuolatinį tobulinimąsi, yra tik sveikintina.
► Jei ieškote darbo konkrečioje kompanijoje, paieškokite jos profilio socialiniuose tinkluose, įsijunkite į diskusijas, pademonstruokite jose savo puikias profesines savybes. Jei ten bus ieškoma naujų darbuotojų, nemažai šansų, kad prisimins jus.