Nuolat lėkdama, skubėdama, tvarkydama tūkstančius reikalų, priverčiate biologinį savo laikrodį tiksėti greičiau. Sakote, taip gyvendama jaučiatės puikiai? Žinokite, kad anksčiau ar vėliau toks gyvenimo būdas vis tiek ims kenkti. Organizmas nieko nepamiršta, ypač nuolatinės streso būsenos, kuri neišvengiama taip gyvenant. Ką daryti?
1. Apmąstykite, kaip praleidžiate dieną. Ar viskam užtenka laiko? Jausmas, kad jums nuolat trūksta jo, gali būti apgaulingas. Viena vertus, tai kelia savotišką pasididžiavimą – esate gyvenimo įvykių sūkuryje, visiems reikalinga, galbūt netgi nepakeičiama. Kita vertus, pernelyg aktyviai gyvenantys žmonės greičiau sensta.
2. Gaila, bet nuo tos akimirkos, kai pasiryšite įveikti laiko trūkumą, nei pareigų, nei darbų nesumažės. Vienintelis dalykas, kurį galite padaryti, – keisti požiūrį. Pradėkite tuojau pat. Į darbo kalendorių ar ant paprasto popieriaus lapo susirašykite visus rytdienos darbus. Beje, jų turi būti ne daugiau kaip septyni. Jeigu jūsų sąrašas ilgesnis, neskubius darbus arba tuos, kuriuos galite patikėti kam nors kitam, išbraukite. Įpraskite tai daryti kiekvieną vakarą. Naudą netruksite pastebėti. Pirma, ramiau miegosite. Nenuostabu – juk varginančias mintis „aš privalau“ patikėjote popieriaus lapui, todėl galite jas išmesti iš galvos. Antra, sąmoningai atsirinkusi tikrai būtinus darbus, nešvaistysite laiko menkniekiams.
3. Dar vienas geras būdas išmokti taupyti laiką – mintimis perbėgti įprastą darbo dieną. Kam sugaištate nemažai laiko? Ieškodama raktų, piniginės ar mobiliojo telefono? Skirkite šiems daiktams nuolatinę vietą ir nemėtykite, kur pakliūva. Iš pradžių padėti visada šiuos daiktus į vietą gal ir nebus lengva – reikės kontroliuoti save, bet ilgainiui tai taps įpročiu. Nuolat neapsisprendžiate, ką apsirengti, ir iš ryto, užuot ramiai su pasimėgavimu išgėrusi kvapios rytinės kavos, it pašėlusi lakstote su krūva drabužių po namus? Įpraskite savo ir ypač vaikų aprangą suruošti iš vakaro. Tuomet ryte šiam reikalui sugaišite vos kelias minutes. Taigi jūsų diena prasidės ramiai ir be streso. O tai jau išties gera pradžia.
4. Turėkite galvoje, kad ne visą dieną esate vienodai darbinga. Laiką, kai paprastai jaučiate nuovargį, skirkite mažiausiai jėgų ir susikaupimo reikalaujantiems darbams, pavyzdžiui, vakarop (tuo metu daugelio darbingumas sumažėja) susitvarkykite darbo vietą, kopijuokite dokumentus ir pan.
5. Pagalvokite apie dar vieną laiko vagį – namų ruošą. Jeigu kasdien tvarkysitės bent 15 min., nereikės tam aukoti viso savaitgalio. Tą sutaupytą laiką galėsite skirti dalykams, kurie iš tiesų mieli jūsų širdžiai. Juk būtent tokie dalykai teikia mums daugiausia energijos, džiaugsmo, jaunystės polėkio…
Apie namų ruošos organizavimą išsamiau skaitykite straipsnyje TVARKOS PLANAS FLY LADY