04 09

Klauskite teisininko: ar sutuoktiniai tampa visų turtinių objektų bendraturčiais?

Visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, kad gyvenimas santuokoje automatiškai reiškia, jog sutuoktiniai tampa visų turtinių objektų bendraturčiais, tačiau iš tiesų taip yra ne visada. Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) valdybos narė, advokatė Justė Stonkutė paaiškino, kad kiekvieną kartą labai svarbu įvertinti, kada ir kokiu turtiniu režimu turtas buvo įgytas.
Asociatyvi nuotr. ir advokatė Justė Stonkutė
Asociatyvi nuotr. ir advokatė Justė Stonkutė / Shutterstock ir Benitos Srėbaliūtės nuotr.

15min sulaukė skaitytojos klausimo: „Santuokoje su vyru gyvename daugiau nei 30 metų jam nuosavybės teise priklausančiame bute. Ar atsitikus nelaimei (pvz., buto netekimo dėl kažkokių aplinkybių, vyro mirties nesant testamento, skyrybų atveju) sprendžiant turtinius klausimus būsiu traktuojama kaip turto bendraturtė? Ir kur kreiptis, kad būčiau oficialiai įvardinta kaip bendraturtė?“

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstydami problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų