Dažniausiai mes žavimės tais žmonėmis, kurie sugeba išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, ramybę, susivaldyti nepatogiose situacijose. Pasirodo, šiuo atveju daug kas priklauso nuo gebėjimo išvengti tam tikrų elgesio modelių, kurie mums trukdo būti laimingais ir judėti į priekį, rašoma lifehacker.com
Taigi, ką išmintingi žmonės daro kitaip?
Jie neleidžia gadinti nuotaikos
Jeigu jūsų savivertė ir nuotaika priklauso nuo to, kaip jus mato kiti, tuomet tai reiškia, kad jūsų laimė jums nepriklauso. Kai protingi žmonės džiaugiasi savo sėkme, jie neleidžia aplinkiniams to džiaugsmo užtemdyti.
Nesvarbu, ką galvoja ir ką daro kiti žmonės – tai neturi paveikti jūsų nuomonės apie save. Kad ir ką apie jus galvotų aplinkiniai šią akimirką, tai subjektyvi nuomonė, dažniausiai neatspindinti realybės.
Jie nepamiršta
Emocionaliai išprusę žmonės lengvai atleidžia skriaudas, tačiau tai nereiškia, kad jie apie tai užmiršta. Atleidimas mus išlaisvina ir leidžia judėti tolyn, paleisti nemalonią situaciją, tačiau niekam nesinori dar kartą nudegti nuo skriaudiko.
Išmintingi žmonės atleidžia ir pasistengia, kad jų daugiau neištiktų panašios skriaudos – pasimoko iš savo klaidų, kad galėtų valdyti situaciją.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė G.Petronienė: „Iššūkiais save kankina mazochistai ir pasiekimų maniakai“
Jie nesikauna plikomis rankomis
Protingi žmonės žino, kad turi save saugoti, kadangi nauja diena reiškia naują „kovą“. Konfliktinėse situacijose mes dažnai prarandame kontrolę, stačia galva neriame į mūšį, kuriame galime patirti triuškinantį pralaimėjimą. Tie, kurie moka suprasti savo emocijas ir jas valdyti, supranta, kada geriau atsitraukti, kada apginti savo nuomonę ir į kokias diskusijas verta leistis.
Jie nesivaiko idealų
Emociškai subrendę žmonės supranta, kad tobulybės nėra, todėl neverta jos vaikytis – kitaip patiriamas nusivylimas. Perfekcionistai pernelyg ilgai galvoja, ką būtų galėję padaryti geriau, mąsto, ką galėtų pakeisti. Visą laiką iš naujo „persukdami“ tą pačią situaciją, jie nesugeba pasidžiaugti tuo, ką pavyko pasiekti, o tai trukdo žengti į priekį.
Jie negyvena praeitimi
Pralaimėjimas – tai rizikos ir rimtų siekių rezultatas. Protingi žmonės suvokia, kad sėkmė priklauso nuo gebėjimo pralaimėti ir sugebėti keliauti toliau. Tačiau tai įgyvendinti gali būti labai sunku, jeigu nuolatos gręžiositės atgalios, prisimindami senas klaidas. Gyvendami praeitimi suprasite, kad ji tapo dabartimi ir visa tai jus paliko be ateities.
Jie stengiasi neįstrigti problemose
Jūsų emocinė būsena priklauso nuo to, apie ką galvojate. Kai jūs visiškai pasineriate į esamas problemas, pasineriate ir į stresinę būklę, negatyvias emocijas. Aišku, kartais atrodo, kad kitaip neįmanoma – kaip galima nusiteikti pozityviai, kai gyvenime siaučia negandos? Protingi žmonės pataria – galvokite ne apie problemas, o apie tai, kaip visa tai išspręsti.
Jie nebendrauja su bambekliais ir niurzgomis
Bambekliai ir niurzgos ne tik nuolat dejuoja – jie dar ir numeta savo problemas jums ant pečių. Tam, kad jie pasijaustų geriau, būtini gailestingi ir užjaučiantys klausytojai. Kodėl verta laikytis nuo tokio tipo žmonių atokiau? Nes kitaip paskęsite jų problemų liūne.
Geriausias būdas tai sustabdyti – paklausti, kaipgi šis žmogus ruošiasi išspręsti jį užgriuvusias problemas? Tuomet jam beliks viena – arba spręsti problemas, arba mažiau apie tai kalbėti.
Jie nelaiko pykčio
Negatyvios emocijos, kurias mes jaučiame, kai pykstame, tai reakcija į stresą. Kai gresia pavojus, toks elgesys būtinas tam, kad išgyventume. Tačiau kai viskas jau praeityje, tuomet užslėptas pyktis mums tik kenkia, o laikui bėgant kenčia ir mūsų sveikata. Laikydami pyktį, mes nuolat patiriame stresą, tad protingi žmonės stengiasi to kaip įmanydami išvengti.
Jie nesutinka daryti to, ko patys nenori
Daugeliui mūsų labai sunku pasakyti „ne“. Tačiau šis žodis – dar ir labai galingas instrumentas, kuriuo privalote naudotis. Atsisakydami mums primestų kolegos darbų, draugės apkalbų, kai neturite laiko, ir visų kitų žmonių egoistiškų prašymų, jūs pirmiausia skirsite laiko sau ir savo harmonijai.